כך תגנו על הקניין הרוחני שלכם בעסק

קניין רוחני הוא מושג משפטי המגדיר זכויות הנוגעות למשאבים שאינם מוחשיים. הדבר יכול לכלול סמלים, מותגים, תכנים מוסיקליים או וידאו, המצאות ועוד. הגנה על זכויות אלה תחסוך לכם לא רק עוגמת נפש אלא גם הפסדים כספיים רבים אשר עשויים לנבוע מאובדן הקניין הרוחני שלכם.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

עסקים רבים כלל אינם מודעים לכך שהקניין הרוחני הנמצא בבעלותם הוא אחד מן הנכסים הגדולים הקיימים בעסק. כאשר מדובר בעסקים קניין זה יכול לכלול מידע ונתונים, מיקום גאוגרפי, רעיונות, מוניטין,שמות מוצרים, שם החברה סמלים, צבעים ותבניות המזוהים עם החברה - דברים שקשה להעריך מבחינה כספית באופן מידי. הגנה מבעוד מועד על קניין זה תאפשר לכם להימנע ממאבקים משפטיים ומניסיונות להעריך בכסף עד כמה שווים המושגים הנ"ל. גם אם בתחילת הדרך אינכם רואים בכל צורך - מומלץ כי תיעזרו בליווי משפטי בעת הקמת העסק, זאת לצד תכנון פיננסי ובניית תוכנית עסקית סדורה.

הגנה משפטית מקיפה

הגנה משפטית מקיפה היא דבר חשוב לכל עסק לא רק לצורך הגנה על הקניין הרוחני אלא גם לצורך ייצוג העסק אל מול הרשויות כמו לדוגמא בתהליכים הבירוקרטיים הכרוכים בהקמת עסק, בדיווחים השוטפים, בבחירת צורת ההתאגדות המשפטית ועוד. ההדרכה המשפטית הולכת לצד ההדרכה הפיננסית אותה תצטרכו לקבל מיועץ עסקי מומחה אשר מכיר את רזי המקצוע. העולם הכלכלי הסבוך הקיים במדינת ישראל מחייב כל עסק המעוניין להצליח לשכור אנשי מקצוע אלה אשר מסייעים בקבלת החלטות נכונה.

ייעוץ עסקי יאפשר לכם להגדיר את מטרות העסק ואת הדרך שעליכם לעבור על מנת להגיע לשם. תוכלו להגדיר נקודות ציון - אבני דרך מסוימות אותן יש להניח על מנת לבנות את העסק כראוי. פרמטרים כמו הוצאות, הכנסות, הלוואות, ריביות, תחרות אזורית ומחירי שוק יוכלו לתת ליועץ הפיננסי את הכלים להכין תוכנית עסקית מסודרת אשר תוביל את העסק להצלחה. היצמדות לתוכנית והיעזרות בגורם משפטי אשר ילווה את התהליך ימנעו מן העסק לבצע טעויות של מתחילים, טעויות אשר בעולם העסקי התחרותי של היום עשויות להיות חסרות תקנה ולהוביל לסגירת העסק.

זכויות הרוח

ההגנה על זכויות הקניין החלה להתחזק במקביל להתחזקות ההגנה על זכויות הפרט וזכויות העובדים נוכח הגלובליזציה והשימוש הלא הוגן בעובדים תוך צמצום הזכויות שלהם. עסקים קטנים מנסים פעמים רבות לנצל את העובדים אשר חוששים לאבד את מקום עבודתם בשוק בו התחרות על כל משרה היא גדולה. עובדים אחרים נפגעים מהתנהלות של הנהלת החברה ומוותרים על זכויות בסיסיות כמו הזכות לשוויון, אי הטרדה, קצבה מזכה, פיצויים ועוד. כל בעל עסק צריך להיות מודע לזכויות אלה פן העובדים יגישו נגדו תביעה. חשוב להיות עם היד על הדופק בנוגע לנושאים אלה ולשכור את שירותיו של יועץ משפטי בכיר אשר יפקח על הצד המשפטי, זאת לצד אימון עסקי אשר יעזור לפתח את כישורי הניהול וקבלת ההחלטות בעסק.

לקבלת מידע נוסף מיועץ פיננסי בכיר פנו כעת אל דורון עמית– ייעוץ עסקי