המרדף אחר כוח אדם |

יש פתרון למצוקת כוח האדם בהייטק

"הבהלה לזהב" בשוק ההייטק הישראלי, והן בזה הבינלאומי, היא לטאלנטים – כוח אדם איכותי שיוכל לסייע לחברות לזנק קדימה בעולם טכנולוגי מואץ. "המחסור הכרוני בעובדים הוא לא זמני כלל, אך יש לו פתרונות", מסביר זיו מנדל, סמנכ"ל בכיר במטריקס. ראיון מיוחד // גליה היפש

גליה היפש, בשיתוף מטריקס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו מנדל
זיו מנדלצילום: סאם יעקובסון
גליה היפש, בשיתוף מטריקס
תוכן שיווקי

המחסור בכוח אדם טכנולוגי מיומן היה קיים מאז ומעולם – זהו מחסור כרוני ומוכר בתעשייה – אך הוא החריף והעצים בצורה קיצונית בעקבות משבר הקורונה. "הקורונה גרמה בעצם ל-Fast Forward לעולם הדיגיטלי העתידי – מה שהיינו אמורים להגיע אליו בעוד חמש-שש שנים, קרה עכשיו ומיד", מסביר זיו מנדל, סמנכ"ל בכיר במטריקס ומנכ"ל מכללת ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס.

זיו מנדל צילום: סאם יעקובסון

"ארגונים הבינו שהם זקוקים למהפכה בדיאלוג שלהם עם הלקוחות והעובדים, ונדרשה לכך טכנולוגיה חדשה רבה למערכות הפנימיות והחיצוניות. העובדים נדרשו להשתמש במערכות החדשות והצרכים הטכנולוגיים גדלו במהירות. בנוסף, חברות טכנולוגיות רבות הנפיקו בבורסה וגייסו המון כסף שכעת צריך להיות מתורגם להכנסות באמצעות ייצור עוד ועוד מוצרים ופיצ'רים. אלה מיליארדי דולרים שמתורגמים לכוח אדם שאמור לייצר טכנולוגיה. לכן צריך להבין שזה אינו מחסור זמני, הוא יישאר ואף צפוי להחמיר".

מטריקס (בורסה: מטרקס) המעסיקה למעלה מ-10,000 עובדים, היא חברת טכנולוגית המידע מהגדולות והמובילות בשוק הישראלי ויש לה פעילות ענפה בארה"ב ובאירופה. מטריקס מספקת סל כלים ב-360 מעלות ועוסקת בביצוע פרויקטי ייעוץ אסטרטגיים ואינטגרציה מן הגדולים במשק. החברה נמצאת כל העת בחזית החדשנות כשהיא מפתחת ומטמיעה טכנולוגיות חדשניות בתחומי ענן, סייבר, דיגיטל, ביג דאטה, בינה מלאכותית, למידת מכונה, האינטרנט של הדברים, אוטומציה, מציאות רבודה ועוד.

בישראל המצב אף חמור יותר

מנדל מסביר מדוע המחסור בכ"א בהייטק אף חמור יותר בישראל: "משתי סיבות: האחת, כמדינת הסטארט-אפים נוסדים כאן המון סטארט-אפים חדשים שמפתחים טכנולוגיות וצורכים כוח אדם, והשנייה: כל חברות הטכנולוגיה הבינלאומיות רואות בישראל כמקום מרכזי ואיכותי לגיוס טאלנטים, פותחים כאן מרכזי ענק ומגייסים עובדים. לצערנו, מערכות ההשכלה בישראל לא מספיקות לייצר מספיק כוח אדם שיענה על הצרכים".

מה בכל זאת יכולים מעסיקי ההייטק לעשות במצב שכזה?
"קודם כל צריך להבין ששלטי חוצות יפים, שיעורי יוגה ופילאטיס במקום העבודה ומזנון אוכל לארוחת בוקר מרהיב הם לא הדברים שבהכרח ימשכו עובדים חדשים, והם לא הפתרון. נדרש פתרון ברמת המאקרו – להרחיב את החיפוש אחר עובדים טובים לא רק במקומות שבהם הם היו רגילים לגייס, אלא גם במקומות אחרים כמו בפריפריה, במיוחד כשאפשר לעבוד מרחוק, ובקרב אוכלוסיות כמו החרדים והערבים. בנוסף, חברת סטארט-אפ קטנה לא פנויה כיום להתמודד בשוק גיוס העובדים ולכן נכון יותר יהיה לה לשכור עובדים מנוסים ושירותים של פיתוח וטכנולוגיה מחברות שרגילות לגייס מאות עובדים מדי חודש ולהציב אותם לפרויקטים ולשירותים שהם מציעים עבור לקוחות שזקוקים לכוח אדם מיומן".

כיצד מטריקס יכולה לסייע לארגונים שזקוקים לעובדים?
"במקום להתמודד עם בעיות הגיוס, חברות יכולות לשכור אצלנו את מגוון השירותים שהם צריכים (מפיתוח מקצה לקצה של מוצרים ומערכות) או לקבל עובדים שמלווים על ידי הצוות המקצועי שלנו בשירותי מיקור חוץ עם ערך מוסף. מטריקס מגייסת, ממיינת ומכשירה מאות עובדים מדי חודש לתפקידי פיתוח, DevOps, בדיקות אוטומציה ופיתוח פיצ'רים – לנו יש את הכוח לייצר את הפיצ'ר הבא של הסטארט-אפ ולסייע לו להגיע למצב של יוניקורן או לייצר את המוצר הדיגיטלי הבא של הארגון הפיננסי שנמצא בתחרות מתמדת על יצירת חווית לקוח שונה שמייצרת ערך והכנסות לארגון.

"אנחנו יכולים לשלוח את העובדים לארגון עצמו, או לספק את השירותים הללו ממשרדינו. למטריקס יש גישה לכוח אדם איכותי ביישובים חרדיים ובפריפריה – עם מרכזי פיתוח ומשרדים מהדרום ועד הצפון כולל מרכזי פיתוח בירוחם, מודיעין, בית שמש, עוסיפיא, מגדל העמק ומשגב".

"פתרון נוסף שאנו מציעים הוא הכשרת ג'וניורים. תוכניות אינפיניטי וג'ון ברייס טאלנט בוחרות את בוגרי מקצועות הטכנולוגיה הטובים ביותר ומעבירות אותם מסלולי הכשרה אינטנסיביים שהם שווי ערך לשנות ניסיון מעשי בסיום המסלול. בנוסף כל בוגרי המסלולים האלו מלווים על ידי מומחים וחונכים ממרכזי המצוינות, מה שמוריד את העלות בהתעמקות הלימודים ומייצר לנו וללקוח פתרון זמין עם יכולות עבודה מוכחת.

"זה פתרון יצירתי ומבוקש מאוד שמחליף את הצורך בגיוס עובד שלא קיים כיום בשוק, עובד שיש לו חמש-עשר שנות ניסיון. אנחנו גם מעסיקים מאות עובדים באוף-שור במזרח אירופה, שיש לה יחסית קרבה פיזית ותרבותית לישראל – וגם כך משלימים את הפתרונות שלנו לבעיית המחסור בכ"א עבורנו ועבור הלקוחות. לא צריך להישאר לבד עם הבעיה הזו – לכל צורך אנחנו יודעים למצוא פתרון".

בשיתוף מטריקס

רוצים לשמוע עוד? צרו קשר עם מטריקס