גבעת שמואל: לא רק מרכז החינוך של ישראל

חינוך, תרבות, עיר איתנה, חיי קהילה עשירים ומגוונים, תנופת בנייה, התחדשות עירונית ומה לא? את כל אלו תוכלו למצוא בגבעת שמואל, שהפכה בעשור האחרון לאחת הערים המבוקשות והמשפיעות בישראל • מה מייחד את העיר ומה התוכניות לעתיד של העומד בראשה, יוסי ברודני, הצפויות לשנות את פניה של העיר בשנים הקרובות

ענת יםה בשיתוף עיריית גבעת שמואל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרת הפנים, איילת שקד, עם ראש העיר, יוסי ברודני, בחתימה על גבעת שמואל כעיר איתנה | צילום: יעל צור
שרת הפנים, איילת שקד, עם ראש העיר, יוסי ברודני, בחתימה על גבעת שמואל כעיר איתנה | צילום: יעל צור
ענת יםה בשיתוף עיריית גבעת שמואל
תוכן שיווקי

כשמגיעים לגבעת שמואל הדבר הראשון שמבחינים בו הוא תנופת הפיתוח והבנייה שעוברת העיר בשנים האחרונות. עשרות מנופים מעטרים את השכונות השונות ומספרים את סיפורה של עיר מתפתחת. גבעת שמואל נמצאת בשיאו של תהליך תנופה והתחדשות לצד בניית שכונות חדשות, שדרוג והוספת תשתיות בכל רחבי העיר, מבני ציבור, אולמות ספורט תרבות ופנאי, מרכזי מסחר ועסקים וגולת הכותרת – עבודת הרכבת הקלה שצפויה לשנות את פני העיר ולקרב אותה מרחק דקות נסיעה בודדות מלב תל אביב.

במידה רבה, מי שאחראי לכל תנופת הפיתוח של העיר, הוא יוסי ברודני המכהן כראש עיריית גבעת שמואל מאז שנת 2008 ועומד מאחורי תוכניות הבינוי הרבות, הצפויות לשנות את פניה של העיר בשנים הקרובות.

גבעת שמואל הפכה להיות "המרכז של המרכז"?
"ממש ככה. הסלוגן שלנו בגבעת שמואל הוא 'עיר מרכז לחינוך ולמצוינות'. מערכת החינוך העירונית שלנו, מדורגת מזה כמה שנים ברציפות, בצמרת הערים המובילות בישראל. מערכת חינוך מתקדמת ופורצת דרך, המשמשת דוגמה ומודל לערים רבות בישראל, עם אחוז זכאות לבגרות הנושק כיום ל- 100%, שיעור נשירה העומד על 0%, שיעור גיוס לצה"ל ולשירות הלאומי מהגבוהים בארץ וכך גם אחוז התושבים האקדמאים בעיר.

חינוך טכנולוגי - פרויקט לשיגור לווין לחלל | צילום: דוברות עיריית גבעת שמואל

"יש לנו אוכלוסייה חזקה ואיכותית, היכל תרבות מוביל, אזורי בילוי ומסעדות מלאים ועוד, כאשר גם הקרבה לאוניברסיטת בר אילן ולציבור הסטודנטים הגדול שגר בעיר, תורמת לכך שגבעת שמואל היא הרבה יותר מסך תושביה. בסופו של דבר, כשאנשים חושבים על מקום מגורים ועל איכות חיים, הם בודקים את מערכת החינוך העירונית, את תנועות הנוער, את פעילות התרבות, הפנאי החוגים והצהרונים במתנ"ס העירוני ובכל אלה רושמת העיר גבעת שמואל הצלחות והישגים רבים שהפכו אותה לאחת מהערים המבוקשות, המצליחות והמובילות בישראל".

יש לכם גם חזון להיות "העיר האוניברסיטאית של ישראל". מה זה אומר?
"המאבק על שיוכה המוניציפלי של אוניברסיטת בר אילן נמצא כעת ביישורת האחרונה, כאשר ועדת הגבולות של משרד הפנים, קיבלה את עמדתה של עיריית גבעת שמואל והודיעה כי היא ממליצה להעביר חלקים נרחבים משטח האוניברסיטה, אל תחום השיפוט של גבעת שמואל.
"על פי המלצת הוועדה נטען כי אוניברסיטת בר אילן הינה מובלעת בתוך העיר גבעת שמואל וחלק בלתי נפרד ממנה ועל כן יש להעביר אל תחום שיפוטה שטחים נרחבים ממשטחי האוניברסיטה. מדובר כמובן בהחלטה נכונה וצודקת, אולם אנו סבורים כי הצדק והשכל הישר הוא להעביר את כל שטח האוניברסיטה לשטחה של העיר גבעת שמואל, שכן אוניברסיטת בר אילן נמצאת כאמור כמובלעת בתוך העיר גבעת שמואל ומנותקת לחלוטין מהעיר רמת גן".
לפני כמה חודשים, שרת הפנים איילת שקד ביקרה בגבעת שמואל יחד עם מנכ"ל משרדה יאיר הירש וצוותו. במסגרת ביקורה זה, היא הכריזה וחתמה על החלטתה להפוך את עיריית גבעת שמואל לרשות איתנה ואמרה כי "גבעת שמואל היא דוגמה ומופת להתנהלות עירונית נכונה וכי הניהול הכספי של העירייה מנוהל בצורה מיטבית עבור תושבי העיר.

מזרקות המים בפארק הדרומי החדש בגבעת שמואל | צילום: דוברות עיריית גבעת שמואל

"אין ספק שגבעת שמואל כעיר איתנה וכעיר מרכז לחינוך ולמצוינות, תוכל לתרום באופן משמעותי להיתפתחות האוניברסיטה ולרווחתם של הסטודנטים ותושבי העיר, תוך השקעה מאסיבית בתשתיות, שלא נעשתה עד היום בצורה מספקת, השתלבות האקדמיה במרחב הציבורי העירוני, כולל הקצאת שטחים ומבנים בתוך גבעת שמואל לטובת האוניברסיטה, בניית מרכז HUB וחממות טכנולוגיות ועוד.

"בשם כל תושבי העיר גבעת שמואל, אני מודה לשרה שקד ולצוות משרדה, על האמון הרב שהיא נותנת בהנהלת העיר עם הכרזתה על גבעת שמואל כעיר איתנה בעלת יציבות פיננסית וכלכלית וקורא לה, להשלים את עבודת ועדת הגבולות מהר ככל האפשר ולקבל החלטה להעביר לתחומי העיר גבעת שמואל את כל שטח האוניברסיטה".

ראוי לציון
גבעת שמואל מדורגת במקום הראשון בישראל בבגרות 5 יח"ל במתמטיקה ובצמרת הערים המובילות בישראל בתחום החינוך, עם 98.4% זכאות לבגרות.

בשיתוף עיריית גבעת שמואל