מטביעים חותם דרך מודל חינוכי של בית ספר מכליל

שיטות לימוד מכלילות, המעודדות מוביליות וחוויית הצלחה, למידה עצמאית ומשמעותית ברוח התקופה ובעיקר קהילה של תלמידים, מורים והורים הפועלים בשיתוף ובלמידה מתמדת. רון חי, מנהל בית ספר ובוגר תוכנית חותם למנהיגות חינוכית-חברתית ייחודית, מקדם שוויון הזדמנויות בחינוך וגם נוכח בתוצאות

יעל אפרתי בשיתוף ארגון חותם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כפר הנוער אלוני יצחק | צילום: מיטל רון
כפר הנוער אלוני יצחק | צילום: מיטל רון
יעל אפרתי בשיתוף ארגון חותם
תוכן שיווקי

"אל המושג שוויון הזדמנויות התוודעתי במהלך שנת השירות שלי לפני הצבא בהוסטל בחדרה של בני נוער ששהו במקום כחלופת מאסר", מספר רון חי, (35), מנהל בית ספר "אלוני יצחק". להוסטל הזה הוא הגיע במעמד של מי שיכול לדחות את השירות הצבאי שלו ולהתנדב לטובת החברה ופגש שם צעירים, בגילו או צעירים ממנו, ש"שובצו" בצידו השני של המתרס. "ככל שהכרתי אותם יותר הבנתי שאין בינינו הבדלים. חלקם היו אינטליגנטים ובעלי מיומנויות חיים טובות משלי. למדתי לכבד אותם והבנתי שההבדל בינינו נעוץ במשפחה או בשכונה שבה גדלנו", הוא נזכר. ההבנה הזאת והרצון לשנות את הפערים האלו ולהעניק הזדמנות שווה גם למי שבתנאים "רגילים" מצא את עצמו בשולי הדרך, הביאו את רון חי להצטרף לתוכנית חותם.

רון חי | צילום: טוטאלפרינט

"לא חשבתי להיות מורה, בית הספר המסורתי נראה לי ארכאי וישן, ואילו החזון של 'חותם' תפס אותי מיד".

קהילת החותמיסטים
חותם הוא ארגון חינוכי-חברתי, הפועל לקידום שוויון הזדמנויות דרך החינוך. בחותם מאמינים שלכל ילדה וילד בישראל יש את הזכות לבחור את עתידם, ללא תלות ברקע ממנו הם באים. על פי החזון הזה, אנשי החינוך הם מנהיגים חינוכיים ויש ביכולתם להשפיע על חייהם של תלמידים רבים ואף להשפיע על מערכת החינוך כולה.

תוכנית הכשרת המורים של חותם מגייסת ומכשירה אקדמאים מתחומים שונים להוראה מקדמת שיוויון ולמנהיגות חינוכית. בוגרי התוכנית מצטרפים לקהילת ה"חותמיסטים", המונה היום כ-1,392 בוגרים ובוגרות המשפיעים באופן ישיר על חייהם של כ-180,000 תלמידים ברחבי הארץ ופועלת יחד להובלת שינוי במערכת החינוך.

חותם פועלת כבר 12 שנים והיא חברה ברשת העולמית Teach For All הפועלת ב-61 מדינות ברחבי העולם. היא מושתתת על המציאות המוכרת שבה בכל מקום במדינה, שבו יש הבדל משמעותי ברקע הסוציואקונומי בין התלמידים, יש גם פערים בחינוך. המשימה של "חותם" היא לשנות את המשוואה. "חותם היא קודם כל קהילה וככזאת יש לנו את היכולת לא לוותר על התלמיד שכולם כבר ויתרו עליו", מספר חי.

איך הגעת לבית הספר שאתה מנהל בשלוש השנים האחרונות?
"השתחררתי מהצבא כקצין ובתור חובל (בוגר קורס חובלים של חיל הים) עם תואר אקדמי עברתי את המיונים והתקבלתי לתוכנית חותם. ההכשרה אמנם קצרה אבל אינטנסיבית מאוד, וגם במהלך העבודה כמורה אתה ממשיך ללמוד יום בשבוע. בשנתיים הראשונות מלווה חותם את בוגריה ועוזרת להם להשתלב בשדה הזה שהפגישה הראשונית איתו מורכבת למדי.
"אחרי שלימדתי בחיפה, עברתי דירה וחיפשתי בית ספר והגעתי ל'אלוני יצחק' כמורה. מדובר במוסד שש שנתי (כיתות ז'-י"ב) שפועל בתוך כפר נוער שכל תושביו עוסקים בחינוך. בבית הספר לומדים כיום 650 תלמידים (40% מהם חניכי פנימיה ו-60% חניכי יום) והצוות שלו מונה 73 מורים ומורות. בתקופה שבה עבדתי כמורה במקום פיתחתי עם שותפי שחף לוי את המודל החינוכי 'בית ספר מכליל' שאותו יישמתי בבית הספר ואני מקווה להמשיך להפיץ אותו לבתי ספר נוספים".

