מדייקים את מיזוג האוויר

קבוצת פולק מייצגת בישראל שורה של מותגי מיזוג אוויר, בהם אלו של תאגיד הענק Daikin, ומהווה את חוד החנית במערכות מיזוג וקירור מסחריות ותעשייתיות דרך חטיבה המתמחה בתחום — Daikin Applied

אסף לבנון, בשיתוף קבוצת פולק
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צ'ילר צנטריפוגלי בתפוקה של 4,500 טון קירור במפעל Daikin Applied באיטליה
צ'ילר צנטריפוגלי בתפוקה של 4,500 טון קירור במפעל Daikin Applied באיטליה
אסף לבנון, בשיתוף קבוצת פולק
תוכן שיווקי

חברה ותיקה ובעלת ניסיון נרחב בתחומה כנראה תדע לזהות את המוצרים המובילים בתחום שבו היא עוסקת. כך הגיעה קבוצת פולק, שנוסדה ב-1935, לייצוג Daikin Applied, חטיבת מערכות מיזוג האוויר והקירור המסחריות והתעשייתיות של Daikin, מותג-על יפני ויצרן מערכות מיזוג האוויר הגדול בעולם.

"קו מוצרי יחידות המיזוג המסחריות והתעשייתיות של דייקין עונה על צרכים רבים בשוק בזכות הטכנולוגיות שהם מפתחים ומשלבים בו", מסביר מנכ"ל הקבוצה, עמי פולק. "בצ'ילרים של דייקין יש מדחסים עם אינוורטר מובנה על המדחס, מה שתורם ליעילות ואמינות המכונה. יתרון משמעותי נוסף הוא ה'פוט-פרינט' הקטן יחסית של המערכות – להמחשה, יחידה בתפוקה של 500 טון קירור של דייקין תופסת מקום זהה ליחידה בתפוקה של 400 טון קירור של יצרנים אחרים, זה פער גדול בתפוקה עבור מ"ר שנדרש להצבת המכונה, ומהווה חיסכון של 20% בשטח על הגג. המערכות של דייקין מאפשרות הצבה יעילה יותר, עם מרווחים טובים יותר שמאפשרים למכונות לעבוד עם פחות קצרי אוויר בצורה מיטבית ובכך לשפר את היעילות האנרגטית ולמזער תקלות".

בתחילת שנות האלפיים רכשה דייקין את חברת McQuay, יצרנית מערכות צ'ילרים אמריקאית ותיקה ומבוססת, ויצרה חטיבה חדשה שמתמחה במערכות אלו תחת השם Daikin Applied. כיום דייקין היא היצרן הגדול ביותר באירופה של מערכות מסוג זה במונחי נתח שוק. פורטפוליו המוצרים שלה כולל מגוון מערכות מיזוג וקירור, מצ'ילרים קטנים לשימוש בפרויקטים של מגורים או לאפליקציות קטנות בתעשייה, דרך צ'ילרים המיועדים לפרויקטים מסחריים גדולים כמו מגדלי משרדים ומרכזים מסחריים, מגה–צ'ילרים בתפוקות של עד 6,000 טון קירור המיועדים לשימוש במרכזי אנרגיה גדולים, ועד מערכות קירור CO2 שמסתמנות כמערכות הקירור של העתיד.

"האופן שבו דייקין מסתכלת על פיתוח קו המוצרים והחידושים שלה הוא מעניין מאוד", אומר פולק. "יש לה מגוון דגמים לאפליקציות שונות, כשבכולם היא מקפידה על יעילות אנרגטית גבוהה והיבטים ירוקים של המערכות, כאלו שיזמים יכולים לקבל עליהם נקודות דירוג אנרגטי לפרויקטים. לדייקין מערכות קירור מכל סוג וטכנולוגיה - ממערכות קירור פריאון מסורתיות ועד הדור החדש של מערכות ה-CO2, שהפכו לסטנדרט החדש באירופה על רקע המוּדעות הגוברת להיבטי שמירה על הסביבה. כבר סיפקנו מערכות מהדור החדש למספר פרויקטים בישראל, גולת הכותרת בימים אלה היא פרויקט חדשני עבור חברת יוניליוור - פרויקט קירור תעשייתי בתפוקה של 1.2 מגה-וואט עבור חדר אוטומטי בטמפרטורה של מינוס 25 מעלות, בו, לראשונה בישראל, נעשה שימוש במכונת קירור CO2 סופר-קריטי שבה כל הקירור נעשה על ידי CO2 בלבד. הפרויקט תוכנן על ידי מהנדס יצחק שביט ממשרד יועצים לנצמן-שביט ומנוהל על ידי מאיר דהן מחברת משב. אין ספק שעם הניסיון הנצבר שלנו בשנים האחרונות, אנחנו אחד הגופים הדומיננטיים בישראל בתחום זה".

