קבוצת רפאל: "טירת כרמל הופכת בשנים האחרונות לבירת העסקים והטכנולוגיה של הצפון"

הנופים להר הכרמל וחוף הים, המיסוי המופחת והפרויקטים היוקרתיים העתידיים להיבנות בה הופכים את העיר הצפונית לאפיק השקעה מושלם. יזם הנדל"ן דוד רפאל, מסביר מה צפוי לקרות באזור בשנים הקרובות, ולמה כדאי להשקיע בנדל"ן בטירת כרמל

תום עוז
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תום עוז
תוכן שיווקי

כל מי שביקר בטירת כרמל יכול להגיד בבטחה כי זו אחת הערים היפות בישראל. אפשר לזקוף זאת לטובת נוף ההרים, חוף הים, הפארקים והכיכרות - אבל אין ספק כי הבניה המתחדשת מוסיפה גם היא לאופי המיוחד של העיר. כל אלה הופכים את טירת כרמל לאפיק השקעה מצוין המעניק הזדמנות למשקיעי נדל"ן מתחילים להשקיע סכומים נמוכים יחסית ולהרוויח תשואה גבוהה.

אך לפני שמשקיעים, צריך לבדוק האם ולמה ההשקעה בעיר הצפונית היא כדאית. הזמנו לשיחה את יזם הנדל"ן דוד רפאל, בעל קבוצת רפאל, שהחליטה להקים את פרויקט "טירת כרמל", פרויקט השבחת קרקע ייחודי הנמצא בכניסה הראשית לעיר. בשטח, המאושר לבניה ע"י עיריית טירת כרמל, עתידים להיבנות שני מגדלים המיועדים למסחר, מגורים ומשרדים שיעוצבו ע"י שחר לולב, ממשרד SO אדירכלים.

בין הרי הכרמל לים התיכון - מדוע כדאי להשקיע בטירת כרמל?
"טירת כרמל היא האזור האיכותי ביותר בצפון הארץ, והוא מתפתח בצורה מדהימה" אומר דוד רפאל מ"קבוצת רפאל", אשר הפרויקט שלה, "טירת כרמל", עתיד לשנות את פני העיר. "טירת כרמל נמצאת במחוז חיפה והיא ממוקמת בין הר הכרמל לבין הים התיכון. היא נמצאת בסמוך לכביש 4 וכביש 2, המחבר בין חיפה לתל אביב. המיקום האסטרטגי, האוויר הנקי, מרחק ההליכה מחוף הים, והנופים היפים של הר הכרמל גרמו לכך בעשור האחרון יזמי בניה רבים החלו לבנות פרויקטים בעיר, שהובילו לזרימה אדירה של תושבים חדשים ואיכותיים".

ואכן, ע"פ הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, העיר הולכת לשלש את מספר תושביה תוך חמש עשרה שנים! עיריית טירת כרמל מבטיחה לשפר את שבילי ההליכה של רחובות העיר, וכן לשפץ את אזור מרכז העיר הישן. אין ספק כי מדובר כאן במהפכה.

טירת כרמל- בירת ההייטק החדשה?
טירת כרמל היא אידיאלית להקמת מרכזי תעסוקה גדולים, משום שהיא ממוקמת על ציר התעסוקה המתפתח לכיוון תל אביב. זאת ועוד, יש האומרים כי טירת כרמל תחליף את חיפה כמטרופולין הגדול של הצפון. "טירת כרמל עתידה להיות בירת ההייטק החדשה", סיפר לנו דוד רפאל. "הפרויקט שלנו, "טירת כרמל", מיועד בדיוק לצרכים החדשים הללו. פרויקט "טירת כרמל" ממוקם ליד הים וליד פארק ההיי-טק מת"ם שבו עובדים 70 חברות מהגדולות במשק כדוגמת אלביט, מיקרוסופט, אפל, אמזון, פיליפס, גוגל ויאהו. בפארק מת"ם מועסקים כ-12,000 עובדים והוא ממשיך ומתפתח בקצב מסחרר כאשר בשנה האחרונה חברת אפל הודיעה שתשכור 30,000 מ"ר במתחם. גם חברת אינטל בונה קומפלקס חדש של 90,000 מ"ר וחברות היי-טק נוספות הצטרפו. הפרויקט שלנו עתיד להוות תחרות רצינית לפארק מת"ם משום שהוא יספק משרדים יפהפיים ברמה גבוהה ובארנונה נמוכה משמעותית אשר ימשכו אל המקום חברות רבות".

