הלוואה בהזמנה — גם למכונית מאדם פרטי

חברת מימון ישיר מקשיבה לצורכי השעה ולדרישה הגוברת למכוניות יד שנייה, ומציעה לראשונה מענה משלים: הלוואה לרכישת מכונית מאדם פרטי בהליך מקוון ומהיר

גלית בן חמו, בשיתוף מימון ישיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה ומכונית
הלוואה בהזמנה — גם למכונית מאדם פרטיצילום: Shutterstock
גלית בן חמו, בשיתוף מימון ישיר
תוכן שיווקי

"הפתרון שאנחנו מציעים מאפשר ללקוחות שלנו לרכוש מכונית יד שנייה מאדם אחר. פער המימון מקבל מענה באמצעות הלוואה והתהליך מתנהל בטכנולוגיה מתקדמת שמספקת את השירות מרחוק ובמהירות רבה", מספר שמוליק בר חן, סמנכ"ל המכירות בחברת מימון ישיר.

הצמיחה של שוק מכוניות יד שנייה, תולדת ההאטה בייבוא כלי הרכב החדשים והמחסור המדובר בשבבים, הגבירה את הצורך במימון חוץ בנקאי. אלא שלדברי בר חן, בתהליך רכישת מכונית מאדם פרטי נעדרת ההזדמנות להיעזר בהלוואה, המאפשרת לגשר על הפער התקציבי הנדרש לרכישת המכונית. "אנשים שמוכרים מכונית דורשים לקבל את כספם במעמד הרכישה. לא קיים כמעט הסדר של העברת בעלות על מכונית ופריסת תשלומים. המענה של הגופים המממנים אינו מספיק ממוקד לדרישה הזאת, והבנקים יודעים לתת בעיקר מענה בצורה של הלוואה לכל מטרה. חברת מימון ישיר מציעה לראשונה את המענה הזה ישירות ללקוחות הקצה".

לדבריו, בשנים האחרונות ישראלים רבים מתעניינים גם בשוק מכוניות היוקרה, וחלקם מממשים את החלום הזה באמצעות שוק מכוניות היד השנייה. "זהו סגמנט נוסף שדורש מענה של הלוואה שתגשר על פער המימון", מציין בר חן.

חברת מימון ישיר סיפקה עד לאחרונה את שירות ההלוואה לרכישת מכוניות יד שנייה דרך סוכנויות רכב יד שנייה או דרך מגרשי המכוניות, בפורמט של B2B. אולם לפני כחודשיים בישרה על הרחבת השירות גם לאנשים פרטיים. המשמעות היא שכיום, אם אדם מעוניין לרכוש מכונית מהשכן, מקרוב משפחה או מאדם שמציע את מכוניתו באופן פרטי, ואין לקונה ולמוכר עניין לבצע את ההליך דרך סוכנות כלי רכב משומשים, הרוכש יכול לגשר על פער המימון באמצעות תקשורת ישירה עם חברת האשראי החוץ בנקאי – מימון ישיר.

שמוליק בר חן, סמנכ"ל המכירות בחברת מימון ישיר צילום: אוראל כהן

ההלוואה מאושרת באופן עקרוני לרוב בטווח זמן קצר – עד כשעה, והסכום שמאושר מועבר לחשבון הבנק בתוך יממה. בר חן: "המטרה היא לסייע ללקוחות שלנו להשלים את העסקה במהירות המקסימלית, בלי שיחששו מפני אובדן העסקה בשל התמשכות הליכי קבלת המימון. קיצור התהליך אינו משליך כמובן על הליך חיתום איכותי ומעמיק, שמתאים את מאפייני ההלוואה לצורכי הלקוח".

חברת מימון ישיר, מקבוצת צור שמיר, היא חברת אשראי צרכני חוץ בנקאית מהגדולות בישראל, ומעמידה הלוואות ללקוחותיה בעיקר לטובת רכישת כלי רכב וכן למטרות נוספות בהיקף של מיליארדי שקלים בשנה. היא חברה ציבורית הנסחרת בשווי של כ–2.3 מיליארד שקל, ומאז הנפקתה בקיץ 2020 שוויה עלה בכ–130%.

