המהפכה הדיגיטלית של Pepper

בזכות אפס עמלות עו"ש, בנקאים זמינים גם ב-4 לפנות בוקר ושפה שכולם מבינים, הבנק הדיגיטלי היחיד בישראל פותח מבערים ומכין הפתעות ללקוחות כדי לשמור על ההובלה גם בימי הקורונה

גיא רונן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מסתכלת בפלאפון
המהפכה הדיגיטלית של Pepper צילום: גבע טלמור
גיא רונן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

במאות בתים צלצל בחודש האחרון הפעמון שבדלת. בפתח עמד שליח עם מארז בירות וברכה אישית. לא לרגל יום הולדת או יום האהבה, לא מהחברה או הבעל, אלא מ-Pepper – הבנק הדיגיטלי שבחר לשמח חלק מלקוחותיו הנאמנים בתקופה לא פשוטה.

צריך להודות, תקשורת עם הבנק היא בדרך כלל לא כוס התה שלנו. כאשר אנחנו צריכים את הבנקאי, אם בשגרה ואם בעידן ה"מרחוק", לא כל כך פשוט להגיע אליו. היישומים הדיגיטליים אמנם שיפרו את המצב, אבל גם הם הותירו לא מעט חורים שהופכים את החוויה הבנקאית של חלקנו לטעונת שיפור.

בדיוק מהמקום הזה נולד Pepper, שאמנם ביקש בקמפיין ההשקה שלא נקרא לו בנק, אבל הוא בנק לכל דבר ועניין. בנק שחושב ומתנהג אחרת ובעיקר מוכיח שאפשר אחרת. אם זה כשהכל נעשה במובייל; אם בזמינות של בנקאי גם באמצע הלילה; אם בהודעת פוש בכניסה למינוס (שכידוע, לפעמים דווקא משתלם לבנק); ואם בוויתור מוחלט על עמלות העו"ש. וכן, לפעמים גם במשלוח בירה ללקוחות.

רוצים לדעת איך פותחים חשבון בפפר? לחצו כאן

Pepper, שעל פי סקר מגמות בבנקאות של קבוצת גיאוקרטוגרפיה (יוני 2020) הפך לבנק הצומח בישראל בסוף 2019 ובחציון הראשון של 2020, חוגג הקיץ בסך הכל שלוש שנים. זה קורה בעיצומה של מגפה שבכל הקשור בטרנספורמציה הדיגיטלית מקפיצה מוסדות פיננסיים כמה דורות קדימה. Pepper מקבוצת לאומי, שהיה שם עוד הרבה קודם, נדרש כעת לפתוח מבערים.

Pepper כבר מתכנן את הצעדים הבאים, כולל חשבון משותף, חשבון מט"ח ועוד

"להיות ראשונים זה תמיד נחמד, אבל זה אף פעם לא מספיק", אומר ערן בר-יוחאי, סמנכ"ל השיווק של Pepper. "כמו בכל תחום, כשאתה מציב סטנדרט חדש, הוא מהר מאוד הופך לבנצ'מרק לעצמך ולקטגוריה כולה. האתגר האמיתי בנקודה הזו הוא איך לשמור על ההובלה והפער לאורך זמן. הקורונה האיצה בשוק כולו 'לדבר פפרית', וזה מחייב אותנו לחשוב אחרת – להיות יצירתיים ולשמור על ההישגים והיתרונות".

ליווי צמוד מהקפה ועד לבורסה

ה"חשיבה האחרת" של Pepper, ששמה קודם כל את צורכי הלקוח במרכז, היא זו שהולידה למשל את חיסכון DIY (do it yourself), המאפשר לכל אחד לחסוך, כמעט בלי להרגיש, דווקא בתקופה שבה כולנו עסוקים בצמצום הוצאות. זה מסתייע בעזרתם של מספר כללים אוטומטיים חכמים שבוחר הלקוח, למשל: עיגול הסכום מכל קנייה ל-5 השקלים הקרובים, השלמת ההוצאה החודשית עד לתקרה שקובע הלקוח, או הפרשה לחיסכון של סכום קבוע או אחוז קבוע מתוך ההכנסה החודשית.

