בתי תוכנה: מערכות חכמות בהתאם לצרכי הארגון

כל עסק, גדול או קטן, שואף לעבוד עם מערכת תוכנה אידאלית ואפליקציות שיסייעו לשמור על מידע חשוב לצד חוויית משתמש נוחה. כיצד בוחרים במודל המתאם ביותר ונמנעים מבעיות?

לידור יעקב ומירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשים יושבים מול לפטופים
בתי תוכנה: מערכות חכמות בהתאם לצרכי הארגוןצילום: shutterstock
לידור יעקב ומירי ורד
תוכן שיווקי

פיתוח תוכנות מורכבות לצד הפעלת וניהול מערכות מידע הם שירותים שלא מעט בתי עסק זקוקים להם לצורך עבודה שוטפת. אך מה קורה כאשר עובדים עם מערכת שאינה מותאמת לצרכים או כזו שעלולה לסכן את המידע הקריטי שהצטבר בה? ניתן להיעזר בחברות שמכירות את התחום מקרוב ויכולות לסייע בשדרוג ושיפור הביצועים לצורך הגדלת התפוקה, בהן: COAPP ,ZERO21 וסינאפיס טכנולוגיות בע"מ.

COAPP
"עסקים קטנים נתקלים לא פעם בקשיים בעבודה עם מערכות התוכנה המשמשות אותם וחווים מגוון קשיים המשבשים את רצף העבודה", אומר אריה ברנשטיין, COO בחברת COAPP, חברה משפחתית המספקת שירותי פיתוח תוכנה לעסקים קטנים ובינוניים. "אנו שמנו לעצמנו לסייע לאותם עסקים, ולהבטיח שמערכות התוכנה שברשותם ישמשו אותם באופן נכון ומדויק לצרכיהם", מוסיף אריה.

לקוחותיה של COAPP הם עסקים קטנים בתחום האי-קומרס, פינטק ובריאות. לאחרונה הובילה החברה, בשיתוף חברת אלומות-הונליין, הקמת מערכות תוכנה לניהול תיקים דיגיטליים בבתי השקעות המובילים בשוק.

האפליקציה של חברת 'משלוחה' שפותחה בסיוע COAPP קרדיט: משלוחה

שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

COAPP מחזיקה בגישה ייחודית יחסית בעולם פיתוח התוכנה. כך, מנהלי החברה מאמינים כי במקום לזנוח את תשתיות התוכנה הקיימות בארגון ולהתחיל 'מאפס', יש לחתור לביצוע שינויים ושיפורים נדרשים במערכות התוכנה הקיימות. לדברי אריה, מערכות התוכנה הן אחד מנכסיו החשובים של הארגון. אריה מוסיף כי חברות רבות חוששות לבצע שינויים במערכות התוכנה, בשל החשש שיתקשו להסתגל לעבודה עם מערכת חדשה.

לדבריו, אלו מהווים חסמים משמעותיים בביצוע שינויים הדרושים במערכות הארגון. "חשוב לנו שלא לזעזע את המערכת, ויותר מכך חשוב לנו לבנות עם הלקוח מערכת יחסית המושתתת על אמון הדדי. לכן, כשמגיע אלינו לקוח חדש, אנחנו מתחילים בצעד קטן ואחרי שהלקוחות רואים כי טוב, אנחנו ממשיכים ליעד הבא", מספר אריה.

מלווים עסקים לטווח ארוך

צוות COAPP מלווה את לקוחותיו לאורך שנים. עם העמקת ההיכרות של צוות החברה עם מערכות הלקוח, ניתן לזהות בקלות בעיות באופן התנהלותן של המערכות ולהתחיל בתהליך הדרגתי של שינוי.

SURE Presentationקרדיט: SURE Universal

עסקים שנעזרים בצוות החברה לשינוי ושיפור מערכות התוכנה שברשותם, בוחרים לא פעם להמשיך ולהיעזר בחברה באופן שוטף, ונהנים ממעטפת שירותים הכוללת שדרוגים ועדכוני תוכנה, לצד טיפול בבאגים ובתקלות - הכל בשיתוף פעולה עם צוותי הפיתוח הקיימים של הלקוח.COAPP איננה שואפת להחליף את צוות הפיתוח אלא להעצים אותו.

