ליווי משפטי במקרקעין: מהבדיקות המקדימות ועד השלמת העסקה

כל טעות בעסקת נדל"ן עלולה לגרור הפסד כספי רב. עורכי דין העוסקים בליווי משפטי במקרקעין מסבירים אילו בדיקות עשויות למנוע טעויות

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליווי משפטי במקרקעין: בחינת העסקה על כל היבטיה
ליווי משפטי במקרקעין: בחינת העסקה על כל היבטיהצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

בשוק הנדל"ן הרותח וריבוי עסקאות הנדל"ן לא מעט מוכרים ורוכשים מגלים באיחור שנפגעו והפסידו כסף רב מפני שלא ערכו את הבדיקות המקדימות הנדרשות ולאחר שחתמו על העסקה מבלי בחנו היטב את כל היבטיה. כאשר מדובר במקרקעין ההפסד הכספי הוא גבוה לנוכח היקף העסקאות. גם כשמדובר בסכסוכים ובמאבקים, יש צורך בייעוץ מצד אנשי המקצוע שבקיאים בתחום ומכירים אותו לעומקו.

על חשיבות הליווי המשפטי במקרקעין ועל הפעולות שבהן יש לנקוט כדי להבטיח את השלמת העסקה לטובת שני הצדדים, מספרים עורכי הדין שעוסקים בתחום.

עמליה פרנק כהן ושות' – משרד עורכי דין, עו"ד יובל כהן

טיפול משפטי בתחום המקרקעין כולל עיסוק בחוזים והסכמים שונים, לצד תחומים בין אישיים הבאים לידי ביטוי בסוגיות מקרקעין מגוונות. משרד עורכי הדין עמליה פרנק ושות' עוסק ומתמחה בתחום המקרקעין ופונה לקהל הרחב הנזקק לשירות משפטי מקצועי בתחומי נדל"ן נרחבים ומגוונים בהם: ייצוג ברכישת ומכירת דירות ונכסים מסחריים, ייצוג חברות קבלניות, רישומי זכויות בלשכת רישום המקרקעין, הסכמי שיתוף במקרקעין, ייצוג דירות וועדי בתים בבתים משותפים בסכסוכים שונים, ייצוג תביעות בנושא שכירות, ייצוג וליטיגציה בבתי משפט בתחום המקרקעין ועוד. עורכי הדין העוסקים בתחום המקרקעין במשרד הם עו"ד ד"ר עמליה פרנק-כהן ועו"ד יובל כהן.

עו"ד יובל כהן החל את דרכו כעו"ד לפני 14 שנים, לאחר שירות צבאי כלוחם ביחידה מובחרת ושירות בטחוני מסווג. עו"ד כהן מתמחה בתחומי המשפט המסחרי והאזרחי, מומחה בליטיגציה ועוסק בחוזים והסכמים בתחום הנדל"ן, כמו תכנון ובנייה, תמ"א 38, בתים משותפים, תביעות פינוי ועוד. עו"ד ד"ר עמליה פרנק-כהן היא מומחית בליטיגציה, נוטריון ומגשרת ועוסקת בעריכת דין מזה 39 שנים. לעו"ד פרנק-כהן תואר ד"ר במשפטים ותואר מוסמך במינהל עסקים, לצד תעודות השתלמות במגוון תחומים משפטיים.

"היציבות המקצועית מוכיחה את עצמה לאורך השנים". ד"ר עמליה פרנק-כהן

"משרדנו הממוקם במרכז העיר רעננה הוא משרד בוטיק משפחתי החוגג 40 שנה להיווסדו ובו דור המשך צעיר ומבטיח, הפועל במסורת הידועה שלנו של חריצות בעבודה, ידע רחב, שקדנות ומסירות ללקוחות, תוך הקפדה על יציבות מקצועית המוכיחה את עצמה לאורך השנים", אומרת עו"ד פרנק-כהן ומוסיפה כי האסטרטגיה בה פועל המשרד נבחנת באופן פרטני לגבי כל תיק לגופו, תוך שימוש בכלים חדשניים מעולם המשפט בכלל ומחדשנות פרי יצירתו של המשרד עצמו ובחינת סיכויי התביעה לעומת סיכוני התביעה.

