עו"ד אסף קידר: "העתיד של חיפה נמצא בשכונות קו החוף"

כיצד הפכה חיפה לאחד ממוקדי ההשקעה הכדאיים ביותר בארץ ומדוע לא כדאי להחמיץ את ההזדמנות לרכוש נכסים על קו החוף שעתיד לשנות את פניו? עו"ד אסף קידר, שמתמחה בשוק הנדל"ן המקומי, מסביר

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אסף קידר | צילום: ענבר הלפרין
עו"ד אסף קידר | צילום: ענבר הלפרין
ניבה שור
תוכן שיווקי

עו"ד אסף קידר הוא חיפאי מלידה – "Born and raised", כפי שהוא אוהב להגדיר. כבעליו של משרד עורכי דין העוסק בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית, הוא גם רואה את העתיד בעיר חיפה, שבה הוא וזוגתו טימור, מדריכת הורים, מגדלים יחד את שלושת ילדיהם, בגילאי ארבע, שנה וחצי ושלושה חודשים.

לדבריו, על אף התדמית האפרורית והמנומנמת שלה, חיפה היא עדיין העיר השלישית בגודלה בישראל, מטרופולין אזורי, עיר נמל עם לא פחות מארבע תחנות רכבת המקרבות אותה מאוד אל מרכז הארץ, מוסדות להשכלה גבוהה ומתחמי היי-טק שרק הולכים ומתרחבים.

יחד עם זאת, עו"ד קידר מוסיף כי בניגוד לערים הגדולות באזור המרכז, בחיפה עדיין ניתן למצוא נכסים מצוינים להשקעה החל בסכום של 300 אלף ועד מיליון שקלים, עם שוק שכירות פעיל ויציב. "שכונות קו החוף של חיפה מספקות הזדמנות מצוינת להשקעה", אומר עו"ד קידר, "מדובר בנכסים שיספקו תשואה יציבה מצד אחד, ופוטנציאל השבחה לטווח ארוך מצד שני, בזכות תוכניות ופרויקטים כדאיים של התחדשות עירונית, שנמצאים בשלבים שונים לאורך שכונות החוף של חיפה".

משנים קונספציה
עו"ד קידר מוסיף כי לפי הניתוח הנדל"ני החיפאי שהיה מקובל במשך שנים, ככל שעולים גבוה יותר בהר הכרמל, כך גם הנדל"ן נעשה יקר יותר. "הקונספציה הזאת השתנתה", הוא קובע ומסביר: "כיום כבר יש הבנה ששכונות קו החוף הישנות והמוזנחות מספקות הזדמנויות עם פוטנציאל אדיר להשקעה".

קו החוף של העיר מתחיל בשכונת נאות פרס החדשה שליד אצטדיון סמי עופר וממשיך עד העיר התחתית, דרך השכונות נוה דוד, שער העלייה, שפרינצק, עין הים, קרית אליעזר ובת גלים. לדבריו של עו"ד קידר, קו החוף יהפוך בעתיד הלא רחוק לקו רציף של מגדלי מגורים יוקרתיים. "שכונות קו החוף הן מקור להשקעה כדאית, במסגרתה ניתן לקנות דירות זולות עד מיליון שקלים, עם שוק מצוין לשכירות, שבעתיד יעברו פינוי-בינוי ויגדילו את ערכן באופן משמעותי מאוד", הוא אומר.

זה הזמן להשקיע בחיפה
משרד עורכי הדין שמוביל עו"ד אסף קידר הוא משרד בוטיק המתמחה בייצוג משפטי וליווי מקצועי בתחום הנדל"ן: מיסוי מקרקעין, ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית, תכנון ובנייה, דיני ירושה, תביעות ליקויי בנייה וליטיגציה מסחרית, וכן מעניק שירותים בתחום האזרחי, לרבות עריכת צוואות, צווי קיום צוואה וירושה, ייפוי כוח מתמשך והסכמי ממון.
חלק ניכר מעבודתו של משרד עו"ד אסף קידר נסב בשנה האחרונה סביב צמיחה גדולה ומשמעותית בשוק עסקאות הנדל"ן להשקעה בחיפה. לדברי עו"ד קידר, תקופת הקורונה הובילה רבים לחפש השקעות בטוחות בנדל"ן ומשקיעים רבים מצאו את חיפה כמספקת תשואה ופוטנציאל השבחה. "השילוב הזה של ריבית משכנתאות נמוכה, יחד עם הפחתה במס רכישה לדירה שנייה ואילך, כשברקע משבר הקורונה, גרם למשקיעים רבים להוציא את כספם משוק ההון חסר היציבות ולחזור להשקיע בנדל"ן, שממשיך להוות השקעה יציבה ובטוחה, כזו שלאורך זמן מספקת את הסחורה באופן מסורתי", הוא מציין.