לדוגמה, אחד מלקוחות החברה פנה לראשונה ל-COAPP בשל קריסות רבות במערכת, שחווה בכל פעם שנוצר עומס בהזמנות. בעיות כאלה נובעות בדרך כלל ממורכבות יתרה של המערכת. הצוות של COAPP פעל לשיפור התשתיות באמצעות שורה של צעדים שהביאו לייעול המערכת ופישוט שלה. כיום המערכת מסוגלת לעמוד בעומסים הגדולים פי עשרה לפחות ממה שהייתה מסוגלת בעבר, והחברה ממשיכה ליהנות משיפור ושדרוגים במערכת באופן שוטף.

"ליווי לטווח ארוך מאפשר למנהלי הארגון להתמקד במימוש החזון שלהם וחוסך מהם התעסקות בטיפול בבעיות שוטפות בתוכנה. אנו מספקים עבור כל עסק שירותי תוכנה מקצועיים באופן שוטף ותשתית אמינה", מוסיף אריה.

עשרות שנים של ניסיון מצטבר בעולמות התוכנה

ל-COAPP ניסיון עשיר בעבודה עם מערכות תוכנה מורכבות הנדרשות לבצע עשרות אלפי פעולות במקביל, וכן כאלו המבצעות העברות כספים רבים מדי יום. צוות החברה מורכב מבעלי תואר ראשון ושני במדעי המחשב, בעלי ניסיון בתחום משירותם בצה"ל, בעלי ניסיון בניהול צוותים ופרויקטים גדולים בחברות הגדולות במשק, ויחד הם מביאים איתם ניסיון מצטבר של עשרות שנים בפיתוח תוכנה ותמיכה במערכות תוכנה.

יחס אישי לכל לקוח

היותה של COAPP עסק משפחתי, מאפשרת לה להעניק שירות ויחס אישי ללקוחותיה. מנהלי החברה מכירים כל אחד מלקוחות החברה באופן אישי, וזמינים עבורם כל העת. "חשוב לנו להעניק ללקוחותינו שירות פרימיום, מסביב לשעון. הידיעה שיש לך כתובת שניתן לפנות אליה בכל עניין היא לא דבר של מה בכך", מסכם אריה.

COAPP טלפון: 054-6751459מעבר לאתר >>לכתובת המייל >>

-------------------------------------

ZERO21: הופכים את חיי היזמים לקלים ונוחים

"ZERO21 היא בית חם ליזמים מתחילים: אנו עוטפים את היזמים ומספקים להם את כל השירותים לפיתוח מוצר במקום אחד במהירות הגבוהה האפשרית, תוך הורדת הסיכון שלהם למינימום", מספר עומרי לבבי, מנכ"ל החברה.

החברה, אשר זכתה לכינוי "הסטארט-אפ של חברות הפיתוח", הוקמה על-ידי עומרי לבבי, ברק פינקלשטיין ורן ארגמן. מצוידים בניסיון ובהבנה של השוק, החליטו השלושה לעשות כל שביכולתם כדי להפוך את החיים של היזמים המתחילים להכי קלים שאפשר.

בעוד הסטטיסטיקה מלמדת שרוב היזמים נכשלים, לא מעט פעמים לאחר שהשקיעו הון כסף או שנים בפיתוח המוצר, ZERO21 מפתחת סטארט-אפים וחברות על בסיס מתודולוגיות חדשניות שמורידות משמעותית את הסיכון שבתחילת הדרך. כשפניהם לחו"ל, מספרים חברי ZERO21 כיצד הם עוזרים ליזמים בתחילת דרכם.

שואפים להוות בית חם ליזמים בתחילת דרכם. צוות חברת Zero21צילום: צילום עצמי

פיתוח מוצרי MVP

"אנחנו מובילים בתחום הפיתוח הטכנולוגי ובמיוחד בפיתוח מוצרי (Minimum Viable Product)MVP מינימליים המכילים רק את תכונות היסוד שהיזם רוצה לבדוק. שיטת ה- Lean Startup מאפשרת לנו לפתח מוצרים 'רזים' ומדויקים מתוך כוונה להשיק את המוצרים לשוק כמה שיותר מהר על מנת להבין באמת את רמת הנחיצות של אותו מוצר בקרב קהל היעד ותוך סיכון מינימלי", מספר לבבי.

