מערכות מיזוג וקירור: פתרונות מדויקים למגוון דרישות

תכנון נכון לצד הבנה מקצועית בתחום הם קריטיים כאשר מתמודדים עם פרויקטים מסוג זה. על מנת לבצע אותם על הצד הצד הטוב ביותר, ניתן להיעזר בחברות המכירות את התחום מקרוב

אבי יופה ואורן רפאלי
תוכן שיווקי
אדם עובד על מערכות מיזוג
מערכות מיזוג וקירור: פתרונות מדויקים למגוון דרישותצילום: shutterstock
אבי יופה ואורן רפאלי
תוכן שיווקי

מערכות מיזוג וקירור קיימות בכל בית, מפעל, משרד או חנות בישראל. מדובר בחלק אינטגרלי של כל מבנה, אך כדי לתכנן אותו בצורה נכונה ובהתאם לתנאי השטח דרושה הבנה בתחום, כמו גם ניסיון. לצד הטכנולוגיה המתקדמת שאפשרה קיצור תהליכים והתייעלות אנרגטית, חשוב גם לבחור בחברה מקצועית שתספק את הפתרונות ותלווה את התהליך במקרה של תקלות ובעיות לא צפויות. בין החברות בתחום: רדיון חברה להנדסה בע"מ, א.אביטל וערד 200 מיזוג אוויר בע"מ.

nullרדיון חברה להנדסה בע"מ

לא הרבה יודעים זאת, אבל יש חברה שנוגעת כמעט בכל בית בישראל. כן, סיכוי סביר שגם במזגן שנמצא עכשיו מעל ראשכם, נמצאים חלקים המשווקים על-ידי רדיון חברה להנדסה בע"מ, שנוסדה ב-1947 ועוסקת באספקת טכנולוגיה וציוד לתחומים שונים בתעשייה. בין המחלקות המקצועיות שפועלות בחברה אפשר למצוא את מחלקת הקירור ומיזוג האוויר בניהולו של בני דורון.

הייחודיות של רדיון טמונה בהיותה נציגה רשמית בישראל של יצרנים מהגדולים בעולם בתחום תעשיות המיזוג, הקירור והבקרה. מדובר בחברות בעלות שם עולמי שמובילות בתחומן הן בעולם והן בישראל, דוגמת Danfoss, Bitzer ,Alerton ועוד.

"בכל הקשור לקירור ומיזוג אוויר יש לנו את היכולת לספק פתרונות מושלמים ומלאים למגוון דרישות, החל מחדר מכונות מלא ליישומים תעשייתיים ומסחריים ועד למפסק לדלת", מפרט בני. "אנו משתמשים בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם שתורמות לחיסכון רב באנרגיה. חברות מובילות בתחום ההתייעלות האנרגטית בחרו בשירות, בציוד ובידע שלנו במטרה לחסוך באנרגיה בפרויקטים שלהם".

מתוך פרויקט יטבתהצילום: ליאור הלפנבאום, משב אילת

קיבוץ יטבתה שבדרום הארץ הוא דוגמה טובה לכך, שם שילבו ידיים שלוש מחלקות ברדיון: מחלקת קירור ומיזוג אוויר, מחלקת בקרת מבנים בניהולו של אייל סבן ומחלקת מכשור ובקרת הינע בניהולו של אריאל ינושקביץ. הרפת הישנה בקיבוץ, שעבדה על מערכות קירור עצמאיות ישנות, עשתה הסבה למערכת קירור אינוורטר, אופטימלית, חסכונית וחכמה המשווקת על-ידי רדיון.

ההסבה יצרה חסכון מיידי ומשמעותי בהוצאות האנרגיה, והתקבלה מערכת שמתריעה מבעוד מועד על תקלות אפשריות ומורכבת מטכנולוגיות חדשות שכוללות גם וסתי מהירות, בקרים, מדי ספיקה אלקטרומגנטים, שסתומים ואביזרי קו. מעל לכל המרכיבים הבודדים רוכבת מערכת בקרה מרכזית אחת שמחוברת בתקשורת לכל האלמנטים ומקנה ליטבתה שליטה ובקרה מדויקת ומוקפדת על תהליכים קריטיים בייצור.

