מתם מוטורס חיפה: המשפחה שהצליחה לקחת את חוויית הלקוח צעד אחד קדימה

במתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה, הביקור במרכז השירות הופך לחוויה: "אנחנו בית להרבה מאוד רכבי טויוטה ולבעליהם כבר שנים רבות". האווירה המשפחתית ואכפתית אינה נשארת רק בגבולות סוכנות הרכב, ואף מופצת לסביבה כולה

אחינועם גלבפיש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום של סוכנות רכב מתם מבחוץ
מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה: מובילים, מתקדמים ומעניקים חוויית שירות אחרתצילום: ארז איפרגן
אחינועם גלבפיש
תוכן שיווקי

כבר יותר משני עשורים שמרכז השירות המורשה של מתם מוטורס, סוכנות מורשית טויוטה חיפה, הוא חלק מהקהילה. לא רק כסוכנות רכב מורשית טויוטה וכמרכז שירות, אלא כעסק מקומי המסייע לאוכלוסייה נזקקת ופועל להנגשה ולשילוב בעלי מוגבלויות. האהבה והנתינה הן הסוד של העסק המשפחתי הוותיק שהוקם על ידי אהרון מזרחי, מחלוצי ענף הרכב בצפון הארץ. כיום מנהלים בפועל את המקום בניו של אהרון – רפי (41) שאחראי על מערך השירות בסוכנות המורשית וכן על הצד הטכני ואליעד (38) שאמון על מערך השיווק והמכירות.

"אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים לתרום לקהילה", מספרים אליעד ורפי. "אחת לשבוע אנחנו שולחים עובדים שלנו לחלוקת אוכל לנזקקים. בנוסף, במקום עובדים זה 15 שנה שני עובדים בעלי מוגבלויות. ההרגשה שזה נותן להם מאוד טובה וזה משפיע על כל הצוות שלנו".

אליעד מספר כי צוות המקום זוכה לקבל מעצם נוכחותם של העובדים בעלי המוגבלות לא פחות מהעובדים עצמם. "כמובן שדאגנו להנגיש את אולם התצוגה, יצרנו עמדת המתנה נגישה בקומת הכניסה והנגשנו את מרכז השירות", מדגיש רפי.

מעבר למעורבות הקהילתית, איכות הסביבה היא ערך נוסף שעומד במרכז החזון של מתם מוטורס. כחלק מיישומו פועלים במרכז השירות תנורי צבע שיובאו במיוחד מאיטליה שעובדים באמצעות טכנולוגיה חשמלית חסכונית. כמו כן, השירות של שטיפת המכוניות במקום נעשה על ידי מים ממוחזרים.

האהבה לאנשים ולסביבה, יחד עם המקצועיות הבלתי מתפשרת, הפכה את מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה ככלל ואת מרכז השרות בפרט למובילים באזור הצפון. "יש לנו קהל לקוחות מאוד ותיק שכבר החליף אצלנו 12 רכבים לאורך השנים", מספר רפי. "יש סבתות שהיו לקוחות שלנו לפני 20 שנה והיום הנכדים שלהן כבר קונים אצלנו רכבים חדש. אנחנו בית להרבה מאוד רכבי טויוטה ולבעליהם כבר שנים רבות".

כשמשפחתיות ואמנות האירוח היפנית נפגשות. אהרון, רפי ואליעד מזרחי צילום: ארז איפרגן

לקוחות מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה מקבלים את כל השירותים תחת קורת גג אחת: החל ברכישת טויוטה חדשה, דרך תחזוקתו השוטפת כולל הטיפולים התקופתיים ועד להכנתו למכירה ובמקרים רבים רכישתו והחלפתו בטויוטה חדשה. לקוחות שמעוניינים לרכוש דגמים חדשים מקבלים ייעוץ, הכוונה וליווי, הן בהתאמת הדגם לצורכי הלקוח והן עזרה וייעוץ בתחום הפיננסי, הכולל מציאת פתרונות מימון וביטוח. במקום מוצעים גם רכבי סלקט, רכבי טויוטה מבעלות קודמת, ועם רכישתם מקבל הרוכש אחריות יבואן, זאת לאחר שמבוצעות ברכב לא פחות מ-155 בדיקות.

"הלקוחות שלנו יודעים כי במידה שיבקשו להחליף את רכבם לרכב חדש או לרכב מבעלות קודמת הם יעשו זאת באמצעות מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה. עבור רכבים בני שנתיים עד ארבע, מתחייבים במקום לביצוע עסקאות טרייד אין עתידיות ומאפשרים ללקוחות אופציה של שדרוג ורכישת רכב חדש בעסקאות מימון ועסקאות טרייד אין".

