ייצוג עובדים: דעו את זכויותיכם לפני שיהיה מאוחר מידי

רבים נמנעים מקבלת ייעוץ רגע לפני השימוע או שלבי סיום ההעסקה – אך פעולה זו יכולה לשנות את התמונה כולה ואף לסייע במקרה של תביעה. על מנת למצות את האפשרויות המתאימות ביותר ניתן להיעזר בליווי של צוות המכיר את התחום מקרוב

מירי ורד, גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם עטוי מסכה מחזיק ארגז עם חפצים בחלל משרדי
ייצוג עובדים: דעו את זכויותיכם לפני שיהיה מאוחר מידיצילום: shutterstock
מירי ורד, גיא ורדימון
תוכן שיווקי

לא מעט אנשים מתמודדים עם קשיים במקום עבודתם, אך חלקם נאלצים אף לספוג יחס לא הולם, התנכלות ואפליה. במקרים מסוימים אותם עובדים נוטים להתעלם או להבליג, עד שמגיע מצב בו הם מזומנים לשימוע ולבסוף מפוטרים. בנקודה זו הם מחליטים לפנות לגורם מקצועי, אך ניתן לעשות זאת בשלבים מוקדמים בהרבה. גם בסיטואציות כמו אי תשלום שכר, דמי מחלה, פיצויי פיטורים ועוד ניתן לפנות לעורך דין העוסק בייצוג עובדים אשר יכול לספק פתרונות מתאימים למצב ולסייע בשמירה על הזכויות במקום העבודה או על התפקיד.

כיצד ניתן להגן על זכויותיכם כעובדים? על כך משיבים משרד עורכי דין מרדכי-חסקל ועורך דין ברק בר-ורשבסקי.

משרד עורכי דין מרדכי-חסקל

עורכי הדין אייל חסקל ואלון מרדכי הקימו את משרדם בשנת 2016, לאחר שצברו ניסיון באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. משרד עורכי דין מרדכי-חסקל עוסק בדיני עבודה ודורג על ידיBDI כאחד ממשרדי הבוטיק המוערכים בישראל לשנת 2020 בתחום דיני עבודה. כמו כן, המשרד מייצג לקוחות בתחומי המשפט המסחרי, שוק ההון, מימון והשקעות, הסכמים מסחריים, בלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפים, וכן בתביעות וסכסוכים אזרחיים. "הצלחת הלקוחות היא הצלחת המשרד", מספר עורך דין אלון מרדכי, "ומכאן המחויבות המלאה, היחס האישי, ההקפדה על מצוינות ומקצועיות והחתירה הבלתי מתפשרת להשגת המטרות של כל לקוח ולקוח".

אילו שירותים אתם מספקים לעובדים בתחום דיני העבודה?
"משרדנו מייצג עובדים ובכירים בכל שלב ועניין. המשרד מייצג עובדים ונושאי משרה בכירה לאורך כל תקופת ההעסקה ובסיומה, בכל עניין הנוגע לקבלה לעבודה, תנאי עבודה ושינויים בהם, סביבת העבודה, פרישה או פיטורים, ואף במקרה של מחלוקות בנוגע להפרשות לפנסיה או עם הגופים הפנסיוניים. עובדים יכולים לפנות אלינו בשלב המשא ומתן על הסכם ההעסקה, בטרם הקבלה לעבודה, אם נשקלים שינויים בתנאי העסקתם (כולל הרעת תנאים), במקרים של הפליה בעבודה, הטרדה מינית, התעמרות בעבודה, הליכים משמעתיים ושימוע לפני פיטורים. כמובן שעובדים יכולים לפנות אלינו במקרה שמופרות זכויותיהם הסוציאליות או הכספיות כגון: אי תשלום שכר, שעות נוספות, זכויות פנסיוניות, דמי מחלה, חופשה, הבראה ופיצויי פיטורים. אנו מסייעים ללקוחות לפתור את הבעיות באמצעות משא ומתן מול המעסיק או בתביעה שאנו מגישים לבית הדין לעבודה בהתאם לנסיבות ולצרכי הלקוח".

עו"ד אלון מרדכיצילום: מאיר מוטיל

ייצוג עובדים: סיפורי הצלחה

"הצלחנו להשיב לעבודה עובד שפוטר, לאחר שהוכחנו להנהלת המפעל שהמנהלים הישירים התנכלו לאותו עובד ופיטרו אותו רק בשל נטייתו המינית והעובדה שהתריע על תקלות בטיחות חמורות. במקרה אחר, הצלחנו להגדיל פנסיה לגמלאי בשיעור של 35%, לאחר שהוכחנו שקרן הפנסיה השמיטה באופן מלאכותי ומכוון רכיבים משכרו הקובע לפנסיה. לקוחה נוספת שלנו פוטרה בעודה בהריון, והצלחנו להשיג לה פיצוי של מאות אלפי שקלים בהליך מהיר, לאחר שהוכחנו בבירור שהפיטורים בוצעו בהפליה חמורה וללא שימוע כדין".

