נח סוכנות לביטוח: "רכב חשמלי דורש כיסוי ייחודי ומקיף"

מטעינה וגרירה ועד כיסוי למערכת המולטימדיה ולחלפים חדשים ומקוריים של היבואן. בנח סוכנות לביטוח מציעים פוליסות המותאמות לכלי רכב חשמליים מתוך הבנת הדרישות הייחודיות

גיא ורדימון, בשיתוף סוכנות נח ביטוח
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכב חשמלי נטען
סוכנות נח ביטוח: מתמחים בפוליסות לרכבים חשמלייםצילום: shutterstock
גיא ורדימון, בשיתוף סוכנות נח ביטוח
תוכן שיווקי

העולם החדש והמשתנה של הרכבים דורש פתרונות מותאמים גם בתחום הביטוח. כך, למשל, מהפכת הרכבים החשמליים שעבורם נדרשות פוליסות שמבטיחות כיסוי מלא לצרכים הייחודיים שמאפיינים אותם. בנח סוכנות לביטוח בע"מ, בה מכירים היטב את תחום ביטוחי הרכב, הבינו שעליהם לצעוד יחד עם השינוי והקדמה. בעקבות הפעילות המוצלחת בסוכנויות הרכב של טויוטה ולקסוס, השיקה נח ביטוח את קולקטיב הרכב החשמלי הארצי, המציע שירות ייחודי - כיסוי ביטוחי רחב והתחייבות למחיר הטוב ביותר באותם תנאי פוליסה עבור כל לקוח שיציג הצעה נגדית - לכל סוגי הרכבים והדגמים החשמליים, כולל הדגם הראשון שנכנס לאחרונה לישראל, ה- geometry –c של יצרנית הרכב החשמלי הסיני ג'ילי (geely), אותו משווקת יבואנית טויוטה ולקסוס יוניון מוטורס באמצעות חברת-הבת גאו מוטורוס.

סוכנות נח הוקמה בשנת 1978 על ידי אשר נח, מורה בהכשרתו בעל תואר MA שעשה הסבה לתחום הביטוח. כיום מנוהלת הסוכנות על ידי בנו אהוד, בעל תואר BA בביטוח. בשנת 2003, שנתיים בלבד לאחר שאהוד הצטרף לסוכנות שפתח אביו, היא החלה לעבוד בשיתוף פעולה עם רשת סוכנויות טויוטה, תוך התמחות בתחום הביטוח לרכבים חדשים. כיום פעילה הסוכנות בכ-20 סוכנויות רכב בכל רחבי הארץ,לצד עיסוק בכל ענפי הביטוח - רכב, דירות, עסקים, בריאות,ביטוח ימי, ביטוח נסיעות לחו"ל, פנסיה. כל אלה מציבים את נח ביטוח כאחת מסוכנויות הביטוח הגדולות והמקצועיות בארץ.

כעשרה מנציגי נח ביטוח יושבים דרך קבע במשרדי סוכנויות הרכב השונות של טויוטה במסגרת שיתוף פעולה עם היבואנית יוניון מוטורס. נח ביטוח היא שמנהלת את הקולקטיב הארצי ברכבי טויוטה ולקסוס בתנאי פוליסה מיוחדים ובלעדיים. לדברי טל אטיאס, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה, מצביעים סקרי שביעות רצון לקוחות על כך שתשעה מתוך כל עשרה לקוחות מחדשים ביטוח.

מדוע צריך ביטוח מיוחד לרכב חשמלי?

בשנים האחרונות חלה בישראל גאות של יבוא רכבים חשמליים בחסות יצרניות הרכב המובילות בעולם. בנוסף למותג ג'ילי – כיום אחת מיצרניות הרכב הגדולות והמובילות בסין, שרכשה בעשור האחרון מ'פורד' את הבעלות על 'וולוו' ואת השליטה בלוטוס מכוניות ומייצאת רכבים ל-24 מדינות - משווקות בישראל, בין השאר, גם MG הבריטית ומותג היוקרה האמריקאי טסלה.

תפעול של רכבים חשמליים שונה בתכלית מתפעול רכבי בנזין. כפועל יוצא, הכיסוי הביטוחי שלהם אחר ונדרש לפתרונות כגון כיסוי לעמדות טעינת סוללה, כבל הטעינה וכן פתרון למצב בו הרכב ייתקע בשולי הדרך. אחד החששות הבולטים בקרב בעלי הרכבים החשמליים נוגע לטווח הנסיעה ולאפשרות שהרכב יתקע במהלכה ללא טעינה. שלא כמו ברכבי בנזין, כאשר מדובר כלי רכב חשמליים לא ניתן לעצור בכל תחנת דלק, ויש לאתר עמדת טעינה. לכן, לא פעם הנסיעה ברכב חשמלי מצריכה תכנון נסיעה מראש, בהתאם לעמדות טעינה, כאשר מדובר בנסיעות ארוכות. בנח ביטוח מכירים היטב את הסוגיה ולכן דאגו להרחבת הכיסוי, הכולל גם שירות גרירה לעמדת טעינה שתאפשר המשך נסיעה קלה ובטוחה. בסוכנות נח מציינים כי שירות הגרירה ניתן עד שלוש פעמים בשנה, שלא כמו בחברות ביטוח רבות אחרות המגבילות אותו לפעמיים בשנה.

סוכנות נח ביטוח: ממליצים לבטח גם את עמדות טעינהצילום: shutterstock

בנוסף, בנח סוכנות לביטוח ממליצים לבטח גם את עמדות טעינה.מרבית העמדות מותקנות במקום חשוף וישנה סבירות גבוהה שייפגעו. הפוליסה של סוכנות נח ביטוח מכסה נזקים, הן בעקבות תאונה, התלקחות או גניבה. בסוכנות מציינים כי מדובר בכיסוי רחב ומלא עד לגבול של 5,000 שקל ללא צורך בתביעת הפוליסה ותשלום השתתפות עצמית.