Pepper מאפשרת לכל אחד לחסוך מבלי להרגיש

ומה לגבי השקעה? כאן נכנסת לתמונה Pepper Invest, אפליקציית ההשקעות של Pepper, שבין היתר נועדה לחבר לעולמות האלה גם קהל שרחוק מאוד מלשחות בבורסה ורוצה להתנסות. את החיבור לעולם המורכב עושה Pepper Invest תוך שהיא מאפשרת לקנות גם שברי מניות ולהתחיל באמת בקטן, עם השקעה של החל מ-50 שקלים. לזה מצטרפים ממשק ידידותי במיוחד והסברים פשוטים ובגובה העיניים, כולל הרחבות על מושגי יסוד והתפתחויות אקטואליות המשפיעות על שוק ההון. המסחר ב-Pepper Invest הוא ביותר ממאה מניות של חברות גדולות בארה"ב (מדד s&p100). על כל מניה אפשר למצוא הרחבות, ניתוחים, תשואות משנים עברו ואפילו המלצות של אנליסטים.

אגב, את המגמה הכללית של נהירה לבורסה בקורונה, כולל של משקיעים צעירים בגיל ובניסיון, חשו ב-Pepper היטב עם עליות של יותר מ-150% בהיקף הלקוחות הפעילים וגידול של 70% בשווי תיק ממוצע.

הליווי הצמוד – התחושה שיש מי שהולך איתך ונמצא שם בשבילך בכל רגע (כולל באמצע הלילה) – מאפיינים את Pepper כמעט בכל פעולה, כולל בהוצאות היומיומיות. אם לדוגמה הלקוח גיהץ זה עתה כרטיס Pepper בבית קפה שכונתי, מיד קופצת לו הודעת פוש שמציינת כמה הוציא והיכן. זה כמובן מסייע במניעת חיובים כפולים או שגויים, שעל פי רוב מתגלים רק בסוף החודש, אבל יותר מזה – מרכז תמונה זמינה ומהימנה יותר של ההוצאות. סיכומי ההוצאות, החלוקה לקטגוריות, עדכון על כניסה וגם על יציאה ממינוס – כל אלו מופיעים ב-FEED שבאפליקציה ומסייעים ללקוחות להיות בשליטה מלאה על הכסף שלהם.

אז איפה הקאץ'

ערן בר יוחאיצילום: מנחם רייס

Pepper כבר מתכנן את הצעדים הבאים, כולל חשבון משותף, חשבון מט"ח ועוד. ההתבגרות הטבעית של Pepper, יחד עם השפה הברורה והפשטות, מביאות לכך שלצד הפנייה לקהל של מילניאלס, סטודנטים, חיילים ואפילו בני 18-16, יותר ויותר צרכנים "כבדים" ומבוססים בוחרים להעביר את פעילותם לחשבון ב-Pepper ולנהל בו את כלל הפעילות הפיננסית, כולל שימוש בכרטיס האשראי והשקעה במניות ב-Pepper Invest.

"עד היום שואלים אותנו איפה הקאץ'", אומר בר-יוחאי, "איך יכול להיות שאתם מוותרים על עמלות העו"ש, הופכים את הבנקאות לכל כך פשוטה ונגישה ועוד מאפשרים ללקוחות לדבר עם בנקאי באמצע הלילה. אז זהו, שאין קאץ', אלא מחשבה אחרת על איך בנקאות צריכה ויכולה להתנהל. אנחנו עובדים קשה כדי לחבר את הלקוחות שלנו לכסף שלהם, להבין אותו ולא לפחד ממנו, כי אנחנו מאמינים שכך צריכה להיראות בנקאות בכלל ובנקאות דיגיטלית בפרט".

רוצים לדעת איך פותחים חשבון בפפר? לחצו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: