הקמת עסק בחסות החוק

מורכבותו של העולם העסקי בישראל מחייבת ליווי משפטי מתחילת הדרך, החל משלב תכנון העסק, בחירת צורת ההתאגדות ועד ההתנהלות השוטפת מול לקוחות ועובדים. הדרך להגשמת החלום העסקי מבטיחה להיות רצופת קשיים ומהמורות, אך ברגע שעומד לצדכם עורך דין מוביל תוכלו לעבור מכשולים אלה בהצלחה.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

בחירתו של יועץ משפטי טוב יכולה לעשות את ההבדל בין הצלחה לאי הצלחה של העסק. יועץ משפטי זה יסייע לכם בביצוע הבחירות הנכונות לאורך כל חיי העסק. כך לדוגמא, מוטב לקבל ייעוץ משפטי לפני שתחליטו לקחת הלוואה לעסק חדש, זאת על מנת להבין לעומק את הזכויות והחובות שלכם על פי חוק. הדבר חשוב במיוחד עבור אנשים אשר עשויים להיתקל בקושי בתשלום ההלוואה והופכים לחשופים לתביעות ועיקולים מצד הבנק (במידה ומדובר בעוסק מורשה או עוסק פטור).

ליווי משפטי מסייע גם בגביית כספים מלקוחות אשר מעכבים את התשלומים או מנסים להתחמק מהם. אם לא די בכך שבארצנו נהוג לשלם כעבור 60-90 יום לאחר ביצוע העסקה הרי שאנשים רבים מנסים למשוך את התשלום אף מעבר לתאריך הדחוי גם כך. בעזרת סיוע משפטי ניתן לנהל את תזרים המזומנים בעסק בצורה יעילה יותר הודות לשימוש במכתבי אזהרה, תביעות ועיקולים.

קטן אבל חשוב

לעסקים קטנים ובינוניים יש חשיבות רבה בהתפתחותן הכלכלית של מדינות. בשנת 2013 היו העסקים הקטנים והבינוניים כ-99% מכלל העסקים בישראל. עדיין קיימים תחומים שבהם יש צורך לייעל ולשפר את הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים: להסיר חסמים המקשים עליהם את ההשתתפות במכרזי רכש של גופים ציבוריים, לקדם את תהליך החקיקה של החוק המקנה סמכויות לסוכנות; להסדיר את התגמול לבעלי עסקים המשרתים במילואים, לשפר את אופן הפעלת קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים אשר מספקת הלוואה לפתיחת עסק, ולסייע לעסקים קטנים ובינוניים להיערך כראוי למשברים ואסונות ועוד.

אחד הדברים החשובים לעסקים מסוג זה הוא השנים הראשונות בהן העסק מנסה להתייצב על הרגליים ולעמוד בפני תחרות קשה, מחסור בתזרים מזומנים, הלוואות וקושי ליצור מעגל לקוחות. בשלבים אלה חשוב כי הרשויות לא יערימו קשיים נוספים על העסק. תחומים המפוקחים על ידי הרשויות כוללים רישוי, שמירה על איכות הסביבה, עמידה בתקני בטיחות, נגישות ומגוון תחומים אחרים. לא ניתן לצפות מבעל העסק להבין בתחומים אלה ועל מנת למנוע מצב שהרשויות מחליטות לסגור את העסק עקב אי עמידה בדרישות יש להיעזר בייעוץ של עורך דין מוסמך.

הכל מעוגן בחוזה

לאחר שקיבלתם הלוואות לעסקים קטנים והתחלתם להניע את העסק תרצו ליצור הסכמים עם נותני חסות, ספקים ובעלי עניין אחרים. במסגרת חיי המסחר תמצאו מגוון חוזים משפטיים אשר יש לדעת לערוך כראוי טרם חתימה. חוזים דוגמת שותפות עסקית, ייסוד חברה, חוזי השקעה, חוזי שיתופי פעולה, חוזי שיווק וזיכיון, חוזי אישור מתן אשראי ועוד מגוון רחב של חוזים אחרים צריכים לעבור תחת ידי הנציג המשפטי שלכם טרם תחתמו. גם חוזה אשר נראה שולי ולא חשוב עלול לסבך את העסק לכן יש לערב את עורך הדין בכל חוזה וחוזה המגיע לידיכם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף ? העסק שלכם זקוק לעזרה בקבלת הלוואה ? פנו כעת אל מרכז פז