קפלן שמידט בוטיק נדל"ן: "לא מבזבזות למוכרים או לקונים את הזמן"

המשרד עוסק בתיווך נחלות, בתים צמודי קרקע, דירות, מגרשים ואחוזות יוקרה, ומתמחה בעסקאות נדל"ן במגזר הכפרי באזור השרון כולל מועצות מקומיות. אורית קפלן ואורית שמידט מספרות על העבודה מול הלקוחות, האתגרים שכולל התחום ומה חשוב לדעת לפני שסוגרים עסקה

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סלון
קפלן שמידט בוטיק נדל"ן: "לא מבזבזות למוכרים או לקונים את הזמן"צילום: באדיבות קפלן שמידט בוטיק נדל"ן
מירי ורד
תוכן שיווקי

הימים הרבים שהעברנו בבית בזמן מגפת הקורונה המחישו לנו היטב את חשיבות המרחב הביתי, את הכמיהה לחצר שיהיה ניתן להתאוורר בה ולהרגיש קרובים לטבע, את הצורך במשרד בייתי, חללים מרווחים ומרחבים שבהם הילדים יוכלו לשחק ולהוציא אנרגיה. מהמקום שחוזרים אליו בסוף יום עבודה ולימודים, הבית הפך להיות מקום העבודה, בית הספר, המקום בו עושים ספורט ומבלים את שעות הפנאי. באופן טבעי הקורונה גרמה לאנשים רבים לבחור לעבור לבתים צמודי קרקע השוכנים בקרבה לריאות ירוקות.

משרד התיווך קפלן שמידט, משרד בוטיק העוסק שנים בתיווך נחלות, בתים צמודי קרקע, דירות, מגרשים ואחוזות יוקרה, מתמחה בעסקאות נדל"ן במגזר הכפרי באזור השרון (מזכרון יעקב ועד רעננה) כולל מועצות מקומיות דוגמת אבן יהודה. "מדובר בתהליך רגשי המאופיין באמוציות רבות הן עבור המוכרים והן עבור הקונים. אנחנו מצדנו מגיעות עם כל הידע המקצועי הנדרש ועם רגישות עצומה ואנחנו עושות הכול כדי שהעסקה תצא לפועל באופן בו שני הצדדים יהיו מרוצים".

לדברי אורית קפלן, החלטות אחרונות של רשות מקרקעי ישראל מאפשרות 'שחרור' של מגרשים כפריים אטרקטיביים ומגדילות את המשאב היקר והנדיר של בתים צמודי קרקע. "מנהל מקרקעי ישראל החליט לאפשר לבעלי נחלות להסדיר את זכויותיהם בקרקע ולהוון את הנחלות. מתוקף הסדרת הזכויות בנחלה וקבלת זכות חכירה בנחלה, בעלי הנחלות רשאים לבנות בתי מגורים ולפצלם מהנחלה, או לפצל מגרשים מהנחלה. כך הם נהנים מהאפשרות להקטין במעט את שטח הנחלה בתמורה לסכום לא מבוטל, ואנשים רבים זוכים להגשים את חלומם להקים בית בכפר על המגרשים הכי אטרקטיביים בארץ".

"תשוקה גדולה לנדל"ן"

אורית קפלן בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בניהול נדל"ן, שימשה בעברה מנהלת פיתוח עסקי בארץ ובחו"ל במשך שני עשורים והתמחתה בשיווק ומשא ומתן בעולם המסחרי. בעשר השנים האחרונות התמחתה בעולם הנדל"ן הכפרי לרבות בתחום פיצול המגרשים מנחלות, ליווי מול ועדות המנהל, ועוד. קפלן המתגוררת במושב בלב השרון ומכירה את האזור על בוריו, אף חברת דירקטוריון בחברה הכלכלית לפיתוח לב השרון.