"אנחנו תמיד נמצאים כאן כדי לעזור ולסייע", מדגיש בני, "קיימת ברדיון מערכת ענפה של בעלי מקצוע שנותנת תמיכה, הדרכה ולימוד לטכנאים בתחום הקירור והמיזוג, כולל סיוע בפתרון בעיות ועזרה בהנדסה בכל התחום של קירור ומיזוג (HVAC+R)".

אייל סבן, מה חלקה של מחלקת בקרת מבנים בתהליך העבודה?
"אנחנו מבצעים את האינטגרציה בין מוצרי הקצה של רדיון, שחברות מיזוג וקירור מתקינות בשטח. אנחנו מחלקה ביצועית, שמבצעת פרויקטים רבים לחיסכון באנרגיה כמו במרכז הרפואי שיבא בתל השומר שהפך למרכז האנרגיה הגדול בישראל מבין בתי החולים. שם יש לנו שליטה מלאה בכל הקשור למערכות מיזוג אוויר, קירור וחיסכון באנרגיה".

Radion Engineering Corporate videoקרדיט: RADION ENGINEERING

אחד מהיתרונות המרכזיים של רדיון, הוא היכולת להסתכל על פרויקט בראייה רחבה, ולתת ללקוח את מקסימום האנרגיה חזרה בתמורה להשקעה שלו. דוגמה לכך הם שילובים שרדיון מציעה בתחום הניצול של חום שיורי מתוך הסתכלות מלאה על המקורות והשימושים האנרגטיים של כל לקוח ופרויקט.

"אנחנו עובדים עם רשתות מזון כשופרסל שהוא לקוח מוביל שלנו, מפעלים מתעשיית הקירור, חדרי אחסנת קירור, פארמה, משרדי ממשלה, בתי חולים, אוניברסיטאות ובתי מלון", מפרט בני.

"בתי מלון הם עולם שלם שבו רדיון מציעה חיסכון מאוד משמעותי באנרגיה", ממשיך אייל, "זהו מיקרו קוסמוס לכל הנושאים שבהם אנחנו עוסקים מקירור וחימום, דרך מיזוג אוויר, בקרת מבנים וחניונים ובקרת תאורה".

יש בקרה שאתם מבצעים גם ממשרדי החברה בפתח תקוה?
"בכל מקום שבו אפשר למצוא את השירות שלנו קיים איש אחזקה מקומי שחי ונושם את המערכת", מדגיש אייל, "כזה שעבר הכשרה מתאימה, יודע לקרוא את הנתונים ויודע לתפעל תקלות. קיימת תמיכה און ליין במוקד שזמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מערכות הבקרה שלנו עומדות בתקנים המחמירים ביותר".

פרויקט דגל נוסף של רדיון הוא הרכבת הקלה בת"א, הקו האדום שהוא הקו העמוס והגדול מכולם, שם מותקנים מאות משני מהירות לכל מערכות פינוי העשן, האוורור ומיזוג האוויר. מי שהיה אחראי על הפרויקט הוא אריאל ינושקביץ ומחלקת מכשור ובקרת הינע שבניהולו.

"אנו החלוצים בישראל בתחום משני המהירות", מדגיש אריאל, "עיקר החיסכון באנרגיה נמצא דווקא במשאבות ובמפוחים. "יש תמיד מקום להתקנת משנה מהירות על משאבה או מפוח, ששם כל שינוי קטן במהירות, גורר שינוי עצום בצריכת אנרגיה".

רדיון חברה להנדסה בע"מ
הסיבים 11 קרית מטלון פתח תקוה
טלפון: 03-9226688
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לקריאה על פרויקטים נוספים של רדיון >>

----------------------------------

nullא. אביטל פתרונות קירור ומיזוג אוויר

בנייה של מערכת קירור איכותית לבית עסק או למבנה לתעשייה היא עבודה הדורשת את אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר ביכולתם לייצר התאמות נכונות נוכח התפתחותו של התחום מבחינה טכנולוגית והצריכה האנרגטית המשתנה.