הכיוונים הקיימים וכן הכיוון החדש מצביעים על הצלחת החברה בשמירת האצבע על הדופק הציבורי ובהאזנה לצורכי השעה; התגובה לצרכים אינה מאחרת להגיע ונעשית במהירות ובדיוק. חלק ניכר מהלוואות חברת האשראי מתבצע בערוצים דיגיטליים, המבוססים על תפיסה של חדשנות עסקית, ומאפשרים לחברה גמישות רבה בפעילות העסקית, בפיתוח מוצרים חדשניים וביצירת יתרונות עסקיים ותחרותיים.

טכנולוגיה חכמה להאצת התהליך

השירות של מימון ישיר דיגיטלי, נוח ומהיר. כדי שהתהליך יתרחש במהירות הושקעו משאבים רבים. בחברה מדגישים שהמהירות אינה באה על חשבון המהימנות והאחריות לתהליך, שבסופו יתברר שהלקוח אכן מסוגל לעמוד בנטל ההלוואה. בר חן: "התהליך מול הלקוח אמנם נעשה במהירות, אבל מאחורי הקלעים יש מערכת מתוחכמת שעושה בדיקות מהירות ועמוקות. הפלטפורמה שפיתחנו עוברת כל הזמן שכלולים, כשהמטרה היא לייצר תהליך מקוצר עד כמה שאפשר ללקוחות. הרעיון הוא שבעזרת מידע בסיסי שמוסר לנו הפונה ובהרשאתו, נפרש לפנינו מידע נרחב על גובה ההלוואה הנכון לו, מסלול ההלוואה המומלץ, שיעור המימון מסך כל העסקה, התאמת מסלול התשלומים ועוד. כל המידע הזה מגובה בטכנולוגיה, אבל הוא מבוסס בראש ובראשונה על 15 שנות הניסיון שיש לחברה. מדיניות האשראי שלנו אחראית, מסודרת וקפדנית; הכלים הטכנולוגיים נועדו לחסוך ללקוח את סרבול הניירת והפרוצדורה, והיא פועלת על בסיס מגמת ההתייעלות Paperless. העידן הזה בא אל סופו מזמן, ואנחנו צופים שהטכנולוגיה עוד עשויה להפתיע אותנו, ושבהמשך יתאפשר להתייעל עוד, ואפילו לזכות להלוואה בעזרת בּוֹט באמצעים אוטומטיים".

חברת מימון ישיר מציעה פתרונות מימון הוליסטיים לכל רוכשי מכונית יד שנייה, כפי שמתאר בר חן: "ככל הנראה כל אדם שמתכנן לרכוש מכונית יד שנייה יפגוש אותנו בצורה כזאת או אחרת. יכול להיות שזה יקרה דרך פנייה ישירה אלינו, עם כניסתו ללוח הרכב שלנו CARWIZ או דרך יועצי המימון הטלפוניים שלנו שמסייעים במציאת כלי רכב. עוד אפשרות שעומדת בפניו היא להגיע אלינו דרך סוכנויות רכב, שאיתן אנחנו עובדים שנים רבות, ונמשיך לספק את השירות; כלומר, אנחנו נמצאים בכל אחד מהצמתים האלה עם הפתרון המותאם".

בר חן: "לפתרון שאנחנו מציעים יתרונות רבים שהופכים אותו למושלם. מדובר בהיקף הלוואה של עד 200 אלף שקל, סכום שמאפשר בעצם לרכוש כמעט כל כלי רכב יד שנייה, פריסת תשלומים גמישה, הליך אישור באופן עקרוני בתוך שעה בלבד, במענה נגיש ופשוט בקונספט חדשני".

www.5555.co.il אין בפרסום הכתבה או המידע הכלול בה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר. אין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. קבלת החלטה כלשהי על סמך האמור לעיל היא על אחריות הקורא בלבד.בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור בחיוב פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414.

בשיתוף מימון ישיר