צוות החברה מאמין כי בעזרת בניית מוצרי MVP ניתן לפרוץ לשוק במהירות ולבחון את הנחות היסוד שמאחורי המוצר. "אומנם לא מדובר במוצר סופי אך הוא מגיע לשוק במהירות, עד חצי שנה, עלות הפיתוח שלו נמוכה יותר מעלות פיתוח של מוצר סופי, והוא מאפשר משוב. מעבר לכך, MVP הוא כמעט דרישת חובה לפגישה עם משקיעים, וגם אותו אפשר למכור אם הוא מוצלח ונותן ערך ללקוח למרות שאינו מעוצב".

מעטפת מושלמת ליזמים

מעבר לפיתוח המוצר על-ידי צוות מומחים, ZERO21 מספקת ליזמים מעטפת מושלמת של שירותים הכוללת בין היתר ליווי פיננסי ומשפטי מפירמות גדולות בישראל, שיווק, מיתוג ועוד. יתרון נוסף של החברה נעוץ בכך שתהליך פיתוח המוצר מחולק לשלושה חלקים, כאשר בסופו של כל אחד מהם יש ליזם פתח יציאה, והוא לא מחויב להמשיך לשלב הבא.

תהליך העבודה

"בשלב הראשון מתבצעים מחקרים שונים, בדיקת היתכנות, ואפיון של המוצר מבחינה טכנולוגית. אנו מתייעצים עם השותפים המשפטיים שלנו בתדמור לוי ושות' ובודקים היתכנות משפטית, כמו כן אנו נפגשים עם רואי החשבון כדי להעריך את ההכנסות וההוצאות הראשוניות. בסוף התהליך אנו מעבירים ליזם הצעה סגורה לפיתוח מוצר MVP".

תהליך פיתוח מוצר עם Zero21קרדיט: Zero21

רן ארגמן מדגיש כי ZERO21 מתחייבת לעמוד במחיר ובדד-ליין שנקבע. "בבתי תוכנה אחרים יזמים בדרך כלל נכנסים לתהליך שהם לא יודעים כמה זמן הוא ייקח ומה תהיה העלות הסופית שלו. לנו וללקוח יש אינטרס משותף של פיתוח מוצר מינימום ושמירה על ודאות במחיר".

בשלב השני, החברה מפתחת את מוצר ה-MVP. השלב מתחיל במיתוג ועיצוב האפליקציות, ממשיך בפיתוח הבק-אופיס והאדמין, פיתוח עמוד בית שיווקי, ופיתוח האפליקציות. שלב זה כולל גם הכנה של הצד השיווקי ואסטרטגיית החדירה לשוק. החברה יודעת לעזור ולשווק את המוצר ללקוחות ראשונים על מנת לקבל כמה שיותר מהר פידבק לשיפור.

בשלב השלישי עולים עם המוצר לאוויר, הוא משווק ללקוחות, ומתבצע מקצה שיפורים בהתאם לפידבקים המתקבלים משוק היעד – זאת על מנת להתאים את המוצר לקהל היעד ולהתחיל להרוויח כסף בזמן הקצר ביותר. לאחר מכן החברה יכולה לתמוך בסטארט-אפים עם שירותי cto ופיתוחים עתידיים.

לבבי מסכם כי "טובת היזם עומדת לנגד עינינו מהרגע הראשון, כמו גם הרצון להקל ולעזור ליזמים עם שאיפות וחלומות גדולים. אנחנו שומרים על קשר עם היזמים גם לאחר סיום הפרויקט וממשיכים לעזור ולהתגייס עבורו במקרה הצורך".

Zero21
וואצאפ: 054-9670202
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

------------------------------------------

סינאפיס טכנולוגיות בע"מ

"אנחנו פועלים על מנת לספק ללקוחות שלנו כלים להצלחה, באמצעות פיתוח פתרונות טכנולוגיים יצירתיים המותאמים באופן אישי לצרכי העסק ולאופיו", מספר אייל שירי, מנכ"ל סינאפיס טכנולוגיות, בעל ניסיון עתיר שנים בתחום הפיתוח בחברות הזנק.