בניית מערכת שאינה מותאמת באופן מיטבי, על-ידי צוות שאינו מיומן דיו, עלולה להוביל ליצירת תנאים שאינם אופטימליים לעבודה וכן לקשיים בתפעול העסק, לכן חשוב לבחור נכון.

על מנת לבצע את הבחירה הנכונה, מציעה ללקוחותיה חברת "א.אביטל – פתרונות קירור ומיזוג אוויר", את כל הפרמטרים הדרושים, לצד ניסיון רב שנים, ידע וצ'ילרים איכותיים. החברה נחשבת לאחת מחלוצות התחום בישראל ופועלת במשך כ-40 שנה מול שורה של לקוחות מובילים במשק: תעשיות ביטחוניות, גופים ממסדיים ומבני תעשייה. אלו מתבצעים תוך יחס אישי, אווירה משפחתית מצד הצוות המקצועי ונותני השירות, שמובילים לתוצאות מקצועיות טובות ואיכותיות יותר. "אנחנו מכירים את הלקוחות שלנו היטב ומעניקים להם יחס שאין בשום מקום אחר. לכל לקוח יש כתובת ואיש קשר שמולו הוא עובד", אומרים בחברה, ומוסיפים: "אנחנו זמינים 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה".

"אנחנו מכירים את הלקוחות שלנו היטב ומעניקים להם יחס שאין בשום מקום אחר"צילום: באדיבות החברה

חברת "א. אביטל פתרונות קירור ומיזוג אוויר" מתמחה בפרויקטים גדולים של בניית מערכות קירור וחימום למבני תעשייה, בתי מלון, מוסדות וחלוצי קצה. חשוב לציין כי ב-40 שנות קיומה, החברה מציגה יכולות ביצוע גבוהות ובקרת איכות מתקדמת בסטנדרטים גבוהים במיוחד, שהפכו אותה לשם דבר בתחום הקירור ומיזוג האוויר. בנוסף, מוכרת "א. אביטל" בזכות המשפחתיות שלה – הן בניהול החברה והן ביחס ללקוחותיה, הנהנים מתמיכה של 24/7 ושירות אדיב המאפשר תיקון של כל סוגי המערכות וגם בקבלה של ייעוץ מקצועי.

מובן אפוא כי היחס האישי של "א.אביטל" בא לידי ביטוי גם בעבודה המקצועית מול הלקוח ומציאת הפתרון הנכון ביותר עבורו בתחומי מערכות הקירור. לתוך ההצעה המפורטת המונחת בפני הלקוח לאחר אפיון בית העסק וצרכיו, נכנסים גם פרמטרים חשובים בהתקנת מערכת קירור, כמו מזג האוויר החיצוני באזור שבו שוכן העסק, היקף מערכת הקירור או החימום הדרושה לו, הצ'ילר הנכון לו והתקציב שהוא נדרש אליו. כל זאת במטרה לייצר עבור הלקוח את המערכת המושלמת שתאפשר לו להפעיל את העסק בצורה מיטבית.

"במהלך השנים עבר התחום מספר שינויים שבבסיסים התייעלות אנרגטית הגורמת לתפעול ירוק יותר וגם חוסכת בחשמל", מסביר בן אביטל, מבעלי החברה. "לכן, חייבים לייצר את ההתאמות לכל עסק על פי הצרכים הספציפיים שלו. את זה אנחנו עושים ביחס אישי יותר, שלא תמיד מקבלים בחברות ענק שבהן מעבירים אותך ממחלקה למחלקה. אנחנו, בגלל המבנה המשפחתי של החברה, מעניקים הכל יחד במקום אחד".