מרכז השירות, המאויש בצוות מיומן שעבר הסמכה והכשרה מקצועית רלוונטית, כולל עשר עמדות המחולקות לפי המחלקות המקצועיות שמסוגלות לתת מענה לכל בעיה. עם המחלקות המקצועיות נמנות מחלקת הדיאגנוסטיקה והחשמל, פחחות וצבע, כיוון פרונט ופוליש לקראת הכנה למכירת רכב.

לצד אלה, מרכז השירות הוסמך על ידי משרד התחבורה כמורשה להתקנת מערכת ההתרעה מובילאיי כך שרכישת מערכת מובילאיי מזכה בהחזר של 1,500 שקל באגרת הרישוי. בנוסף מורשה מרכז השירות להתקין וויי גרירה לרכבי טויוטה ולשדרג ולטפל ברכבי שטח. לשם כך פועלת במרכז השירות סדנה מקצועית לטיפול ברכבי שטח.

מי שרכש רכב טויוטה בחייו יודע שכמותג מוביל, חברת טויוטה מכתיבה את תורת הטיפול בלקוח על פי אמנות האירוח היפנית - אומוטנאשי. רפי ואליעד, האחים לבית מזרחי, מיישמים את התורה הלכה למעשה יום-יום. הם נולדו לתוך עולם הרכב ואינם מפסיקים להתחדש ולהתעדכן, הן מבחינת השירותים לטיפול ברכב והן מבחינת חוויית הלקוח. כסוכנות מורשית טויוטה הם חשים מחויבים לתפקיד השגרירים של מותג הרכב המוביל בעולם, טויוטה.

כתוצאה מכך, כל לקוח שמגיע אל מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה מתקבל כמו אורח במשפחה: פקידות הקבלה מקבלות את פני הלקוחות עם בקבוק מים קרים, יועצי שירות פורשים בפניהם את כל המידע הרלוונטי, הרכב עצמו מצולם כאשר ההגה וכיסא הנהג מכוסים על מנת לשמור עליהם ולאחר מכן הרכב עובר בדיקה מקיפה ומעמיקה על ידי טכנאים מקצועיים במחלקת הדיאגנוסטיקה המתקדמת והממוחשבת. באותה עת הלקוח מוזמן להמתין בפינת קבלה מרווחת, עם טלוויזיה ברוחב 80 אינץ' ו-VOD, מכונות קפה מתקדמות עם פולים משובחים ומכונת משחקים רטרו שהופכים את ההמתנה לחוויה. בתום הטיפול הרכב עובר בחינה ולאחר מכן שטיפה.

בכך לא מסתיים השירות: כיממה לאחר שהלקוח יוצא עם רכבו השטוף, דואגים במתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה להתקשר אליו ולוודא שאכן קיבל שירות לשביעות רצונו, כשהמוטו במקום הוא: מטיפול לטיפול אין טיפול.

מחלקות מקצועיות שמסוגלות לתת מענה לכל בעיה. מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפהצילום: באדיבות מתם מוטורס

כדי לחסוך בזמנם היקר של הלקוחות פועלים במתם מוטורס שירותי הסעה וכן שירות שינוע לרכב. להעמקת חוויית השירות 24/7 פועל במתם מוטורס מוקד טלפוני הזמין ללקוחות לכל בעיה במשך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע.

"הלקוחות עבורנו הם חלק מהמשפחה, כמו שהצוות הפך למשפחה אחת גדולה", מספר רפי. "יש לנו עובדים הנמצאים איתנו כבר קרוב ל-20 שנה. לקוחות שמגיעים לכאן יודעים את מי הם הולכים לפגוש, כולם מכירים אותנו ואת הצוות שלנו".

אליעד מוסיף כי "חשוב לנו להגיע לשביעות רצון מלאה של הלקוח. יש בטויוטה משפט: 'Rewarded with a smile'. אנחנו מצליחים להשיג את החיוך של הלקוח, וזה מה שגורם ללקוח להפיץ ללקוחות אחרים ולהמשיך להגיע אלינו".

"טויוטה הוא מותג מעולה של יצרן הרכב הגדול בעולם עם מוצרים מצוינים, מעודכנים ופורצי דרך. אנחנו במתם מוטורס מנסים לתת שירות ההולם את מיצוב המותג ואיכות המוצר משום שמותג ברמה הגבוהה ביותר מחויב לשירות ברמה הגבוהה ביותר", הוא מסכם.

מתם מוטורס סוכנות מורשית טויוטה חיפה
כתובת: חת נחום 16, חיפה (מול אצטדיון סמי עופר)
טלפון: 04-8550550
למעבר לאתר>>>