פינוי בתים: כיצד לטפל ברגישות בתכולת הבית?

לא פעם במקרים של מוות, נדרש טיפול מקצועי ומורכב בפינוי הבית. כיצד מתבצע התהליך ואיך מכינים את הדירה שנותרה לקראת השכרה או מכירה?

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פינוי בתים
פינוי בתיםצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

תהליך פינוי בתים הוא מורכב מקצועית ורגשית, בפרט כשמדובר בבעלי בתים שהלכו לעולמם. לא פעם לאחר מקרה של מוות בני המשפחה והיורשים מתקשים להגיע לבית ולרוקן אותו מתכולתו לקראת מכירת הנכס או השכרתו.

אנשי המקצוע המתמחים בפינוי בתים, ולא פעם גם בניקיון ושיפוץ הבית מסבירים מה כולל השירות והליווי שהם מעניקים בתחום.

BEST ניקיון: החברה הישראלית לפינוי, טיפול ומקסום ערך בדירות ירושה

כבר למעלה מעשרים שנה שפרדי מוסקוביץ', הבעלים של חברת BEST ניקיון, עוסק בתחום הניקיון ומקיים שיתופי פעולה עם עמותות וגופים סוציאליים שמבקשים עזרה בלפנות ולשפץ בתים של חוסים בעלי טראומות שונות. יחד עם זאת, רק לאחר שהוריו נפטרו, הבין מוסקוביץ' את הקושי הרגשי בפינוי דירתו של קרוב משפחה שנפטר. "כאשר מדובר באנשים אבלים, צריך לדעת איך לטפל ברגישות בכל הקשור לדירה", הוא אומר.

לפנייה בוואטסאפ>>

"דירה ממוצעת אחרי פטירת הדייר עומדת סגורה כשנה בממוצע", מסביר מוסקוביץ'. "לצד הקושי הרגשי, לאנשים רבים אין את הזמן הדרוש על מנת להתעסק עם תהליך פינוי הדירה ולאחר מכן עם כל הקשור בשיפוץ והשבחת הנכס וכמובן עם ההשכרה או המכירה". לפני מספר שנים התמקצע מוסקוביץ' גם בתחום הנדל"ן על מנת להעניק ללקוחותיו שירות כולל – הכול במפתח אחד.

כל בית והסיפור שלו

פינוי בתים הוא לא עניין פשוט וסיפוריו של מוסקוביץ' יעידו על כך. התהליך הכולל שמעניקה חברת בסט ניקיון מתחיל בתהליך הפינוי, שללא עזרה עלול לגרום לבעלי הדירה להפסד גדול של זמן וימי עבודה. "בשלב הפינוי אנו עוסקים רק בפינוי ולא במסחר של חפצים. תמונות ואלבומים בעלי ערך סנטימנטלי נמסרים למשפחה, כמו גם חפצים שאנו מזהים כיקרי ערך. את יתר התכולה אנו תורמים לעמותות וגופים שונים לפי הצורך: בגדים, מצעים וחפצי בית אנו תורמים לעמותות של נזקקים, תמונות נתרמות לבתי אבות ולבתי חולים, כלי נירוסטה וסירים נתרמים לעמותות המטפלות בבעלי חיים וכיסאות נתרמים לבתי ספר וגנים".

"לאנשים רבים אין את הזמן הדרוש על מנת להתעסק עם תהליך פינוי הדירה"

לדבריו של מוסקוביץ', כל בית והסיפור שלו – ולעיתים הסיפור הזה קשה ומורכב לטיפול, למשל כאשר מדובר בדירות בהם נפטר אדם וגופתו נשארה בדירה במשך מספר ימים או לעיתים קרובות כאשר השאירו חלון פתוח ולאורך הזמן הפך המקום ל"דירת יונים" בה לשלשת היונים מכסה את כל הדירה ותכולתה עד לגובה של עשרות סנטימטרים. "חברת בסט ניקיון מחזיקה בציוד ניקיון מתקדם ובכוח אדם נמרץ ולכן אנו מגיעים לפנות כל דירה בכל מצב", הוא מדגיש.

"אנחנו הכתובת עד שהדירה מושכרת או נמכרת"

עבור יורשים שמתגוררים בחו"ל או שעבודתם העמוסה מקשה עליהם לפנות את הזמן הדרוש להתעסקות עם הדירה, מציעה בסט ניקיון שירות מא' ועד ת', הכולל שיפוץ והשבחת הנכס ולאחר מכן מכירה או השכרה. לדבריו של מוסקוביץ', "אחרי שפינינו את הדירה, ברוב הפעמים נדרש שיפוץ – משפכטל וצבע דרך תיקון תריסים ועד שיפוץ המטבח, כל אלו צריכים להיעשות כמה שיותר מהר. הלקוחות שלנו יודעים שאנו הכתובת של בעל הנכס לכל צרה עד שהדירה מושכרת או נמכרת, ולשם כך אנו עובדים בשיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מנוסים ומובילים בתחומם".

שירות הכולל גם שיפוץ והשבחת הנכס

מוסקוביץ' מסביר כי במקרים רבים אנשים לא רוצים לחזור ולהיכנס לדירה: "בגלל הנושא הרגשי וחוסר הזמן להתעסק עם הדירה, היורשים עלולים למכור או להשכיר אותה במחיר נמוך בהרבה מערך השוק. כדי לערוך תהליך נכון, נדרש לצד השבחת הנכס גם תהליך הכולל סקר שוק והצגת הדירה כראוי, כולל מחסן וחניה אם יש בנמצא".

מוסקוביץ' מסכם: "אני צועד באש ובמים לצד הלקוחות שלי ומעניק להם שירות כולל במפתח אחד – פינוי הדירה, ניקיון מקצועי גם במקרים קשים, שיפוץ והשבחת הנכס ולבסוף מכירה והשכרה. כל זאת ברגישות גדולה, בנועם ובסבלנות".

בסט ניקיון: החברה הישראלית לפינוי, טיפול ומקסום ערך בדירות ירושה
כנרת 12 הוד השרון
050-554-8957
אתר
פייסבוק

בשיתוף BEST ניקיון