ניסיון רב שנים, ידע וצ'ילרים איכותייםצילום: באדיבות החברה

"א.אביטל" מעניקה שירות בעיקר לגופים ממסדיים, בונה מערכות קירור לחדרי שרתים בתעשיות הביטחוניות ומבצעת פרויקטים מורכבים. החברה מתמחה בהחלפות צ'ילרים, הקמת חדרי קירור, התקנת מערכות קירור מים, מערכות חימום, בקרת אספקה, יחידת שמירת אקלים, מערכות חיסכון באנרגיה ועוד, בהתאמה לדרישות הלקוח.

"צוות הטכנאים והמומחים שלנו עובר השתלמויות מקיפות ועדכניות בישראל ובחו"ל לצורך מתן השירות האיכותי והמקצועי ביותר שיש, כולל הקפדה על כל אמצעי הבטיחות הנדרשים ועמידה בדרישות של משרד הבריאות ומכון התקנים הישראלי", מסכמים בחברה ומדגישים: "אנחנו מלווים את הלקוח לאורך כל התהליך וגם לאחריו לשביעות רצונו המלאה ופועלים על מנת למלא אחר כל הצרכים של העסק שלו. לניסיון ולידע שלנו אין תחליף".

א. אביטל פתרונות קירור ומיזוג אוויר
מעבר לאתר >>
טלפון: 050-5323627, פקס: 0737418807
לכתובת המייל >>

-----------------------------------

nullערד 2000 מיזוג אוויר בע"מ

"ערד 2000 היא חברה בעלת שם ומוניטין ידוע ומבוסס היטב כבר 21 שנה. מוניטין זה, נבנה בעמל רב על-ידי מקצועיות בלתי מתפשרת, ניסיון רב ותודעת שרות איכותית בסטנדרטיים מהגבוהים בשוק", מדגיש רונן ארגמן, דור שני בתחום, אשר גדל לתוך עולם המיזוג. הוא, יחד עם שותפו גלעד ארגמן, מנהלים חברה מרושתת, מסודרת ומאורגנת, בה עובדים בעלי מקצוע מכל התחומים הרלוונטיים כגון מתקינים, טכנאים, מהנדסים חשמלאיים ומערך משרדי גדול. מכלול זה מאפשר לערד 2000 להיות אחת החברות המובילות בקרב חברות הקבלנים בתחום מיזוג האוויר בארץ.

"אנו מגישים מעטפת כוללת ומדויקת של שירותי מיזוג ואוורור ללקוחות עסקיים ופרטיים, החברה נותנת מענה ופתרונות מיזוג לפרויקטים של חברות וארגונים מהגדולים שהמשק מכיר", מספרים בערד 2000, "כיום, לקוחותיה של החברה מגוונים וכוללים את משרד הביטחון, מוסדות חינוך, מפעלים גדולים, אוניברסיטאות, בתי קולנוע , מסעדות ועוד".

"פלח שוק נוסף ולא קטן של החברה, הוא מגדלי יוקרה, ובתים פרטיים – כאן, ישנה התייחסות אישית במיוחד", אומרים בכירים בחברה ומספרים כי הדבר נעשה, "תוך מתן תשומת לב לחזון של הלקוחות שלנו. אנו עובדים בשיתוף פעולה יצירתי עם האדריכליים והמהנדסים המובילים בישראל וביחד עימם מגשימים את חלומם של הלקוחות. כידוע, כיום בשוק, קיימים מגוון רחב של אפשרויות מיזוג חללים ולנו חשוב כחברה, להיות הגורם המקצועי ביותר, שיידע לספק ללקוחותיו את הפתרון המיטבי לדרישותיו".

"החברה נותנת מענה ופתרונות מיזוג לפרויקטים של חברות וארגונים מהגדולים שהמשק מכיר"צילום: באדיבות החברה

יש תחרות בתחום מיזוג באוויר?
"בתחום שלנו יש ממש מעט שחקנים ראשיים בסדר גודל של ערד 2000", מציינים בחברה, "הכוונה לכאלו היודעים לתת מענה מקצועי באמת לכל בקשה, להכין ולהקים פרויקטים גדולים, להרים תשתיות לבתי יוקרה ולאפשר מענה לכל דרישות לקוח".

