"תמיד רציתי להילחם עבור האזרח הקטן, השקוף"

מהמגדל היוקרתי WE TLV בתל אביב, מוביל עו"ד יוסף (ספי) קוסטיקה תביעות נזיקין, תאונות וביטוח ונלחם גם בגופים הגדולים עבור אלה שנפגעו בתאונות ומוצאים את עצמם לפתע חסרי אונים מול מערכות מסואבות

מאור מואגיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד יוסף קוסטיקה
"היחס האישי במשרד זה בדיוק מה שמייחד אותנו". עו"ד יוסף קוסטיקהצילום: נתי חדד
מאור מואגיר
תוכן שיווקי

בקשות פיצוי מחברות ביטוח במקרים של תאונות דרכים או תאונות עבודה, בדיוק כמו תביעות מול המוסד לביטוח לאומי או ממשרד הביטחון, הן תהליכים רגישים, מורכבים וסבוכים יותר משאנשים חושבים.

לכאורה, ורק לכאורה, אומר עו"ד יוסף קוסטיקה, כל אדם יכול לייצג את עצמו ולנהל את התהליך לבד. יחד עם זאת, הניסיון מוכיח שכדאי לקבל ייעוץ משפטי לאורך כל הדרך מעורך דין המתמחה בנזיקין. הסיבה לכך היא שעורך הדין יידע כיצד למקסם את זכויות הנפגע, ולהדריך אותו מהשלב הראשוני של התיק ועד לקבלת הפיצוי.

לדבריו של עו"ד קוסטיקה, לעתים הפיצוי שיתקבל בהסדר פשרה יהיה גדול יותר מזה שמשיגים בבית המשפט – ולפעמים ההיפך הוא הנכון. כדי לדעת באיזו דרך לבחור, חשוב שיהיה ניסיון בניהול תיקים בתחום המאוד ייחודי. "לכן, אני מבין שאני כעורך דין צריך קודם כל לנסות להגיע להסדר מול חברות הביטוח או הרשויות – ואם אני מרגיש שההצעה לא מספקת, אז אני אלחם בכל הכוח בשביל להשיג ללקוח שלי את הפיצוי המקסימלי בבית המשפט".

תהליך כזה מול הרשויות מרגיש לעיתים כמו קרב מאוד לא הוגן, שבו לצד אחד יש יתרון ברור שנובע מהידע, הניסיון ובעיקר הכסף שהוא יכול להשקיע בהליך המשפטי. לכן, לעו"ד קוסטיקה חשוב להיות שם מהרגע הראשון דווקא בשביל הצד שלא תמיד זוכה לגיבוי שמגיע לו. "תמיד רציתי להילחם עבור האזרח הקטן, השקוף, ולעזור לו לנצח את המערכת. אני יודע שאני כעורך דין יכול להביא אדם כזה להצלחה משמעותית הרבה יותר משהיה משיג אילו היה מנהל את התהליך לבד".

המשרד בהובלתו של עו"ד קוסטיקה, הממוקם במגדל היוקרתי WE TLV בתל אביב, מתמחה בנזיקין בלבד לרבות ייצוג בתאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות רשלנות, תביעות מול המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבטחון. משרד בוטיק עם שישה עורכי דין מלבד עו"ד קוסטיקה, בעלי ותק וניסיון בתחום הנזיקין, וכן שני מתמחים.

בראש הפירמידה עומדת אישתו של עו"ד קוסטיקה עו"ד תימור קוסטיקה מנחם אשר מנהלת את כל המשרד ושהיא בעצמה עו״ד מן השורה הראשונה בתחום הנזיקין ויחד עם עו״ד יוסף קוסטיקה חתומה על הצלחות רבות של המשרד.

עו"ד יוסף קוסטיקה: "הרושם הראשוני מול חברות הביטוח והרשויות הוא קריטי"צילום: נתי חדד

"היחס האישי במשרד זה בדיוק מה שמייחד אותנו. אנחנו נותנים מענה לכל לקוח באופן שווה, ללא תלות בגודל התיק, וגם אני כראש המשרד בקשר רציף עם הלקוחות וכמובן במעקב על כל תיק ותיק המתנהל במשרדי", אומר עו"ד קוסטיקה, "כמו כן, משרדי ידוע כמשרד שנלחם עד לקבלת הפיצוי המקסימלי וההוגן עבור הנפגע ולעולם לא מתפשר כאשר ההצעה איננה משקפת את הנזקים שנגרמו לנפגע בעקבות התאונה".

פסיקות שמשנות החיים

כמי שנולד והעביר את כל חייו בתל אביב, לעו"ד קוסטיקה לא היה ספק שגם משרדו יפעל מהלב הפועם של העיר. גם הוריו וגם הורי הוריו משני הצדדים העבירו את כל חייהם בעיר, שמהווה חלק בלתי נפרד מההוויה שלהם. "אני מאוהב בעיר הזאת מגיל צעיר ואף פעם לא חשבתי לעזוב אותה", הוא מספר, ומוסיף כי תל אביב מהווה כיום לא רק את מקום העבודה שלו, אלא גם את המקום שבו בחר לגדל בעצמו את ילדיו, דור רביעי בעיר.