מחקר מעמיק להוכחת הטענות המשפטיות

עו"ד יובל כהן מסביר כי טיפול משפטי במקרקעין עשוי להשיק לתחומים משפטיים נוספים כמו תחום הירושה והצוואות. לדבריו, "באחד המקרים בהם טיפל משרדנו, היורשים של אישה שכתבה צוואה גילו לאחר מותה כי בצוואתה לא עודכנה זהות הדירה הנכונה שביקשה להוריש, אותה החליפה מספר שנים קודם לכן. צו קיום הצוואה לא היה שווה למעשה דבר בגלל אותה טעות. כדי לתקן זאת ערכנו מחקר מעמיק לבדיקת העובדות, אספנו מסמכים רבים והבאנו ראיות המוכיחות את תהליך המכירה והרכישה של הדירה החדשה. בהליך שנוהל בבית המשפט הוכחנו את זהות הדירה הנכונה והיורשים קיבלו את מלוא הזכויות בירושה".

ניסיון רב בטיפול משפטי במקרקעין

במקרה אחר, ייצג המשרד זוג המתגורר בקוטג' דו משפחתי שנתבע על ידי השכנים בטענה שגדר הפרדה שבנו עוברת בשטח משותף שאינו מאפשר בניית גדר כדין בגלל טענה שהינו משותף. צוות המשרד הוכיח לשופטים באמצעות תקנון מוסכם ותשריט הבית שהגדירו באופן מפורש היכן ממוקם השטח המשותף, כי הגדר שבנו הנתבעים עוברת למעשה בשטח הפרטי שלהם וכי הגדר הוקמה כדין. עו"ד כהן: "באותו המקרה ניסו התובעים להסתמך על מסמכים אחרים שאינם רלוונטיים – ונדחו. כל טענותינו נתקבלו בבית המשפט, תוך שמירת מלוא הזכויות בנדל"ן של הנתבעים, לרבות סיכול ומניעת הסגת גבול בחלקתם".

ניסיון רב בייצוג בתחום המקרקעין. עו"ד יובל כהן

עו"ד יובל כהן אומר כי, "בתביעה נוספת שניהל משרדנו ייצגנו תובעים שקנו דירת פנטהאוז מקבלן, שסוכם שניתן יהיה לפצלה בהיתר כדין לשתי דירות כולל דלתות כניסה. בידי הקבלן לא עלה לעמוד בהסכם ולקבל היתר, ולכך התווספו התנגדויות יתר דיירי הבניין. הוגשה תביעה על ידי משרדנו ולאחר מאבק משפטי עיקש שכלל הוצאת תשריטים חדשים, הופעה בוועדות תכנון ובנייה, בקשות להוצאת היתרים והתמודדות עם התנגדויות הדיירים – הצלחנו להשיג את המוסכם בהסכם הראשוני, לרבות קבלת היתר מהועדה לתכנון ובנייה והצלחה נוספת למול הדיירים שהתנגדו".

"הודות לניסיון הרב של משרדנו בטיפול בתיקים בתחום המקרקעין, אנו גאים לעמוד מאחורי הצלחות רבות בערכאות השונות ושמירה על זכויותיהם של לקוחותינו", מסכמים עו"ד כהן ועו"ד פרנק-כהן.

*כתבה זאת אינה באה במקום יעוץ משפטי במשרד ובדיקת מסמכים.

עמליה פרנק כהן ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון
כתובת: אחוזה 98, מרכז אלרם רעננה
טלפון: 09-7486193
פקס: 09-7414772
לפנייה במייל >>
למעבר לאתר >>

בשיתוף עמליה פרנק כהן ושות'

—————————

שחר, בן סהל ושות': ליווי אישי ומקצועי כל הדרך עד להשלמת העסקה

בין אם אתם רוכשים או קונים נכס, ככל הנראה מדובר בעסקה החשובה ביותר שתבצעו בחייכם. ההליך הסבוך והמשמעות הכלכלית העצומה, מצריכים פנייה לאנשי מקצוע איכותיים, אשר ילוו אתכם עד להשלמת התהליך. למשרד שחר, בן סהל ושות' ניסיון עשיר בתביעות מקרקעין ובעסקאות נדל"ן, הן הפשוטות והן המורכבות. המשרד מייצג רוכשים ומוכרים בעסקאות מכר וכן מייצג את הרוכשים בפני קבלנים ויזמים, ועוסק גם בשכירויות וליקויי בנייה.

"מלווים את הלקוחות לאורך כל העסקה עד לקבלת החזקה". עו"ד דוד שחר

"צוות משרדנו צועד יד ביד עם הלקוחות ומלווה אותם לאורך כל העסקה עד לקבלת החזקה בנכס ורישום זכיותיהם בו", אומר עו"ד דוד שחר. "חרטנו על דגלנו את היחס האישי והליווי הצמוד של ציבור לקוחותינו וזאת תוך שימת דגש על מקצועיות ויישום הידע הרב שצבר ורכש צוות המשרד במהלך השנים".

