השוואות ביטוחים - לבחור נכון, לחסוך המון

ביטוח הוא מוצר השקעה למקרה של חלילה פגיעה ברכוש, בבריאות, או ביכולת ההשתכרות וכן הלאה - אלה מבינינו המבוטחים, יזכו לשיפוי כספי אשר יסייע להתמודד עם הקושי. שוק הביטוחים מציע אינספור ביטוחים, ורובנו מחזיקים לא מעט מוצרי ביטוח, בין השאר ביטוח חיים או ביטוח לטובת המשכנתא, ביטוח רכב (חובה, צד ג', ו/או ביטוח מקיף), וביטוחי בריאות מסוגים שונים. במאמר השוואה זה נבין כיצד יש לבחור ביטוחים, ונתמקד בביטוחי בריאות, ביטוחי חיים וביטוחים סיעודיים. אולי תתפלאו לגלות - בחירה מתאימה של מוצרי ביטוח אלה, תחסוך מאוד ואף אלפי שקלים בתשלומים השנתיים הנצברים של הפרמיה, ותאפשר כיסוי ביטוחי שיתאים לכם בדיוק.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

בחירת ביטוח בריאות- לכיסוי הוצאות ניתוחים, אשפוזים, וכדומה

בישראל שלושה סוגי ביטוחי בריאות - ביטוח הבריאות הבסיסי, בו מבוטח כל אזרח ישראלי והוא מאפשר שייכות לאחת מקופות החולים בארץ וקבלת שירותים רפואיים כמו ביקורים אצל רופאים כלליים ורופאים מומחים, אשפוזים וניתוחים על פי הצורך בבתי החולים של המדינה, בדיקות ואבחונים, ועוד.

על הביטוח הבסיסי הזה, ניתן לבחור בביטוח שירותי בריאות נוספים (ביטוח שב"ן) המוצע על ידי קופות החולים ומספק כיסוי נרחב יותר להוצאות בריאותיות.

בשוק הפרטי, נמצא שפע של ביטוחי בריאות שנועדו להוסיף על ביטוחי הבריאות הבסיסי והמשלים, ולאפשר כיסוי כספי למקרים נוספים, ביניהם:

■ אשפוזים וניתוחים בחו"ל, כולל עלות המחיה
■ חוות דעת נוספות
■ בדיקות נרחבות, כולל זכות הבחירה ברופא המטפל
■ ניתוחי ואשפוזים במוסדות פרטיים בארץ, כולל בחירת הרופא המטפל
■ כיסוי הוצאות על אחות צמודה לאחר ניתוח
■הרחבה של סל התרופות ומימון תרופות עד לתקרה חודשית
■ ועוד רבים

מוצרי ביטוח הבריאות המוצעים על ידי חברות הביטוח הפרטיים הם רבים ושונים. בשנת 2016 הובלה רפורמה בתחום ביטוחי הבריאות וכעת כל חברות הביטוח חייבות להציע גם פוליסת ביטוח אחידה לטובת נוחות ההשוואה. הנה כמה מהשאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם בבואכם לבחור ביטוח בריאות:

האם הכיסוי המסופק בביטוח הבריאות בו אני מעוניין אינו כפול ביחס לשאר ביטוחי הבריאות והשב"נים שכבר ברשותי?
מהו ציון מדד השירות של החברה בה אני שוקל לרכוש ביטוח?
כיצד ייראו תשלומי הפרמיה שלי לאורך שנות הביטוח, והאם התשלום החודשי הוא ריאלי מבחינתי לאורך כל תקופת החיים של ביטוח הבריאות?

למאמר השוואה מקיף של ביטוחי הבריאות המוצעים בידי חברות הביטוח בארץ בשנת 2017.

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא מוצר ביטוחי אשר נועד לאפשר שיפוי כספי במקרה של מוות - או במקרים של פגיעה בכושר ההשתכרות או אבדן כושר עבודה. ביטוח חיים הוא הכרחי במקרים של הלוואת משכנתא (הבנק מחייב את הלווים בביטוח חיים שיבטיח את כיסוי ההלוואה במקרה של מות אחד הלווים) והוא מוצר ביטוחי שכדאי לשקול עבור כל ב משפחה שהמשפחה תלויה בהכנסתו (כלומר - או אחד מבין שני בני הזוג או שניהם). מומלץ לבחור מסלול ביטוחי הכולל גם התייחסות לאבדן כושר עבודה, והמותאם הן מבחינת גובה תשלומי הפרמיה החודשית והן מבחינת גובה השיפוי המובטח במקרים של, חלילה, מוות. על בחירת ביטוח החיים ישפיעו משתנים כמו:

■ גיל המבוטח
■ השכר החודשי שלו
■ המצב הכלכלי של המשפחה
■ ההרכב המשפחתי
■ גילאי הילדים
■ ביטוחים קיימים
■ הוצאות והתחייבויות
■ הכנסות עתידיות צפויות

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי הוא ביטוח המגן על המבוטח ומבטיח כיסוי כספי להוצאות במקרה שהאדם הפך להיות סיעודי. חשוב לדעת ,כי ביטוח סיעודי הוא לא חלק מביטוח הבריאות הבסיסי או הנוסף - ולכן חשוב לתת את הדעת בנוגע לשיפוי ביטוחי במקרים של, חלילה, פגיעה בריאותית שתגרום למצב סיעודי. כרבע (25%) מהסיעודים הם בני פחות מארבעים, לכן ממליצים מומחים לבחור את הביטוח הסיעודי כבר בגילאים הצעירים עבור ילדינו (ממש החל מגיל 3), אז תשלומי הפרמיה הם זניחים, ומובטח לילד שתנאי הביטוח יישמרו לו ותשלום הפרמיה שישלם לאורך כל חייו יהיה נמוך. על מנת לבחור ביטוח סיעודי איכותי, שיספק מענה מושלם במקרה הצורך, הנה כמה שאלות שחשוב לשאול:

■ כיצד מוגדר אדם סיעודי בפוליסה, ומתי בעצם ניתן לתבוע שיפוי מן הביטוח?
■ מהן ההחרגות הכלולות הפוליסה - כלומר, באילו מקרים הביטוח הסיעודי שלכם לא יכסה את ההוצאות בגין טיפולים סיעודיים?
■ ערכי הסילוק - אם רכשתם ביטוח סיעודי אבל בשלב כלשהוא בחייכם החלטתם להפסיק לשלם את הפרמיה - הביטוח ששילמתם עבורו כל השנים האלה לא הולך לטמיון, אלא הוא ישתתף בהוצאות הטיפול הסיעודי אם יהיה כזה, על פי האחוזים הקבועים בערכי הסילוק. פוליסה בעלת ערכי סילוק גבוהים היא עדיפה

בחרו מוצרי ביטוח בתבונה, וחסכו כסף רב למשפחה

מוצרי ביטוח נועדי על מנת להבטיח שתוכלו להמשיך ולשמור על שגרת החיים שלכם, גם אם חלילה פקד אתכם אסון. אבל התשלומים החודשיים בגין הפרמיות לביטוחים עשויים להפוך כבדים ככל שיש לכם יותר ביטוחים. על כן, קחו את הזמן להשוות, לקרוא את תנאי הפוליסות ולבחור נכון - רק כך תוכלו לדעת שיש לכם כיסוי ביטוחי הולם, ושסך התשלומים החודשיים לפרמיות ביטוח, אינו גבוה יתר על המידה.

להשוואות נוספות של מוצרים פיננסיים, ביטוחיים וצרכניים בקרו באתר ריאלי.