אורית קפלן ואורית שמידטצילום: באדיבות קפלן שמידט בוטיק נדל"ן

שותפתה, אורית שמידט, בעלת תואר ראשון ושני מהטכניון, ובעברה מהנדסת ביו-רפואה בתעשיית ההייטק הביו-רפואית, מתגוררת באבן יהודה. שמידט נכנסה לתחום לפני שש שנים, בעקבות תשוקה גדולה לבתים ולאנשים. "ביום בהיר אחד הבנתי שאני צריכה להתחיל פרק חדש בחיים שלי וללכת בעקבות הלב". שמידט אשר מדברת בשפה של האדריכלים, המהנדסים והמודדים ומבינה לעומק את דרישות הוועדות השונות – מנהלת דו שיח פורה עם בעלי המקצוע בתחום ופועלת להקל על תהליכי המכירה או הקנייה של הנכס.

"מאמינות בתהליכים מדויקים ומהירים ולא מבזבזות ללקוחות את הזמן"

יחד הן מלוות לקוחות בעסקאות המורכבות המאפיינות מושבים ומועצות אזוריות דוגמת שרונים. הן מעידות על עצמן שהן חדורות מטרה ומדויקות ומצד שני אמפתיות לתהליך ומשמעויותיו הרגשיות. "אחד היתרונות המשמעותיים שלנו הוא יכולת הדיוק. אנחנו נפגשות עם הלקוחות ותוך כדי שיחה איתם אנחנו מקבלות מהן את כל האינפורמציה הדרושה כדי להעריך את ההזדמנות ולוודא שאנחנו לא מבזבזות למוכרים או לקונים את הזמן".

שמידט מדגישה בנוסף, שבעקבות הקורונה, הגיע גל גדול של תושבים חוזרים למושבים בשרון ובמיוחד לאבן יהודה בה שוכן בית הספר האמריקאי. "הם מגיעים עם הציפיות, הצרכים, וההרגלים שלהם מהבתים הגדולים בחו"ל, ואנו, שגם עברנו רילוקיישנים בחו"ל (שמידט לארה"ב, וקפלן ללונדון), מבינות היטב את התהליך המורכב של החזרה לארץ עם הילדים. אנו מלוות אותם עוד בשלב החשיבה על החזרה לארץ, הגדרת האזור הגאוגרפי והקהילה המתאימה להם, הנחיתה בארץ ומציאת בית מגורים זמני ועד לרכישת הבית או המשק.

מלוות גל גדול של תושבים חוזרים לאחר רילוקיישןצילום: באדיבות קפלן שמידט בוטיק נדל"ן

"לשתינו יש אינטואיציה גבוהה שמאפשרת לנו לדייק את ההתאמה בין לקוחות לנכסים. אנחנו יודעות להקשיב לרצונות ולחלומות של הלקוח ולהתאים לו את הנכס המדויק לו. לא אחת הגיעו אלינו לקוחות שמעוניינים בקניית מגרש במושב, וכשהם פרשו בפנינו את החזון שלהם, אמרנו להם 'רגע, יש לנו בדיוק את הדבר הזה שאתם מחפשים באבן יהודה, בית החלומות שלכם כבר קיים, לא צריך לקנות מגרש ולבנות'".

ואכן מההמלצות באתר של קפלן שמידט ניתן להתרשם שלקוחות המשרד נותרו אסירי תודה והעריכו את המקצועיות, את האווירה הנעימה בה השתיים עובדות ואת המהירות בה הושגו היעדים שהלקוחות הציבו. "ליווי מושלם", "בחירה נכונה של רוכשים פוטנציאליים", "מבינות באנשים" ו"בעלות בקיאות גבוהה בחקיקה הייחודית למושבים", הן רק חלק מהסופרליטיבים שהרעיפו עליהן לקוחותיהן.

