הכי גבוה שאפשר

אחרי שמילא שורה של תפקידי פיקוד מבצעיים, אל"מ קובי רגב מבקש להנחיל את התרבות הארגונית של חיל האוויר גם מחוצה לו. הבאים בשערי מיזם "הטייסת" שהקים, יחוו את החוויה העוצמתית שבטייסת, ואת הערכים והכלים שרכשו – ייקחו איתם הלאה

נועה הראל, בשיתוף הטייסת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סימולטור טיסה
הכי גבוה שאפשרצילום: יח"צ הטייסת
נועה הראל, בשיתוף הטייסת
תוכן שיווקי

עבור אל"מ במיל' קובי רגב, "הטייסת", אותה ייסד ומנהל כיום – הייתה בגדר הגשמת חלום. במסגרת שירותו הצבאי בחיל האוויר, פיקד רגב על שתי טייסות קרב ומילא שורת תפקידי פיקוד מבצעיים ומשרות ניהול בכירות במערכת הביטחון. במהלך שירותו הצבאי ותפקידיו השונים במערכת הביטחון, נחשף רגב למתודות, מיומנויות שונות ותרבות ארגונית החורטת על דגלה מצוינות אישית וארגונית, אותן הוא מבקש להעביר הלאה.

מיזם "הטייסת" שבמתחם גלילות, מפעיל שבעה-עשר סימולטורים של מטוסי F-16, F-35 ועמדות VR מתקדמות שיגרמו לכל אחד ואחת להרגיש בעצמם את המצוינות והתרבות הארגונית של חיל האוויר הישראלי. הבאים בשערי הטייסת – חברות או יחידים – ילבשו סרבלי טיסה, ייכנסו לתדריך טיסה מקצועי, יקבלו משימות ויעדים לאימון ויוכלו לקחת חלק בפעילות המאתגרת. באמצעות הסימולטורים של הטייסת, שהם הבסיס ללמידה, מועברים הכלים והמתודולוגיות בנושאים השונים – לרבות תחקיר ככלי ללמידה ושיפור מתמיד או אפילו מנהיגות ופיתוח מנגנוני למידה צוותיים.

מובילים עסקים להצלחה

ל"הטייסת" טכנולוגיה מתקדמת ביותר, כמו גם צוות טייסי קרב ומדריכות סימולטור בכירות במילואים. למרות כל האמור, במרכז לא רואים עצמם כבית ספר לטיסה – אלא כמרכז למצוינות אישית וארגונית. ליבת העיסוק של "הטייסת" היא B2B - סדנאות הפיתוח, קורסי העשרה, ליווי והעמקה בחברות וימי הגיבוש שמקיימים במרכז הלמידה וההדרכה עבור חברות וארגונים. "הסדנאות שמועברות לעסקים וחברות הן בנושאים מגוונים – ביצוע תחקיר לשיפור מתמיד, עבודת צוות, מתכנון-לביצוע, מנהיגות והובלה והתמודדות עם מציאות משתנה", מספר רגב. "בכל אחת מהסדנאות עוברים המשתתפים תהליכים על בסיס שיח קבוצתי ועבודת צוות, כדי לייצר תובנות וכלים פרקטיים להמשך מימוש בארגון, בטווח הקצר והארוך כאחד". כך, מאחורי הפן החווייתי, המאתגר והמגבש, עומדים ערכים לפיתוח ארגוני ואישי. הסדנאות שהטייסת מציעה משקפות את עמוד השדרה התרבותי של חיל האוויר, כפי שמשתקף מחזונו של רגב, כמו גם מזה של שותפיו לדרך: "לחשיבות התרבות הארגונית, כפרטים וכארגון, נחשפנו מהיום הראשון כחניכים בקורס טיס, ועד היותנו מפקדים בכירים בחיל האוויר", הוא מספר, ומדגים: "הכלים שניתנים בסדנאות יכולים לייצר תרבות של תחקיר ולמידה, עבודת צוות וקבלת החלטות מיטבית. אלה ה-soft skills, שבעיניי מאפשרים לארגון להשיא את מטרותיו, לעבוד בצורה יעילה, ליצור מנגנוני למידה ולאפשר לאנשים לצמוח".