סינאפיס טכנולוגיות מספקת ללקוחותיה מזה למעלה מחמש עשרה שנים פתרונות טכנולוגיים מותאמים אישית לעסקים, החל מפיתוח מערכות ומוצרים טכנולוגיים מאפס עבור חברות הזנק, בניית מערכות ייעודיות הנדרשות לארגונים בעבודה השוטפת, ועד לתוספים עבור מערכות ארגוניות קיימות, שיסייעו לארגון להתגבר על חסמים טכנולוגיים עמם הוא מתמודד.

צוות החברה כולל מובילים טכנולוגיים מן השורה הראשונה, מפתחים מוכשרים ומנהלי פרויקטים מנוסים, האחראיים גם על בקרת האיכות (QA). לאורך השנים הובילה החברה פיתוח והקמה של יותר ממאה מערכות שונות.

אייל שירי, מנכ"ל סינאפיס טכנולוגיותצילום: גלעד ארצי

לאתגר את הלקוח כל הדרך עד לאיתור הפתרון המיטבי

"לא פעם הלקוח מגיע אלינו עם רעיון שאינו בשל. המטרה שלנו היא לאתגר את הלקוח בחשיבה על המענים הנדרשים לו, ולהוביל אותו לבחינת צרכים מעמיקה", אומר אייל. כך, השלב הראשון בתהליך, עוד בטרם הגדרת המערכת, כולל בחינת מהות צרכי הארגון, תוך חשיבה על מגוון רב של מצבים, איתור 'חורים' בתוכנית וחתירה לעבר הפתרון המיטבי לארגון. "אנו עומדים על כך ששלב התכנון יהיה מעמיק ויסודי, כך שבסופו של דבר תהליך הפיתוח יהיה יעיל והמוצר הסופי יגשים את מטרתו", מדגיש אייל.

היכרות ארוכת שנים עם עולם פיתוח התוכנה

הניסיון שצוות סינאפיס טכנולוגיות מביא עמו וההיכרות העמוקה שלו עם מגוון הכלים הקיימים בעולמות התוכנה, הם שמאפשרים לו ליצור עבור לקוחות החברה פתרונות מדויקים, שיעמדו בעת הצורך במבחן העומסים, האבטחה ויתר דרישות הלקוח. זאת, תוך הבטחת תהליך פיתוח מהיר, יעיל וחסכוני ככל האפשר.

השלב הראשון בתהליך, עוד בטרם הגדרת המערכת, כולל בחינת מהות צרכי הארגוןצילום: עיצוב גרפי: יטבת זרקא

"מגיעים אלינו לא פעם עסקים שחוו קשיים וכשלים טכניים במערכות, עליהם לא הצליחו להתגבר באמצעות נותני שירות אחרים בתחום", מספר אייל. "אנו מגיעים לעסקים אלו עם הכלים והידע הנדרשים לצורך בחינת ואיתור מקור הבעיה, ולאחר מכן פועלים ביעילות ליישום פתרון שמבטיח פעילות תקינה לטווח הארוך". עוד מוסיף אייל כי החברה שמה דגש על התעדכנות ולמידה שוטפת בכל הנוגע לכלים טכנולוגיים חדשים ומתקדמים, ופועלת להטמעתם בקרב לקוחות הקצה.

שותפות אמיתית לדרך

המוטו של סינאפיס, בדומה לפעילות החברה עצמה, הינו בלתי מתפשר, ועוסק בהתמקדות בצרכי העסק של הלקוח. "אנו רואים עצמנו שותפים מלאים לדרך ולהצלחה של הלקוחות שלנו. חלק נכבד מלקוחותינו מלווים על ידינו לאורך שנים, ואנו מעניקים להם שקט נפשי בכל הנוגע לצרכים הטכנולוגיים שלהם. השותפות מייצרת היכרות עמוקה ואמיתית עם הלקוח, ומאפשרת לנו לייצר פתרון מיטבי עבור הארגון – שיוביל בתורו להצלחה ולשיפור משמעותי ברווחי העסק", מסכם אייל.

סינאפיס טכנולוגיות בע"מ
טלפון: 03-7519320
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>