השליחות של עו"ד אנה גורוביץ'

כיצד ניתן להיחלץ מהסתבכות ככלכלית? עו"ד אנה גורוביץ', שמתמחה בחדלות פירעון ושיקום כלכלי, מסבירה

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

מאז שהייתה ילדה שאפה עו"ד אנה גורוביץ' מחיפה לסייע לאנשים שנקלעו לצרות ולחובות. חוויות הילדות שלה הובילו אותה להתמקצע בחדלות פירעון ושיקום כלכלי לצד מקרקעין. לכל לקוח היא מעניקה יחס אישי ותומך ומתמלאת סיפוק כשהיא מצליחה להוציא את החייבים לדרך חדשה ובטוחה יותר כלכלית. "אני רואה במקצוע שלי שליחות שמסייעת למי שנמצא בצרה", היא מסבירה.

בעשור האחרון, לפני שפתחה משרד עצמאי, עבדה עו"ד גורוביץ' במשרדים גדולים ומובילים וצברה ניסיון בתחום המשפטי. יש לה תואר ראשון במשפטים, וכיום היא לומדת לתואר שני במדעי המדינה עם התמחות בביקורת פנימית וציבורית - שבעתיד אולי יסייע לה להשתלב בשליחות ציבורית. "אני חיה את התחום ולומדת ומתמקצעת גם בנושאים שאינם דווקא בתחומי עריכת הדין כדי שאוכל לתת את הפתרון הטוב ביותר ללקוח", אומרת עו"ד גורוביץ', "השתלמתי ברשלנות רפואית, בדיני תעבורה ובדיני מקרקעין. כל חוק חדש שיוצא אני לומדת לעומק".

עו"ד אנה גורוביץ' | צילום: יריב רז

חינוך כלכלי
אחד החוקים שבהם עו"ד אנה גורוביץ' מתמחה הוא "חדלות פירעון ושיקום כלכלי" משנת 2018. החוק מאפשר הסדרי החזרים נוחים יותר לחייב וכינוס כל חובותיו תחת קורת גג אחת. במקרה של חובות מתחת ל-150 אלף שקל מתנהל ההליך בהוצאה לפועל, ומעליו - בבית משפט. בסיום ארבע שנים אמור החייב לסיים עם חובותיו. בהתאם, יש לפעול תחת משמעת ברזל שבה מצד אחד אין עיקולים והגבלות על חשבון הבנק או ושלא מתנהלים הליכי גבייה, אך מצד שני אין חריגות וכל הוצאה מתועדת. "הלקוח בעצם עובר חינוך כלכלי", מסבירה עו"ד גורוביץ'.

עו"ד גורוביץ' מוסיפה כי היתרון הבולט שלה כעורכת דין במקרים הללו נעוץ באופן שבו היא מלווה את הלקוחות, מתחילת התהליך ועד לקבלת התוצאה הסופית הטובה ביותר עבורו. "הכל נעשה בשיתוף פעולה מלא מצד הלקוח, ואני כמו מפקדת על חיילים. הם חייבים להקשיב לי כי הצלחת התהליך תעניק להם אוויר לנשימה", היא אומרת.

התהליך של "חדלות פירעון ושיקום כלכלי" החליף בעצם את "פשיטת הרגל". אפשר לנהל אותו לבד?
"לא, חייבים מישהו בעל ניסיון ועורך דין שמוסמך לתהליך. מי שמכיר כמוני את החוק לעומק יכול לסייע טוב יותר כי החייב צריך מישהו שידריך אותו, שיבדוק שהוא לא חורג ממה שהוקצב לו וגם ישיג לו את ההסדר הטוב ביותר בבית המשפט – וזה בדיוק מה שאני עושה".
אילו עצות את יכולה לתת למי שנמצא לפני או אחרי התהליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי?
"קודם כל להבין שהתהליך הזה טוב עבורם, והם חייבים לצדם אנשים שמבינים עניין. דבר שני, להתנהל טוב יותר כלכלית ולא לקחת הלוואות מיותרות שלא תמיד אפשר להחזיר אותן. ודבר שלישי, ואולי החשוב מכל, הוא ללמוד מתהליך 'חדלות פירעון ושיקום כלכלי', לא להגיע אליו שוב ולהבין שהאחריות היא בסופו של דבר של החייב כלפי עצמו וכלפי משפחתו".

עו"ד אנה גורוביץ'
כתובת: שיבת ציון 19, חיפה
מס' טלפון: 054-551-5513
לפנייה במייל >>