באמצעות הסימולטורים של הטייסת, שהם הבסיס ללמידה, מועברים כלים ומתודולוגיות בנושאים שוניםצילום: יח"צ הטייסת

ב"הטייסת" מציעים גם תהליכים משלימים עבור אותם חברות וארגונים, המתקיימים במשרדי החברה, וכוללים ליווי אישי בהדרכה והטמעת הכלים שרכשו במפגשים, בדגש על נושא התחקיר והשיפור המתמיד. ליווי זה כולל ימי עיון או סיוע בתחקיר לאירוע משמעותי בחברה ועוד. "אנחנו מטמיעים שפה חדשה, כך שמייד ניתן לראות את שינוי השיח ובהמשך אף את השינוי בתרבות הארגונית. בשלוש שנים וחצי של פעילות המיזם, עברו אצלנו מעל 800 חברות שונות, כך שהחזון הרחוק, המתממש בכל יום, הוא שינוי חברתי רוחבי – אימפקט של מצוינות בחברות בישראל", הוא אומר. בנוסף לליווי הרוחבי, ב"הטייסת" מציעים גם קורס פיתוח למנהלים, טאלנטים, וכן קורס יוקרתי למנכ"לים ולדירקטורים, ולמעשה עבור כל מי שהוא דור העתיד של החברה.

מצוינות ולמידה – גם מרחוק

בתחילת 2020, כמו כל העולם – מרכז הטייסת בגלילות נסגר, ואנשי הצוות החלו בהנגשה מקוונת של תכני המיזם. בשלב הראשון יצרו במרכז תוכנה שתאפשר לטוס בכל העולם ולקיים פעילויות רבות משתתפים על בסיס טכנולוגית ענן (AWS), שלא מצריכה התקנת תוכנות כבדות ומורכבות על מחשבים אישיים ומאפשרת חיבור מכל מקום ובכל זמן. הסדנאות השונות הותאמו ללימוד מרחוק מבלי לוותר על חוויה הקרובה ביותר לדבר האמיתי, ופותחו עבור מי שאינו יכול להגיע פיזית לגלילות. "כיום כל אחד, לא משנה היכן הוא נמצא, יכול להיות חלק מהדבר הענק והמדהים שנקרא 'הטייסת'", מעיד רגב. "כלל הפעילויות שלנו הותאמו בצורה המאפשרת לחבר בינינו לבין חברות בהן העבודה מבוצעת מרחוק, מערים וממדינות שונות".

"ביצוע תחקיר לשיפור מתמיד, עבודת צוות, מתכנון-לביצוע, מנהיגות והובלה והתמודדות עם מציאות משתנה"צילום: יח"צ הטייסת

הבשורה אודות שירות האונליין של הטייסת הופצה ברחבי העולם, וזו הפכה למוקד עניין. מעבר להיבט הטכנולוגי והחווייתי שנשמר, רגב מעיד על היכולת המתקדמת שנרכשה להעביר וללמד כלים – גם בסדנאות עיוניות היברידיות או באונליין בלבד: "אנחנו שולחים למתאמן בכל מקום בעולם ג'ויסטיק שמתחבר למחשב, עושים תדריכים בזום ולאחר מכן מתכננים משימות יחד. החלק החשוב, גם במודל היברידי או מקוון בלבד, הוא התחקור הצוותי שעושים יחד, ההבנה מה אפשר להפיק מהטיסה ולהשליך על העולם הארגוני והאישי של כל אחד ואחת".

"אנחנו שולחים למתאמן בכל מקום בעולם ג'ויסטיק שמתחבר למחשב, עושים תדריכים בזום ולאחר מכן מתכננים משימות יחד"צילום: יח"צ הטייסת

בשנתיים האחרונות צברו ב"הטייסת" ניסיון משמעותי ביחס למודלים היברידיים. הבשורה, כאמור, הגיעה עד מעבר לים, וביולי הקרוב עתיד להיפתח מרכז נוסף, היברידי, של הטייסת בניו יורק. "בסניף הדגל במנהטן יישב מרכז הטייסת החדש. המרכז יהיה כפול בגודלו, בסימולטורים ובתדריכים, ומוגדר כמרכז היברידי המממש את כל הניסיון שצברנו", מעיד רגב בגאווה. "המודל ההיברידי שכבר מיושם בישראל מאפשר לחברות גדולות להעביר ערך מוסף לעובדים שלהן, לייצר דיאלוג עמוק. בעולם שבו שיחות זום מוקדשות לעבודה השוטפת, הטייסת מייצרת את המענה למנהלים ומנהיגים בחברות לממש את המנגנונים החשובים לפיתוח העובדים והחברה בכלל, גם בלי לפגוש את העובדים".

קורסים, סדנאות פיתוח והטמעה בארגון

לצד ימי גיבוש במרכז למידה והדרכה היחיד מסוגו בעולם – במרכז הפיזי בגלילות ובאונליין.

השאירו פרטים ויחד נסייע לכם לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורכם >>

תגיעו טובים, תצאו מצוינים!

בשיתוף הטייסת