מה כולל המודל הזה?
"שני העיקרים המובילים בו הם: בית הספר לוקח אחריות על הרווחה הנפשית (WELL BEING) של תלמידיו ובמקביל גם על התפתחותם האקדמית, והשני הוא הוצאת פרקטיקות מדירות מבית הספר והכנסת פרקטיקות מכלילות שמעודדות מוביליות וחוויית הצלחה. כך לדוגמה אין בבית הספר הקבצות ו/או הסללות וכל תלמידי התיכון יכולים לגשת לכל המגמות ויחידות הלימוד. סעיפים חשובים במודל הזה הם: קשר אישי עם התלמידים, המורים קשובים ופנויים אליהם, פדגוגיה מכלילה – למידה והדרכה של המורים, למורים יש יום לימודים קבוע בכל שבוע להכשרה ומחנכי הכיתות מקבלים הדרכה שבועית על ידי היועצות ולא פחות חשוב, בית הספר הוא קהילה של תלמידים, מורים והורים הפועלים בשיתוף פעולה ובלמידה מתמדת".

מה מייחד את אלוני יצחק?
"מדובר בבית הספר הכי הטרוגני שאת יכולה להעלות על הדעת. תלמידי הפנימיה מגיעים מרחבי הארץ ותלמידי היום שמגיעים מיישובי האזור וכמובן שאין ביניהם הפרדה. כולם מגיעים ממגוון גדול של רקעים סוציו אקונומיים, השכלתיים, דעות פוליטיות וכדומה. יש אצלנו למעלה מ-80 תלמידים שהגיעו לכאן במסגרת תוכנית נעל"ה (נער עולה לפני ההורים), וגם תלמידים ערבים וכולם לומדים ביחד. השונות אצלנו היא לא חיסרון אלא יתרון. אחרי שש שנים כאן יוצאים הבוגרים לחיים עם כלים ומיומנויות שמאפשרים השתלבות טובה בחברה הטרוגנית".
ספר על תוכנית ייחודית שמציע בית הספר שלך.

"אני רוצה להתחיל ביוזמה שפיתחנו בבית הספר, שמבקשת לחבר בין בית הספר ששוכן בתוך שמורת טבע ליער שצומח בה. הרעיון על חשיבות החיבור לטבע מוכר, אבל ההפעלה בחינוך העל יסודי היא פורצת דרך. היציאה ליער מזמנת לתלמידים סיכוי לחוויות הצלחה מגוונות. זה מקום שבו אתה יכול להתבלט ביכולת הטיפוס שלך, בליקוט או במשחק, יש מורים שמקבלים הכשרה מיוחדת לעבודה ביער, ההכשרה נפרסת על כל השנה וכוללת ריטריט מדיטציה בן שלושה ימים ביער עם לינה בשטח, בלי טלפונים וגם בלי שירותים.

"בנוסף, יש לנו תוכנית מיוחדת שמוצעת לתלמידי נעל"ה שעלו ממדינות ברה"מ לשעבר. מכיוון שהם לא דוברי עברית, הם יכולים ללמוד הנדסת תוכנה ברוסית ובאנגלית ובמקביל ממשיכים ללמוד עברית באופן שמשפר מאוד את סיכוייהם להשתלב בחברה בתום לימודיהם.
"ייחודיות בית הספר שלנו קשורה כמובן להיותו חלק מכפר הנוער שמושתת על עבודה עצמית. יום אחד בשבוע גם התלמידים עובדים: מנקים את בית הספר, מגדלים פאפיות וירקות אורגניים, מאלפים כלבים לרעיית צאן ומשתתפים בעבודה החקלאית בלול תרנגולות החופש, ואפשר גם לראות נער.ה שיוצאים למרעה עם עדר של 60 כבשים ועיזים. הם לומדים מכל אלה לפחות את מה שהם יכולים ללמוד בכיתה...".

ראוי לציון
46% מבוגרי בית הספר "אלוני יצחק" יוצאים בהתנדבות למכינות קדם צבאיות ושנות שירות כאשר הממוצע הארצי עומד על 7%. לצד ההישגים הערכיים הללו חשוב לציין שאחוז הזכאים לבגרות בשלוש השנים האחרונות עומד על 95%.

בשיתוף ארגון חותם