מה מציע קולקטיב הרכבים החשמליים?

הרעיון מאחורי הקמת קולקטיב הרכב החשמלי הארצי החדש של נח ביטוח הוא שכפול ההצלחה של הקולקטיב הפועל בסוכנויות טויוטה ולקסוס מבחינת תנאי הפוליסה, השירות והמחיר. כחלק מקולקטיב הרכב החשמלי הארצי מציעה הסוכנות כיסוי שבר שמשות מקוריות, כולל כיול מערכת הבטיחות. אטיאס מספר: "ב-2016 הוטמעו מערכות מניעת תאונות ברכבים חדשים, שפועלות על ידי מספר רב של חיישנים ומצלמות שחלקם מותקנים על שמשת הרכב. על פי הוראות היצרן, במקרה של שבר בשמשה יש להחליף רק לשמשה מקורית ולבצע כיול במרכז שירות מורשה. כיול המערכת אינו נכלל בחלק מהביטוחים והלקוח נדרש לתשלום נוסף. במסגרת הקולקטיב מקבלים המבוטחים החלפת שמשה מקורית מהיצרן, כולל כיול במוסך מורשה ללא השתתפת עצמית.

לקריאה נוספת על כיסוי שבר שמשות מקוריות – לחצו כאן >>

סוכנות נח ביטוח: כיסוי לשבר פנסים ומראות צד ולחלפים חדשים ומקורייםצילום: shutterstock

כיסוי לשבר פנסים ומראות צד. מדובר בכיסוי נפוץ כיום, אולם לדברי אטיאס גבול האחריות של חברות הביטוח נע בין 2,500-4,000 שקל בלבד במקסימום. "בשנים האחרונות, כחלק מהשכלול שעוברים הרכבים, ובוודאי הרכבים החשמליים שמגיעים מצוידים בטכנולוגיה מתקדמת, חלה עלייה תלולה בעלות פנסים ומראות צד, בנוסף לעליית מחירי השינוע עקב משבר הקורונה", מסביר אטיאס, "לשם דוגמה, עלות פנס קידמי לרכבי SUV יכולה להגיע לסכומים של 8,000 שקל ויותר, כך שהכיסוי המוצע חלקי ביותר. במסגרת הקולקטיב עומד גבול האחריות במקרה של שבר פנסים ומראות צד על 10,000 שקל ומהווה למעשה כתב השירות היחיד בשוק הנותן את הכיסוי הרחב ביותר, ללא השתתפות עצמית וללא תביעת פוליסה".

כיסוי לחלפים חדשים ומקוריים של היבואן. הכיסוי של נח מבטיח חלקי חילוף מקוריים במקרה של תאונה או נזק שנגרם לרכב. לדברי אטיאס, החוק מחייב החלפת רכיב ניזוק ברכיב חדש, אולם אין הכרח ברכיב מקורי. "במקרה של תאונה, בעל רכב המבוטח בביטוח סטנדרטי נשלח למוסך הסדר ולא למרכז שירות רשמי של היבואן. פוליסה תקנית קובעת שיש להחליף חלק שניזוק בחלק חדש במשך שנתיים מיום עליית הרכב לכביש. אבל במסגרת הקולקטיב מעניקה נח ביטוח ההתחייבות של שלוש שנים מיום עליית הרכב לכביש, כשבמידת הצורך יותקן ברכב רכיב חדש ומקורי בלבד. המשמעות היא שמירת ערך הרכב".

כיסוי למערכת מולטימדיה מקורית של היבואן. סעיף חשוב נוסף בפוליסה, בפרט כשמדובר ברכבים חדשים, הוא כיסוי למערכת מולטימדיה מקורית. כיום הכיסוי הוא לשווי של רדיו-דיסק בעלות של כ-1,500 שקל בלבד, אולם במסגרת הקולקטיב מתחייבים בסוכנות נח על גבול האחריות של 10,000 שקל. אטיאס מציין שהסוכנות מתחייבת לספק ללקוח מערכת חדשה ומקורית מאותו סוג ודגם שהותקן במקור במכונית, ללא רישום תביעה בפוליסה, וחוסכת מהלקוח תשלום השתתפות עצמית והפעלת הביטוח המקיף.

בנוסף מציע הקולקטיב לרכבים חשמליים החזר השתתפות עצמית. בכל מקרה של תביעת הפוליסה נדרש הלקוח לשלם השתתפות עצמית, אבל בנח ביטוח דאגו גם לזה. לקוח שרכש ביטוח לרכב חשמלי בקולקטיב ייהנה מכניסה למרכז שירות של היבואן שבהסדר ויהיה זכאי להחזר ההשתתפות העצמית עד לסכום של 1,500 שקל.

"אנחנו מתחייבים למחיר הזול ביותר"

בסוכנות נח ביטוח מצהירים כי הם "מתחייבים להגיש ללקוח הצעת המחיר שתהיה הנמוכה ביותר בתנאי פוליסה זהים כנגד הצעה כתובה, כך שמובטח ללקוח לקבל את המחיר הטוב ביותר הקיים בשוק ואת הפוליסה המקיפה ביותר והמתאימה ביותר לרכב חשמלי". יחד עם זאת, בחברה מבקשים להדגיש כי הצעה "זולה" עם תנאי פוליסה פחותים ו/או חלקיים וללא כל הכיסויים אינה מהווה השוואה נכונה.