מה הכוונה ב"ארנונה נמוכה משמעותית"? האם השכרת משרדים בטירת כרמל תהיה נוחה יותר לכיס?
"כן, ללא ספק. המיסוי והארנונה בטירת הכרמל מוערכים להיות נמוכים ב-30% מהסכומים שמשלמים במתחמי העסקים האחרים באזור, כגון פארק מת"מ שנמצא על גבול חיפה-טירת כרמל. התשלומים הנמוכים נועדו לשמש מוטיבציה לחברות גדולות להעתיק את משרדיהם לטירת כרמל".

מי קונים דירות/קרקע בפרויקטים האלו? מה הפרופיל של הקונה/ דייר הממוצע?
דוד רפאל: "בדומה לפרויקטים רבים כיום, גם פרויקט זה מכיל עירוב שימושים ומיועד למגורים, משרדים ומסחר ולכן יכול להתאים לזוגות צעירים, משפחות צעירות, הייטקיסטים ועוד . בטירת כרמל יש הרבה פרויקטים להשקעה כיום, אבל הקרקע של קבוצת רפאל מיועדת ספיציפית למשרדי הייטק ומשפחות צעירות ואיכותיות. כמו כן, הפרויקט מיועד לאנשים שרוצים להתחיל את דרכם בעולם ההשקעות מבלי להשקיע סכומים אסטרונומיים. העובדה שניתן להשקיע בפרויקט גם סכומים שאינם נחשבים לגבוהים בעולם הנדל"ן, מעניקה הזדמנות מצוינת גם לאנשים אלו להבטיח לעצמם השקעה עם תשואה גבוהה בעתיד."

דוד רפאל: "הפרויקט מיועד לאנשים שרוצים להתחיל את דרכם בעולם ההשקעות מבלי להשקיע סכומים אסטרונומיים" צילום: קבוצת רפאל התמונה להמחשה בלבד

דוד רפאל: "הפרויקט מיועד לאנשים שרוצים להתחיל את דרכם בעולם ההשקעות מבלי להשקיע סכומים אסטרונומיים" | צילום: קבוצת רפאל התמונה להמחשה בלבד

הזדמנות פז למשקיעים

אם לא הבנתם את זה עד עכשיו, ההשקעה בטירת כרמל היא הזדמנות מצוינת למשקיעים משום שהוא מאפשר לרכוש קרקע בסכום נמוך יחסית באזור שרק הולך ומתפתח. הצפי המשוער הוא תשואה של כ-50% בשלוש שנים, וכן תשואה שנתית מוערכת ב8% לשנה (פי שתיים מהתשואה הממוצעת להשקעה בנדל"ן למגורים). זוהי הכנסה שנתית פסיבית ונוחה העתידה להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל יקיריכם. הביטחון בהשקעה, כאמור, נובע מהיוקרה של מתחם "טירת כרמל", האטרקטיביות ההולכת וגדלה של טירת כרמל ואזורי התעסוקה הסובבים אותה.

לצערנו, השקעה באזור המרכז היא כמעט ולא אפשרית לרובנו, וגם לא כדאית - פוטנציאל הרווח הוא כמעט ולא קיים בשל מחירי המשרד הגבוהים וההיצע המתרחב כל יום. בטירת כרמל, לעומת זו, משקיעים שברשותם הון עצמי מינימלי של 150 אלף ש"ח יכולים להנות מהשקעה מניבה ובטוחה בנדל"ן.

דוד רפאל: "טירת כרמל היא האזור האיכותי ביותר בצפון הארץ, והוא מתפתח בצורה מדהימה" צילום: קבוצת רפאל

קבוצת רפאל הינה חברת נדל”ן מובילה בתחומה בבעלותו של היזם ומנכ”ל הקבוצה דוד רפאל. הזרוע הביצועית של הקבוצה עוסקת ביזמות ותכנון פרויקטים למגורים ולמסחר, באמצעות ארגון וניהול קבוצות רכישה וכן פועלת בתחום השבחת קרקעות ונדל”ן מניב. כמו כן, לרפאל נדל”ן פעילות ענפה בתחומי התחדשות עירונית במספר ערים ברחבי הארץ.