עו"ד חדוה ביטון: "כשאני מסייעת ללקוחותיי אני מגשימה את עצמי"

אחרי 36 שנות ניסיון, עו"ד חדוה ביטון שעוסקת כמעט בכל תחום במשפט האזרחי, לא מפסיקה להתמסר לכל תיק בכל הכוח, ומסבירה: "העזרה שאני מעניקה מניעה אותי להמשיך"

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

אחד המאפיינים הבולטים בעבודתה של עורכת הדין ונוטריון חדוה ביטון, הוא היחס האישי שעליו היא מקפידה, גם אחרי יותר מ-36 שנות ניסיון. "זו אני מול הלקוח, עם כל הידע והניסיון שלי והראייה הרחבה מכל השנים שבהן אני עוסקת בתחום", מסבירה עו"ד ביטון, "כבר בפגישה הראשונה אני תמיד מתחילה מהסוף ושואלת: 'מה המטרה הסופית שאתה רוצה להשיג?'. לאחר מכן אני מקשיבה לסיפור כולו, אך מקפידה לכוון את האדם בשאלות הנכונות, מהן אני גוזרת את הפרקטיקה המקצועית המתאימה".

עו"ד ביטון מתמחה במגוון תחומים במשפט האזרחי, בהם דיני נזיקין, דיני ירושה ומקרקעין. משרדה העצמאי, מהמובילים בנוף המשפטי של אזור הדרום, מעניק שירותים מגוונים, החל בייעוץ הראשוני וגיבוש האסטרטגיה, דרך התנהלות מול כל הגורמים והמוסדות המתאימים ועד לייצוג משפטי בבית המשפט.

עו"ד חדוה ביטוןצילום: חביב בן דוד

היא בוגרת לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב וחברה מן המניין בלשכת עורכי הדין. בשנת 2013 עוטרה באות "יקיר המקצוע" של לשכת עורכי הדין על תרומתה כנשיאת בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז דרום במשך שלוש תקופות כהונה. מדובר באות הכבוד הגבוה ביותר של לשכת עורכי הדין, הניתן למתי מעט. בנוסף, שימשה עו"ד ביטון במשך ארבע שנים נוספות כחברת בית הדין הארצי לערעורים של לשכת עורכי הדין. על אף העומס בעבודה, היא מוצאת זמן להתנדבות נוספת, וב-26 השנים האחרונות משמשת נציגת הציבור בוועדת הלסינקי של בית החולים סורוקה, האחראית על אישור בקשות המחקר לביצוע ניסויים קליניים.

מירושה ועד מיסוי מקרקעין
היחס האישי, המקצועיות והניסיון הרב, הם השילוב המנצח של עו"ד ביטון. הם גם אלה שמאפשרים לה לעסוק במגוון רחב של תחומים. היא מלווה לקוחות בתיקים מתחום ירושה ועיזבון, לצד הסכמי ממון, ידועים בציבור, מינוי אפוטרופסות ועריכה והפקדה של ייפוי כוח מתמשך. היא עורכת צוואות, הסכמי חלוקת עיזבון, צווי ירושה וקיום צוואה ומימוש עזבונות. בתחום הנוטריוני עוסקת עו"ד ביטון באימות חתימות על ייפוי כוח ומסמכים אחרים, צוואה נוטריונית, תצהיר נוטריוני, תרגום נוטריוני (אנגלית) ועוד.

בתחום של נזיקין, תאונות וביטוח, עוסקת עו"ד ביטון בכל הקשור לאובדן כושר עבודה, נזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות ביטוח, ובתחום המשפט המסחרי היא עוסקת ברישום ומחיקת חברות, חוזים מסחריים, הקמת חברות, שותפויות ועסקים, ליטיגציה מסחרית ותביעות חוב בפשיטת רגל ופירוק. היא גם עוסקת בתחום ההוצאה לפועל, בו היא מטפלת בכל הקשור לגביית חובות וייצוג זוכים. זה לא הכל. עו"ד ביטון עוסקת גם בתחום המקרקעין והנדל"ן, כולל חוזי שכירות, מכר ורכישת נדל"ן, תביעות ליקויי בנייה, מיסוי מקרקעין ותביעות פינוי.

טיפול אישי, מדויק וחסכוני
עו"ד ביטון מעניקה שירות מקצועי גם כאשר נדרש ייצוג בבית משפט. "הליך משפטי נחוץ כאשר סכסוך אינו נפתר ישירות בין הצדדים", היא מסבירה, "על מנת שהשופט יחליט בעיניו המקצועיות מהי הדרך המשפטית הנכונה להגיע לפתרון. בתחום זה אני מייצגת ועורכת כתבי טענות הן עבור התביעה והן עבור ההגנה, בהתאם לתיק".
אחד הדגשים החשובים ששמה עו"ד ביטון בעת הטיפול בתיקים שמגיעים לטיפולה הוא מענה זמין, מהיר וחסכוני. "חשוב לי שהלקוח יקבל פתרון שימנע סחבת ארוכה ויקרה כלכלית בזמן הטיפול בתיק", היא מסבירה.

לאחר 36 שנה כעורכת דין, מה מניע אותך להמשיך ולעסוק בתחום?
"העזרה שאני מעניקה לאנשים, התחושה שהבאתי תועלת אמיתית ושעזרתי להגיע לפתרונות – היא שמניעה אותי להמשיך ולעסוק בתחום המשפטי כל כך הרבה שנים. כל תיק שמגיע לפתחי הוא מעניין, ובכל תיק אני לומדת משהו חדש, על אף השנים הארוכות שבהן אני במקצוע; גם במסגרת עיסוקיי ההתנדבותיים בתחום האתיקה של לשכת עורכי הדין, בפרויקט שכר מצווה וכחברה בוועדת הלסינקי, אני מעניקה מזמני ברצון וזוכה לסייע בתחומים חשובים התורמים לחברה. כאשר אני מסייעת ללקוחותיי, אני מגשימה את עצמי".

עו"ד ונוטריון חדוה ביטון:
לייב-יפה 23/26, באר שבע
טלפון: 08-6281535 | פקס: 08-6281536
למעבר לאתר >>