עורכי הדין עמית שטרייכמן ולירן גלפנד חיים את העיר

הם רואים עצמם כשגרירים של העיר העתיקה, מסייעים לעורכי דין בתחילת דרכם ומקפידים לייצג לקוחות פרטיים מול גופים גדולים. עורכי הדין עמית שטרייכמן ולירן גלפנד: חוק וסדר – גרסת באר שבע

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"אנו מאמינים שכאשר מעניקים לסביבה - היא מחזירה". (מימין) עו"ד לירן גלפנד ועו"ד עמית שטרייכמן
"אנו מאמינים שכאשר מעניקים לסביבה - היא מחזירה". (מימין) עו"ד לירן גלפנד ועו"ד עמית שטרייכמןצילום: אדוה שלהבת ברזילי
מירי ורד
תוכן שיווקי

"המשרד שלנו מאופיין ביצירתיות, בנחישות ובהתמדה, עד למימוש מלוא הזכויות של לקוחותינו. אנו מאמינים שכאשר מעניקים לסביבה - היא מחזירה, ולכן אנו מעורבים בפעילות קהילתית התנדבותית, מקדמים פרויקטים לקידום העיר העתיקה בבאר שבע ומעניקים שירותי פרו-בונו לאלה שידם אינה משגת", כך מספרים עורכי הדין עמית שטרייכמן ולירן גלפנד, ומצביעים על הייחוד שבלב משרד עורכי הדין שהם עומדים בראשו - שטרייכמן גלפנד ושות'.
תחומי ההתמחות העיקריים של המשרד, אשר סניפיו ממוקמים בבאר שבע ובתל אביב, הם דיני נזיקין ובפרט רשלנות רפואית ודיני מקרקעין. עורך הדין והמגשר עמית שטרייכמן (37), המשמש סגן יו"ר מחוז דרום של לשכת עורכי הדין, מתמחה במקרקעין ובנזיקין. "הגעתי לעולם הנזיקין בעקבות הזיקה של משפחתי לעולם הרוקחות", הוא מספר, "בית מרקחת הנגב השוכן בעיר העתיקה הוא בבעלות משפחתי משנת 1948. אנחנו שלושה דורות של רוקחים, ואני היחיד במשפחה שהחליט לסייע מהצד המשפטי, במיוחד על רקע הרגולציה הרבה בתחום".

עם פתיחת המשרד ההשקעות בנכסי נדל"ן פרחו, ובמשרד בחרו להתמחות גם בתחום המקרקעין. לצורך לימוד התחום, בין היתר, עבר עו"ד שטרייכמן השתלמות בלשכה ואף לימד במכללת פסגות. "כחלק מהתהליך אף קיבלתי תעודת מתווך מוסמך", הוא מספר.
לצד עו"ד שטרייכמן עומד בראש המשרד עו"ד לירן גלפנד (36), המכהן בין השאר כחבר בפורום הנזיקין וכיו"ר ועדת רשלנות רפואית במחוז הדרום של לשכת עורכי הדין. הוא מעיד על עצמו כמי שתמיד נמשך לתחום עריכת הדין, על אף הצלחתו בתחום ההייטק. בשלב מסוים החליט ללכת אחרי הלב, ופנה לתחום המשפט, מהלך שעליו הוא מודה כל יום. "התחלתי את דרכי בתחום הרשלנות הרפואית במשרד עו״ד כספי-סרור ושות׳, אחד המשרדים המובילים בתחום, שם רכשתי כלים וידע רב, הן בפן הרפואי והן בפן המשפטי", הוא מספר, "אני בוגר השתלמויות וקורסים רבים של לשכת עורכי הדין בנושאי דיני נזיקין וכן בוגר לימודי רפואה למשפטנים באוניברסיטת תל אביב".

השניים הקימו יחד את משרד שטרייכמן גלפנד ושות', כאשר עבורם מדובר בלא פחות משליחות. זו הסיבה שהם מקפידים לייצג לקוחות שנפגעו מעוולות נזיקיות, ובד בבד לעזור לעורכי דין בתחילת דרכם. לשם כך כתבו השניים את הספר "ארגז כלים טוב מעו"ד", המרכז את הידע הדרוש לפתיחת משרד עורכי דין. הספר מכיל תובנות מהמקצוע בעקבות ניסיון רב שנים של עורכי דין מובילים בתחומם, והוא מיועד לעזור לעורכי דין עצמאיים בתחילת דרכם להימנע מטעויות ולסלול את הדרך להצלחה עסקית.