"בעסקאות נדל"ן במושבים חייבים להכיר את הנושא לעומק כדי להימנע מתסבוכות"

"הלקוחות שלנו נהנים מתהליכים קצרים ומדויקים ולא פחות חשוב, מקצועיים. עסקאות מכירה ורכישה של נדל"ן במושבים הן עסקאות מורכבות מאוד ושונות מעסקאות נדל"ן עירוני. צריך להכיר את הנושא לעומק כדי לחסוך בעיות ותסבוכות שעלולות לצוץ בהמשך. סוגיית המיסוי אינה פשוטה, צריך להתמודד עם ועדות שונות, עם מִנהל מקרקעי ישראל ולעבוד בשיתוף פעולה מלא עם עורך דין בעל ניסיון בתחום האגודות השיתופיות לרבות בסוגיית המיסוי". לדבריהן, מי שלא בקיא בנושא עלול לפספס דברים פרמטרים שיעלו ללקוח שלו מאות אלפי שקלים, אם לא יותר. "לדוגמה, מי שיתחיל בתהליך רכישה של מגרש מבלי לבדוק את היתרי הבנייה, את קיומם של שימושים חורגים או את הרישום שלו במנהל מקרקעי ישראל, עלול לשלם מיליון שקלים כדי להכשיר את הבית".

"אנחנו מצדנו מגיעות עם כל הידע המקצועי הנדרש ועם רגישות עצומה ואנחנו עושות הכול כדי שהעסקה תצא לפועל"צילום: באדיבות קפלן שמידט בוטיק נדל"ן

פרט חשוב נוסף אותו הן מציינות הוא שבמשקים ונחלות, קבלה לאגודה היא תנאי מתלה בחוזה העסקה. "עסקת המכר לא תירשם עד שהקונה לא מתקבל לאגודה. חלק מהתפקיד שלנו הוא לבדוק התאמה לאגודה הספציפית בשלב מוקדם. מכיוון שאנחנו בודקות את הקונים ומביאות אנשים מתאימים – עדיין לא נתקלנו בלקוח שלנו שלא התקבל לאגודה. אנחנו מכירות את חברי האגודות הרלבנטיות, ולא מהססות להתקשר ולהפציר בהם לזרז את התהליך. אנחנו יודעות להיות פושריות כשזה נוגע ללקוחות שלנו", הן מדגישות.

ONE STOP SHOP: כל השירותים במקום אחד

סוכנות הבוטיק קפלן שמידט מספקת ללקוחותיה מעטפת כוללת של השירותים הנלווים לקנייה או מכירה של נדל"ן. "הלקוחות שמגיעים אלינו מקבלים את עורכי הדין הטובים ביותר בתחום הנדל"ן, כמו גם שמאים, אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים ויועצי משכנתאות. אנחנו יושבות עם הקונים לשיחת אפיון מעמיקה ומלווות אותם עד למציאת הנכס המדויק המתאים להם, חתימה על החוזה וקבלה למושב, וגם לאחר מכן, במידת הצורך. כאשר מגיעים אלינו לקוחות מהעיר שמעוניינים לרכוש מגרש או בית צמוד קרקע במושב, במידת הצורך אנחנו גם מטפלות להם במכירת הנכס הקודם במקביל לרכישת הנכס החדש.

"האוכלוסייה באזורים שאנחנו עובדות איתם היא מאוד איכותית. ההרחבות של המושבים בשרון משכו אליהם הייטקיסטים, אנשי צבא, אנשי צווארון לבן, אנשי חינוך והרבה ידוענים שהחליטו לעזוב את העיר ולחיות בכפר. האזורים הכפריים בשרון מאופיינים בתחבורה ציבורית, מרכזים מסחריים, בתי קפה, קהילות משפחתיות, אירועי תרבות ומערכת חינוך איכותית שמחנכת ליצירתיות וחיבור לטבע, עם אחוזים גבוהים של מתגייסים ותיכונים שמדורגים גבוה במדרג הציונים הארצי. אין ספק שמגורים בכפר טומנים בחובם איכות חיים ושלווה שקשה למצוא בבניין דירות עירוני", מסכמות קפלן ושמידט, "והחלטות המנהל האחרונות מקרבות יותר ויותר משפחות אל חלום המגורים בכפר".

קפלן שמידט בוטיק נדל"ן
לפנייה במייל >>
אורית קפלן 0524422357

אורית שמידט 0544502706
מעבר לאתר >>