לאורך הקריירה שלו, הוא שינה ללא מעט אנשים את החיים, לרבות במקרה של אדם שהגיש תביעה לנכות מול המוסד לביטוח לאומי ותביעתו נדחתה. היום, בעקבות הליווי המקצועי, הוא מקבל קצבה חודשית של 6,000 שקל לכל החיים.

במקרה אחר, של אישה צעירה שעברה תאונת דרכים קשה, ונפלטה משוק העבודה בעקבות הפגיעות שנגרמו לה, עו"ד קוסטיקה סייע לה לקבל קצבה חודשית מהמוסד לביטוח לאומי בסך של 3,500 שקל וכן פיצוי חד פעמי מחברת הביטוח בסך 2,300,000 שקל. זאת, בין היתר, על ידי הפנייתה לרופאים מומחים שזיהו בעיות רפואיות שכלל לא הייתה מודעת לקיומן, או שלא ידעה שהן קשורות בהכרח לתאונה.

במקרה נוסף, טיפל עו"ד קוסטיקה ברוכב אופנוע שנפגע במהלך נסיעה מרכב שחצה את הצומת ברמזור אדום. בעקבות התאונה, אשר הותירה ברוכב האופנוע נכות משמעותית בשיעור של 30 אחוז לצמיתות, הוא קיבל פיצוי של 1,450,000 שקלים מחברת הביטוח. זאת לאחר משא ומתן אינטנסיבי, כאשר הצעתה הראשונית של חברת הביטוח לסילוק התביעה בפשרה הייתה כמחצית מהפיצוי שנפסק בבית המשפט.

והיה גם מקרה של נפגעת אחרת, אשר נפלה בעקבות מפגע במדרכה. פגיעה שהותירה בה נכות של 15 אחוז. הנפגעת קיבלה פיצוי של 420,000 שקלים, לאחר שבתחילת התהליך העירייה דחתה את התביעה בטענה שאינה אחראית למקרה. "בהיעדר ליווי מקצועי, אפשר להעריך כי גובה הפיצוי בשני המקרים האלו, כמו גם במקרים רבים אחרים, היה נמוך במידה ניכרת", קובע עו"ד קוסטיקה.

לפעול נכון מהרגע הראשון

לכל מי שבעצמו חווה אירוע טראומתי כמו תאונת דרכים או פגיעה פיזית, מציע עו"ד קוסטיקה להתחיל לפעול כמה שיותר מהר כדי להגדיל את הסיכוי לפיצוי. המשמעות היא שלפני הכול יש לפנות לקבלת טיפול רפואי, לתעד את נסיבות התאונה ולהבין כיצד לתקשר נכון עם חברת הביטוח. "ככלל, חשוב לזכור שככל שיהיו יותר מסמכים רפואיים שתומכים בטענה שלכם, לעורך הדין יהיה קל יותר לפעול לקבלת פיצוי ולהגדלת ההיקף שלו", הוא משתף מניסיונו.

חשוב לתעד את נסיבות התאונה ולהבין כיצד לתקשר נכון עם חברת הביטוחצילום: Shutterstock

"בנוסף, חשוב להבין כי לחברות הביטוח ולרשויות יש אינטרס ברור להימנע מלשלם פיצויים. לכן, מספיקה טעות אחת שנובעת מחוסר היכרות עם התחום כדי שהזכויות ישללו מכם", ממשיך עו"ד קוסטיקה, "הרבה אנשים בוחרים שלא להתייעץ עם עורך דין בשלב הראשוני ולפנות לחברת הביטוח שלא באמצעות עורך דין, אך דווקא הפניה הראשונית לחברת הביטוח היא קריטית וחיונית להצלחת התהליך כולו. ובמקרה הזה, ייעוץ ראשוני אצל עורך דין שניתן ללא תשלום או התחייבות יכול לעשות הבדל עצום".

"זה כמו דייט ראשון – הרושם הראשוני מול חברות הביטוח והרשויות הוא קריטי ואחריו אי אפשר לחזור אחורה", הוא מסכם, "לפעמים מספיק שהדיווח הראשוני לחברת הביטוח או למוסד לביטוח לאומי לא יהיה מדויק כדי שישללו מכם את הקשר הסיבתי בין התאונה לבין הנזק וכתוצאה מכך ישלל מכם גם הפיצוי שמגיע לכם, או שגובה הפיצוי יהיה נמוך ממה שהייתם אמורים לקבל".

עו"ד יוסף (ספי) קוסטיקה: נזיקין וביטוח
טלפונים: 077-5578665, 050-7873868
למעבר לאתר>>>
לפנייה בדוא"ל>>>