כולמוביל מרצדס ראשל"צ: הצצה אל הסוד להצלחה

מבעלי מוגבלויות שמתניידים עם כלי רכב מונגשים, דרך אנשי כוחות הביטחון ביחידות מסווגות ועד למנכ"לים עסוקים בלי יותר מדי זמן לבזבז: כך נראה מבפנים הטיפול ברכבים של אחד ממותגי היוקרה הנחשקים בעולם

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום של מרכז השירות בראשון לציון מבחוץ
כלמוביל מרצדס ראשון לציון: עוצמה, חדשנות ומקצוענותצילום: באדיבות קבוצת כלמוביל
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

מי שקונה מכונית מדגם מרצדס יודע שהוא מצטייד גם בסמל סטטוס המשדר יוקרה, איכות ונוחות. זו רמת הציפיות מהמכוניות, וגם ממי שמופקדים על הטיפול בהן במרכזי השירות המורשים.

במרכז השירות של מרצדס בראשון לציון מבינים זאת היטב, ומשקיעים אף מעבר למצופה מהם כדי שכל לקוח יקבל את השירות הטוב ביותר מכל ההיבטים. "לפני הכול, אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי לצמצם למינימום את זמן השהייה של הלקוח במרכז השירות ואת ההתעסקות עם הטיפול ברכב. אנחנו מבינים כמה הזמן של הלקוחות שלנו יקר, ולכן מציעים שורה ארוכה של שירותים שימעיטו את ההתעסקות הזאת", מסביר רונן אליהו, מנהל מרכז השירות של מרצדס בראשון לציון.

השירות ללקוח כולל בין השאר איסוף של הרכב והחזרתו, העמדת רכב חלופי עד להשלמת התיקון במידת הצורך, מוקד שפועל 24/7 למתן תמיכה וסיוע לטיפול בתקלות מרחוק וגם ניידת שירות שמגיעה אל הנהגים שנתקעו באמצע הדרך ומגישה להם סיוע.

"הגישה שלנו במרכז השירות, וגם שלי באופן אישי, היא שחשוב לא רק לטפל בתקלות ובבעיות – אלא להיות גם גורם שהלקוחות ירגישו בנוח להתייעץ איתו במעגלי תוכן רחבים יותר", אומר רונן. "אנחנו יכולים, לדוגמה, לייעץ בנושא רכישת רכבים חדשים או תחזוקה נכונה של הרכב הקיים, ולעזור בכל נושא ובכל תחום שהלקוח מבקש. מספרי הטלפון הפרטיים שלי ושל אנשי צוות נוספים במרכז נגישים ללקוחות ואנחנו מזמינים אותם לדבר איתנו בכל עת".

תיקון רכבים במאה ה-21: לא מה שחשבתם

מרצדס, כידוע, לא מייצרת רק רכבי יוקרה פרטיים, אלא גם מוניות, משאיות, אוטובוסים ורכבים מסחריים. מרכז השירות בראשון לציון מעניק שירות לכל סוגי הרכבים הללו כבר יותר מ-30 שנה.

מייעצים ללקוחות במעגלים רחבים וזמינים כל העת לכל שאלה. כלמוביל מרצדס ראשון לציון

לאורך ההיסטוריה הארוכה של מרכז השירות, הפעילות בו עברה אבולוציה. "אנשים שלא מכירים את הענף שלנו יכולים לפעמים להסתכל עליו בראייה של פעם", מספר רונן. "כיום העבודה שלנו היא הרבה יותר מעיסוק במכונאות קלאסית. ברכבים של היום, בעיקר במותגי יוקרה כמו מרצדס, יש מערכות טכנולוגיות מתקדמות ורבות ולכן נדרשת עבודה מקצועית של מאבחנים ואנשים עם ידע טכני שיכולים לטפל בתקלות הללו".

הרכבים שמגיעים למרכזי השירות עוברים אבחון במערכות הטכנולוגיות והאלקטרוניות. האבחון והטיפול בתקלות מבוצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים ותוך תקשורת רציפה עם המחלקה הטכנית של כלמוביל שמנקזת אליה ידע טכני מעשרות מוסכים שבבעלותה, ועם רשת מרצדס העולמית.