"אין ספק שבעוד כמה שנים, קו החוף של חיפה עומד לשנות את פניו באופן מאוד משמעותי", מוסיף עו"ד קידר, "העיר חיפה נותנת הזדמנות טובה למשקיעים לבצע השקעה בטוחה. העירייה, שהבינה בעצמה את הפוטנציאל הגדול של שכונות קו החוף, המהוות את חזית העיר, שמה עליהן את כל הקלפים ומשקיעה בקידום תוכניות התחדשות עירונית. המחירים, שכבר היום לא מפסיקים לטפס, עתידים להמשיך ולעלות גם בשנים הקרובות, כאשר כל דירה שמתפנה בשכונות החוף פשוט נחטפת. אין ספק שזה הזמן להשקיע בחיפה".

בעניין זה אומר עו"ד קידר כי לא ייתכן מצב שבו יהיו פערים כל כך משמעותיים בין מחיר דירה על הים בתל אביב לעומת דירה קו ראשון לים בחיפה. "מדובר במרחק של 40 דקות נסיעה ברכבת", הוא מציין, "הפערים במחירים יהיו חייבים להצטמצם, ומי שמבין את זה ורוכש כבר עתה נכסים בשכונות החוף, ייהנה מכך בעתיד".

חלק מהשינוי הצפוי טמון בתוכניות התחדשות עירונית. כיום קיימת הבנה שבניגוד להריסה ובנייה מחדש של בניין בודד כפי שנעשה לפי תמ"א 38, במסגרת תוכניות פינוי-בינוי ניתן לתכנן מחדש שכונות שלמות כך שיתאימו לתכנון אורבני, לבנות יותר לגובה וליהנות מיותר שטחים פתוחים. "נוכח אי הבהירות לגבי המשך תוכנית תמ"א 38, אנחנו מקבלים פניות רבות מבעלי דירות שמעוניינים לבדוק את האפשרות לבצע פרויקט התחדשות עירונית בבניין שלהם, או כאלה שמעוניינים לנהל מו"מ עם חברה יזמית לצורך פינוי-בינוי", מספר עו"ד קידר, "היום ברור שככל שהזמן עובר, התמורות שניתן לקבל במסגרת תמ"א 38 פוחתות, בעיקר בגלל הקשיים ואי הוודאות בתוכנית, ולכן כדאי לאותם בעלי דירות, דווקא ברכס הכרמל, לנצל את חלון הזמן שנותר לביצוע פרויקט תמ"א 38 במתכונת הריסה ובנייה מחדש".

"בתחום הנדל"ן כולם מרוויחים"
עו"ד אסף קידר מעיד על עצמו כמי שמאוד אוהב את העיסוק בתחום הנדל"ן, בעיקר משום ש"בתחום הזה האווירה תמיד טובה – אחד מוכר ואחד קונה וברוב המקרים כולם מרוצים וכולם מרוויחים", הוא מציין, "חשוב לי מאוד שהלקוחות שלי יעשו עסקה טובה ולכן אני מלווה אותם בכל שלבי העסקה ומעורב מאוד בכל ההיבטים שלה: בצד המשפטי, אבל לא פחות גם בצד העסקי-מסחרי של העסקה".

המעקב התמידי שעורך עו"ד קידר אחרי תוכניות התחדשות עירונית שמקדמת העירייה הופכים אותו למאוד בקיא בשוק הנדל"ן בעיר. הוא מלווה את הלקוחות שלו ומייעץ להם מתחילת הדרך, מסייע באיתור עסקאות טובות, מבצע את כל הבדיקות המשפטיות הנדרשות לפני רכישת הנכס ועורך את החוזה.

"אין ספק שחיפה רחוקה ממיצוי הפוטנציאל האמיתי שטמון בה, ולכן זה בדיוק הזמן לנצל את ההזדמנות שחיפה מציעה למשקיעים, בעיקר בשכונות קו החוף", מסכם עו"ד קידר, "לכן, כדאי לא להישאר מאחור ולקבל ליווי משפטי בעסקאות שאסור לפספס".

אסף קידר משרד עורכי דין
כתובת: שער פלמר 2 חיפה
טלפון: 073-786-4466
למעבר לאתר >>
לפנייה בדוא"ל >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>