בדיקות חשובות למען הלקוח

עו"ד שחר מבהיר כי רוכש או קונה שיחליט לעשות את העסקה ללא ליווי של עורך דין, עלול לעשות טעות קשה. "כמעט בלתי אפשרי לעשות עסקה מוצלחת ללא עורך דין מלווה", הוא אומר. "יש תהליכים קריטיים שחייבים לעשות לאורך הדרך ובטרם נחתם החוזה, כמו בדיקות מקדמיות של הפן הקנייני, התכנוניוהרישומי ,הממוני, המיסוי והפיזי של הנכס, שיכולות למנוע מרוכש לשים את כל כספו על קרן הצבי.. בעסקאות כאלו אנחנו ממליצים לרוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין שיבצע בדיקות חשובות בנכס, וזה חלק מאוד חשוב לטעמנו בהליך. אנחנו כמובן גם מוודאים שהרוכש יכול לעמוד במימון של הנכס והאם יש לו את ההון עצמי הדרוש. לצערנו, לא מעט פעמים לקוחות מגיעים אלינו אחרי שחתמו על זכרון דברים, שעלול לסנדל אותם ולגרום להם לבעיה קשה מאוד עוד בטרם התחיל המשא ומתן החוזי. לכן אנחנו ממליצים לפנות כמה שיותר מוקדם לייעוץ משפטי, עוד בטרם חתמתם על מסמך כלשהו".

לאחר שלב הבדיקות, מגיע חלק לא פחות משמעותי והוא עריכת החוזה והחתימה עליו. "ברגע שאנחנו יודעים שהעסקה הולכת לחתימה", מסביר עו"ד שחר. "בשלב הזה עורכים 'פינג-פונג' בין עורכי הדין לצורך קבלת הערות ותיקונים לטיוטת ההסכםוזאת על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוחות שלנו תוך שמירה על האינטרסים שלהם במכירה או בקנייה. לאחר חתימת החוזה העבודה שלנו לא מסתיימת, אנחנו מוודאים שהקונה הלך לבנק, החתים את המוכרים על המשכנתא ומלווים אותם עד לרגע קבלת או מסירת המפתח. אנחנו מלווים את הלקוחות גם בכל הקשור לדיווח על העסקה לרשויות המס, הוצאת אישורי עירייה, וכן אישור ועדה לתכנון ובנייה , ולכן באמת יכולים להגיד שהליווי שלנו הוא לכל אורכו של התהליך".

חסכון למען הלקוח גם בצד המסחרי

עו"ד שחר מדגיש כי השירות בעסקאות רכישת דירה מקבלן כולל גם את הפן המסחרי, אשר יכול להשפיע באופן משמעותי על העסקה. "אנחנו עוברים על המפרט הדירה של הקבלן ומנסים תמיד לשפר את המצב למען הלקוחות שלנו", הוא אומר. "אנחנו עוברים על כל מילה ואות בחוזה שיכול להתפרש על עשרות עמודים, והרבה מאוד פעמים המשא ומתן, בחלקו המסחרי, יכול להניב חסכון משמעותי שאף יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים". עו"ד שחר מוסיף ומציין כי: "חשוב להבין שעורך הדין מטעם הקבלן אינו מייצג את הרוכש והדבר אף מצויין מפורשות בהסכם המכר עליו חותם הרוכש".

עו"ד שחר מספר כי הליווי והשירות, לא נעלם מעיניי הלקוחות: "קיבלנו עשרות רבות של מכתבי תודה והוקרה מלקוחותינו ובהם מודגש הליווי הצמוד והזמינות יוצאת הדופן שניתנו להם במהלך העסקה ואף לאחריה", מכתבי ההוקרה מקהל לקוחותינו מהווים עבורנו חותמת שעשינו את עבודתנו נכונה. המקצועיות היא דבר מאוד חשוב כמובן ואסור להתפשר עליו, אך הליווי האישי זה משהו שמניע את כל הגלגל הזה ואנחנו מאמינים גדולים בתוצאות שלו. לאנשים אין כח להתמודד עם הביורוקרטיה הבלתי נגמרת, הניסיון בניהול וביצוע העסקה אל מול הרשויות על ידי משרדנו פותרת ללקוחות שלנו חלק גדול מהבעיות והכל הופך לפשוט הרבה יותר".

משרד שחר, בן סהל ושות'
טלפון: 03-6955570
למעבר לאתר >>

בשיתוף שחר, בן סהל ושות'