ליווי לאורך חיי המוצר

ההיסטוריה של ענף המיזוג והקירור המסחרי והתעשייתי בישראל שזורה בפעילותה של קבוצת פולק. ב-2012 היא נכנסה לראשונה לתחום מערכות המיזוג המסחריות עם מערכות ה-VRF של סמסונג ובמהרה הפכה לשחקן דומיננטי בו. ב-2016 המשיכה לפתח את קו המערכות שלה עם התרחבות לתחום מערכות הקירור, וב-2018 נכנסה לתחום מערכות הצ'ילרים ומערכות הקירור CO2 עם קבלת הזיכיון של Daikin Applied.

הקבוצה מייבאת ומשווקת מערכות, רכיבים וחומרים המשמשים למגוון אפליקציות אלקטרו-מכניות ותרמו-דינמיות, עם דגש על תחומי הקירור, מיזוג, אוורור והתעשייה התהליכית, מייצגת בבלעדיות שורה של יצרנים מובילים בתחומם ומשווקת את מוצריהם בארץ בעזרת אנשי מקצוע מומחים ומנוסים. אלו מספקים שירותי אפיון, ייעוץ ושירותים נלווים בכל אחד מתחומי הפעילות. "בפרויקטים של מיזוג אוויר יש סוללה של עוסקים במלאכה - אדריכלים, יועצי מיזוג, מפקחים, קבלנים ראשיים, קבלני מיזוג ועוד", מסביר פולק. "אנחנו יודעים לתת למכלול בעלי התפקידים את האינפוטים ההנדסיים שלנו במסגרת השירותים שאנחנו מציעים. כחלק משירותי הפרי-סייל ההנדסיים נסייע בהתאמת המוצר לדרישות, ונכוון תמיד ליישום הנכון ביותר עבור הפרויקט".

אילו מותגים נוספים אתם מציעים?
"מלבד לצ'ילרים של דייקין ומערכות הקירור התעשייתיות מסוג Co2 של חברת הבת Tewis, בתחומי מערכות הקירור אנחנו מייצגים את THERMOFIN, יצרן אירופאי מוביל של מקררי אוויר ומעבים, במערכות קירור מסחריות אנחנו מייצגים את AREA, יצרן אירופאי איכותי של מערכות מסוג זה, ובתחום מערכות ה-VRF אנחנו מייצגים כמובן את סמסונג".

"במהלך העשור האחרון סיפקנו מערכות לאלפי פרויקטים: מתחם עסקים לייף בבני ברק, קמפוס ברודקום באוניברסיטת תל אביב, מרלו"ג שופרסל במודיעין, קומפלקס Wix בנמל תל אביב, מתחם פרשקובסקי סנטרו רחובות, עשרות סניפי סופר-פארם, BE פארם, קופות חולים ועוד. כל פרויקט כזה מחייב פלטפורמה מקצועית רחבה ומביא לידי ביטוי את מיומנותם של הצוותים ההנדסיים והטכניים שלנו. מבחינתנו, אספקת המערכת היא רק תחילת מערכת היחסים שלנו עם הפרויקט. אנחנו מלווים את הפרויקטים לאורך כל חיי המכונה ולכן חשוב לנו מאוד לתת את האינפוטים שלנו גם בשלב לידתה, שתהיה מערכת מוצלחת באופן יישום מיטבי, שתספק למשתמש, וגם לנו, שקט תעשייתי".

בשיתוף קבוצת פולק

דייקין אפלייד
קבוצת פולק