"בנוסף, חשוב לציין שאנחנו קבלנים רשומים אנחנו משתייכים למועדוני היוקרה של כל חברות המזגנים, כגון מיציבושי, אלקטרה, תדיראן וסמסונג. כל יתר השחקנים הם שחקני משנה, שבדרך יתמקדו במתן שירות לתקלות".

תרומה לקהילה

"לצד עבודה מאומצת ומפגשים עם קהל בעל יכולות כלכליות גבוהות, חשוב לנו גם לעזור לאוכלוסיות המגיעות מרקע סוציואקונומי נמוך", מספר רונן ומוסיף כי "במקרים כאלו, אנו נרתמים לעזור וממזגים ללא עלות בתים של ניצולי שואה, פגועי מלחמה והלומי קרב, קשישים, מחלקות בבית חולים, בתי כנסת, מעון לנשים מוכות ועוד".

עוד אומר רונן ברגש, "זה בנפשנו, אנחנו חלק בלתי נפרד, מהרקמה האנושית של עם ישראל ואנו מאמינים שמי שביכולתו לעזור ולתרום – צריך לעשות זאת, למען כולנו. אמנם אנו לא עמותה, אך אנו בהחלט עושים מאמץ לתרום בכל מקום שמתאפשר לנו ומרגישים זכות גדולה בנתינה הזו".

לקוחותיה של החברה מגוונים וכוללים את משרד הביטחון, מוסדות חינוך, מפעלים גדולים ועודצילום: באדיבות החברה

קורונה טיים

בחברה מתייחסים להשפעת מגיפת הקורונה "כן גם אצלנו הרגישו את הקורונה. חרף המצב, השתדלנו ככל יכולתנו להימנע מהוצאת עובדים לחל"ת. המעטנו בהגעה פיזית אל בתי לקוחות שלנו ועבדנו בהתאם להנחיות של משרד הבריאות. אנו מקווים שהתקופה הזו כבר מאחורינו, מביטים קדימה ומייחלים לטוב".

התמודדות עם האקלים הישראלי

אחד האתגרים העומדים לפתחה של כל התאמת מערכת מיזוג או אוורור בארץ, הוא כמובן האקלים הישראלי, הידוע בתנודותיו. "ערד 2000" דואגת לתת מענה אינטגרלי לכל פרויקט ופרויקט, כאשר אחד השיקולים החשובים בתכנון המערכת, הוא מיקומה הגיאוגרפי ומתן מענה הולם גם בעת שינויים קוטביים במזג האוויר. זו הסיבה שהחברה מחזיקה צוותי עובדים מיומנים ומנוסים, יועצים מקצועיים ומהנדסים בעלי ניסיון רב בפרויקטים גדולים.

רשימה חלקית של לקוחות מוסדיים של "ערד 2000":

אוניברסיטת ת"א, מוזיאון ת"א, בנק לאומי ת"א, מוזיאון המדע בירושלים, בנק ישראל, מרכז ההדרכה והמשרדים הראשיים של "כלמוביל", המשרדים והמוסך המרכזי של חברת מרצדס, 'פלניטריום' נתניה, אכסניות נוער, מלון שדה בוקר, נמל אשדוד ועוד. החברה נותנת מענה ומבצעת פרויקטים גם לבתים ומגדלי יוקרה, כגון פרויקט לאגון תדהר בנתניה, פרויקט נויה ביפו, מגדלי G תל אביב, מגדל נאם ופרויקט מסריק 15 ת"א.

ערד 2000 מיזוג אוויר בע"מ
קבלן מועדף משרד הביטחון
מספר ספק משרד הביטחון
קבלן רשום בפנקס רשם הקבלנים לענף מ"א
חברים בהתאחדות קבלני המיזוג
ערד 2000 מיזוג אוויר בעלת iso 9001 2008

טלפון: 09-7402093
מעבר לאתר >>