מתי נצטרך ייעוץ משפטי לעסק ?

את השאלה הזו שואלים את עצמם בעלי עסקים רבים אשר לרוב חושבים כי הקמת עסק וניהולו כרוכים רק בנושאים כספיים וכלכליים – אך אין כך הדבר. מעורבותו של עורך דין צריכה להיות תכופה ומקיפה. במידה ותפנו לעורך הדין רק ברגעים בהם אין לכם ברירה - סביר להניח כי הנזק כבר נעשה, נזק אשר היה ניתן למצוא מבעוד מועד.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

אחד מן השירותים אותם יכול לתת לכם עורך הדין הוא ייעוץ לפתיחת עסק. אמנם לא מדובר בייעוץ הנוגע לפן הכלכלי, האסטרטגי או השיווקי של העסק אך הידע המשפטי של עורך הדין בהחלט יכול לסייע לכם להימנע מטעויות רבות. לא כל עורך דין בקיא בפן הכלכלי אך במידה וכן בחרתם בשירותיו של יועץ משפטי המכיר את עולם העסקים מקרוב הוא יוכל לייעץ לכם בנוגע לצורת ההתאגדות המתאימה לכם, מערך הזכויות הסוציאליות המגיעות לעובדים שלכם,סיוע במשא ומתן מול רשויות כמו רשם החברות, רשויות המס והרשויות המקומיות, סיוע במשא ומתן מול חברות הביטוח והבנקים ועוד.

הצעד הבא

הצעד הבא לאחר קבלת ייעוץ משפטי יהיה פניה לגורם המספק ייעוץ עסקי לעסקים. ייעוץ זה יבחן את הפן הכלכלי של העסק הקיים, ידווח על בעיות קיימות בהן יש לטפל בדחיפות, יבצע תכנון אסטרטגי נכון אשר יסייע לכם להשיג את מטרות העסק, יגדיר את דרך השיווק המתאימה על ידי בחינת החוזקות והחולשות של העסק, יסייע בתמחור המוצרים ועוד. בכל עסק קיימים אלמנטים רבים הדורשים התייחסות מקצועית ובמידה ותתעלמו מהם יתכן והעסק ימצא את עצמו בקשיים במהרה. על מנת להקדים תרופה למכה חשוב לפנות אל יועץ עסקי כמו גם אל יועץ משפטי אשר ימנעו מכם לבצע טעויות הרות גורל.

שומרים על זכויות העסק

לאחר שהעסק התחיל לעבוד כראוי יהיה עליכם לדאוג כי הכל מתנהל כשורה בעזרת ליווי עסקי הן מצידו של חונך עסקי והן מצידו של גורם משפטי. כך לדוגמא ליווי משפטי עסקי יסייע לכם לגבות חובות מלקוחות (בעזרת מכתבי התראה ועיקולים במידת הצורך), לשמור על הקניין הרוחני שלכם תוך הגנה על מוניטין סמלים מסחריים ופטנטים, למנוע את חשיפת העסק לתביעות של מצידם של עסקים וחברות אחרות ועוד.

יתרון תחרותי

אמנם אנשים מסוימים אומרים כי הם מסתכלים רק על הצלחת שלהם אך אין ספק כי מתנהלת תחרות בין בעלי עסקים הנמצאים באותו תחום. כל עסק עושה מאמצים רבים על מנת לבדל את עצמו מבחינת המותג, המוצר והשיווק שהוא עושה, אך יש ששוכחים את אחד היתרונות המרכזיים בתחרות זו – נוכחותו של גורם משפטי מיומן אשר מסוגל להעצים את יתרונות העסק ולמזער את חולשות העסק הודות לידע המשפטי שבאמתחתו.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לייעוץ וליווי עסקי פנו כעת אל אריה כהן - חונך עסקי.