כך הגענו למקרקעין
מעבר לסיוע לאזרחים ולעורכי דין בתחילת דרכם, עורכי הדין עמית שטרייכמן ולירן גלפנד, מובילים לא מעט עסקאות בתחום המקרקעין. "העסקאות הנפוצות הן עסקאות יד שנייה ורכישות מקבלן, כמו כן אנו מלווים יזמים רבים שרוכשים מגרשים לבנייה, וכן רוכשים צעירים בעסקה הראשונה שלהם", מספר עו"ד שטרייכמן, "בכל עסקה הליווי המשפטי משתנה, אך בדרך כלל הוא כולל ליווי של בדיקת זהות הבעלים של הנכס, בדיקה של סיכונים ברכישה, החשיפה למס, עריכת הסכם המכר, רישום הערת אזהרה, ליווי בנטילת משכנתא ועד רישום הזכויות על שם הקונה או הסרת הרישום מהמוכר, תלוי במקרה".

העיר העתיקה בבאר שבע התפתחה רבות בשנים האחרונות ועברה מתיחת פנים של ממש. במשרד שטרייכמן גלפנד רואים עצמם כשגרירים של העיר העתיקה, ופועלים לא מעט למענה. "העיר העתיקה היא הלב של באר שבע", מסביר עו"ד שטרייכמן. "יש נטייה בכל העולם להחזיר עטרה ליושנה, ובמסגרתה העיר העתיקה עוברת שינוי גדול. מושקעים מיליונים רבים בפיתוחה ובשדרוגה לרבות הקמת מוקדי תיירות רבים. אנו לוקחים חלק פעיל בישיבות מינהלת העיר העתיקה בהתנדבות מתוך רצון לסייע בפיתוח, תוך התחשבות בבעלי העסקים, ולכן אנחנו מתריעים באופן שוטף על כל בעיה שעולה".

מקרה גבולי שנגמר בפיצויים
במקביל מעניקים השניים ייעוץ וליווי משפטי בכל מה שנוגע לנזיקין ולתביעות רשלנות רפואית, ובפרט רשלנות באבחון מחלות ממאירות, רשלנות במעקב היריון ובניהול לידה, רשלנות בניתוחים פלסטיים ורשלנות בכל תחומי פה ולסת לרבות כירורגיית פה ולסת ושיקום הפה. את תחום הנזיקין והרשלנות הרפואית מרכז עו"ד לירן גלפנד.

"כאשר אדם חושד שמא נפל קורבן לרשלנות רפואית, עליו להתייעץ עם עורך דין שעוסק ומתמחה בתחום", הוא מדגיש, "מדובר בנישה רחבה בתוך תחום הנזיקין וישנם תהליכים ייחודיים שיש לבצע כדי לברר את עילת התביעה. עורך דין מהתחום יודע איזה תיעוד רפואי הוא צריך לחפש, יודע לאיזה מומחה רפואי עליו לפנות ואיך לסייע לו להגיע לנקודה הרלוונטית ביותר מתוך המכלול – אלה ועוד בעלי משמעות גבוהה בהצלחת התיק".

את הנחישות הבלתי מתפשרת מצד צוות המשרד ניתן לראות בתיק בעניין מצוקה עוברית שהגיע לטיפול המשרד, לאחר שנדחה על ידי משרד אחר בטענה שמדובר במקרה גבולי. "מדובר באישה שהגיעה בשבוע 38 לאחד מבתי החולים בארץ, עברה ניטור עוברי ולפי תרשים המוניטור נראה שהעובר היה במצוקה קשה, אלא שהצוות הרפואי, לרבות הכונן הבכיר, שגה בפענוח המוניטור והוחלט לשחרר את האישה לביתה. ההחלטה השגויה הובילה למרבה הצער למות העובר. לאחר ניהול עיקש של התיק הוא הסתיים בפיצוי של מאות אלפי שקלים. נחמה קטנה לזוג שכל כך קיווה לילד", מספרים שני עורכי הדין.

המשרד מטפל גם ברשלנות רפואית בתחום הפסיכיאטריה, כמו בתיק שהסתיים לאחרונה בהצלחה. "הגשנו תביעת רשלנות נגד אחד ממוסדות בריאות הנפש בארץ ששחרר מטופל בטרם הסתיים מהלך הטיפול בו וללא כל מעקב קליני אחר מצבו. כמה חודשים לאחר השחרור אותו אדם התאבד", מספר עו"ד לירן גלפנד, "גם כאן הלקוחות הגיעו אלינו לאחר שעורכי דין אחרים ומוכרים סברו שאין קייס. לאחר שניתחנו היטב את התיק עלה בידינו לקבל חוות דעת פסיכיאטרית שהצביעה על כשלים חמורים במסגרת הטיפול במנוח, שאלמלא הם ייתכן שניתן היה למנוע את ההתאבדות. במסגרת פשרה עלה בידינו להשיג עבור המשפחה פיצוי כספי משמעותי ביותר".

שטרייכמן-גלפנד ושות', משרד עורכי-דין
באר שבע: רחוב קרן קיימת לישראל 90, באר שבע
תל אביב: דרך מנחם בגין 144, מגדל מידטאון (קומה 39)
טל: 08-6788174, פקס: 077-3179696
לפנייה במייל >>