לאחר האבחון, הרכב עובר למכונאים שמטפלים בתקלות מכניות במידת הצורך ומבצעים פעולות תחזוקה נוספות למניעת תקלות עתידיות. בסיום הטיפול, הרכב עובר בקרת איכות על ידי מנהל במרכז, ולאחר מכן ניקיון יסודי טרם נמסר בחזרה ללקוח.

"ככל שהעולם מתקדם, גם הדרישות ממרכזי השירות והתחזוקה של רכבים משתנות", מדגיש רונן. "כיום עדיין נדרשים במוסך יותר מכונאים ממאבחנים טכנולוגיים כמובן, אבל הפער הזה כל הזמן מצטמצם ואני מאמין שבעתיד זה אפילו יתהפך – במיוחד עם כניסת הרכבים החשמליים והאוטונומיים לפעילות".

"מרגש לתת שירות גם לאנשים עם מוגבלויות"

דבר נוסף שכנראה רבים אינם מודעים אליו בנוגע לפעילות של מותג מרצדס הוא שהחברה מתמחה גם ברכבים מונגשים לבעלי מוגבלויות, וככזאת היא מעניקה שירות למגוון נרחב של בעלי רכבים, ברגישות ובמקצועיות.

"אנחנו תמיד עושים הכל כדי לשמח את הלקוחות שלנו, כי זה באמת גורם לנו להרגיש טוב", אומר רונן, "אבל זה מרגש ומשמח במיוחד לתת שירות גם לאנשים עם מוגבלויות, לדעת שהם יצאו מאיתנו עם הרגשה טובה וקיבלו מענה לבעיה שהטרידה אותם".

מרצדס הוא מותג פופולרי גם בקרב כוחות הביטחון וביחידות מסווגות שדורשות שירות אפילו יותר מוקפד מהרגיל. "יש אצלנו לקוחות מיחידות מסווגות שמקבלים כאן שירות. המרכז נבחר בקפידה למשימה הזאת בגלל שמדובר ברכבים מסווגים עם מערכות מתוחכמות שאי אפשר להקל בחשיבות התחזוקה שלהם", מספר רונן. "הרכבים של כוחות הביטחון בדרך כלל משלבים אמצעים טכנולוגיים מיוחדים שאנחנו מקבלים גישה לחלקם. כשאתה עובד בתחזוקה של רכבים כאלה שתורמים להגנה על המדינה, אתה באמת מבין כמה העבודה שלך משמעותית. כמובן שזה לא פשוט ודורש היערכות מיוחדת ומספר מצומצם של עובדים שיהיו מעורבים בטיפול ברכבים – אבל זה גם נותן המון סיפוק".

"העבודה שלנו היא הרבה יותר מעיסוק במכונאות קלאסית". כלמוביל מרצדס ראשון לציון

רונן אליהו מילא לאורך השנים תפקידים שונים בתחום הרכב עד שמונה למנהל מרכז השירות של מרצדס בראשון לציון. לאחר שראה מקרוב את האופן שבו מתנהלים במקומות אחרים – הוא הבין שיש דבר אחד שתורם למצוינות הרבה יותר מציוד מתקדם, תקציב גדול או מאגר ידע משמעותי.

"הערך של ההון האנושי במרכז עולה בעשרות מונים על כל יתרון אחר שאנחנו יכולים לחשוב עליו", הוא אומר, "ולכן אנחנו עושים הכל כדי לשמר את כוח האדם האיכותי שעובד אצלנו – וזה בא לידי ביטוי בתחלופת עובדים מועטה, בשיתוף פעולה בין כל הגורמים כמעט בכל דבר ובתחושה כללית שבסוף כולנו תורמים לארגון עצמו ולשביעות הרצון של הלקוח. זה דבר שאולי נשמע מובן מאליו – אבל הוא באמת ייחודי ולא תמיד קל לשמר אותו".

כולמוביל מרצדס ראשון לציון
כתובת: בן צבי 19, רמת אליהו, ראשון לציון
טלפון: 03-9424242
למעבר לאתר>>>