דברים שעובדים רבים לא מודעים אליהם וחשוב שידעו

עובדים רבים אינם מודעים לזכויותיהם הפנסיוניות ובעיקר לשיעורי ההפרשות אותם נדרש המעסיק להפריש לקופת פיצויי פיטורים ולקרן הפנסיה. "לא מעט עובדים שנמצאים לקראת גיל הפרישה פונים אלינו ומגלים כי שנים רבות לא הופרשו עבורם כספי פנסיה בשיעור המתאים או שלא הופרשו כלל. בנוסף, גמלאים רבים מגלים בדיעבד שסכומי הפנסיה שמשולמים להם, נמוכים מהמגיע להם".

מדוע כדאי לפנות דווקא אליכם?
"אנו צוות המשלב הבנה משפטית עמוקה עם ניסיון מגוון ורב שנים בליווי משפטי המבוסס על ניסיון בייצוג שני הצדדים במערכת יחסי העבודה – הן מעסיקים והן עובדים. ניסיוננו הרב בייצוג מעסיקים מסייע לנו בגיבוש האסטרטגיה הנכונה בשעה שאנו מייעצים ומייצגים עובדים מול מעסיקיהם. אנו ממפים את הצרכים והמטרות של לקוחותינו ובהתאם מעצבים את הפתרונות המשפטיים. אנו חותרים למציאת הפתרון המותאם לצרכיו הספציפיים של הלקוח, גם אם הוא פתרון חדשני ולא שגרתי".

אלו עצות אתם יכולים לתת לעובדים שזכויותיהם נפגעו?
"עובדים רבים פונים אלינו בשלבי סיום העסקתם. מעטים מהם פונים לקבלת ייעוץ טרם קיום הליך השימוע ככל שמתקיים כזה. רובם המכריע של העובדים פונים למשרדנו לאחר הפיטורים בפועל. ישנה חשיבות רבה לקבלת ייעוץ משפטי עוד טרם קיום השימוע, שכן בשלב זה עדיין ניתן להפוך את הקערה על פיה ולשמור על מקום העבודה, ולחלופין התנהלות נכונה בשלב זה מגדילה משמעותית את סיכויי ההצלחה של העובד בתביעה כנגד המעסיק, ככל שיתברר שהוא פגע בזכויות העובד".

מרדכי-חסקל, משרד עורכי דין השקמה 2, אזור (מגדל אפרידר, קומה 11) טלפון:072-3941811, נייד: 054-7790522 כתובת המייל: office@mhlawyers.co.il
מעבר לאתר >>

—————————

עורך דין ברק בר-ורשבסקי

דיני העבודה מהווים תחום ייחודי, נפרד ושונה בנוף המשפט האזרחי בישראל. ישנם עורכי דין רבים המייצגים בשלל התחומים האזרחיים לרבות דיני עבודה, אולם מעטים הם עורכי הדין המתמחים אך ורק בדיני עבודה.

עו"ד ברק בר-ורשבסקי הוא בעל ניסיון של 13 שנים בתחום דיני העבודה, מתוכן בחמש השנים האחרונות כבעל משרד עצמאי שממוקם בעיר מודיעין. עם השנים הוא צבר ניסיון רחב ומגוון הן בייצוג שוטף של לקוחות בבתי הדין לעבודה והן במתן ייעוץ ללקוחות מהסקטור הפרטי והציבורי. במקביל הוא מייעץ למעסיקים בתחום יחסי עבודה ועריכת הסכמי עבודה.

עו"ד ברק בר-ורשבסקיצילום: רמי זרנגר

במסגרת תחום התמחותו, עוסק עו"ד בר-ורשבסקי במגוון רב של נושאים. הנושא הראשון הוא סיום העסקה; עו"ד בר-ורשבסקי מלווה עובדים בהליכי שימוע לקראת פיטורין ומייעץ להם כיצד להגיע לסיום העסקה בצורה נוחה ומסודרת, בד בבד עם הבטחת זכויותיהם מול המעסיק. הוא מדגיש את החשיבות בקבלת ייעוץ מקצועי לפני סיום ההעסקה או ההגעה לשימוע, שכן לפעמים "קשה מאוד לתקן בדיעבד טעויות שנעשו לאורך הדרך". בנוסף, לדבריו ישנם מקרים בהם ניתן להגיע להסכמות עם המעסיק בדבר סיום העסקה בהסכמה, באופן שלעיתים מייתר את השימוע ומאפשר לשני הצדדים לסיים את ההעסקה בצורה נאותה ומכובדת המאפשרת לעובד לצאת לדרך חדשה.

האם כל המעסיקים כיום מקיימים שימוע לפני הפסקת עבודה?
"בעיקרון המעסיקים כיום הפנימו ברובם את החובה לקיים שימוע על מנת שניתן יהיה לשקול את פיטוריו של העובד, אולם אנו בהחלט נתקלים במקרים בהם נפלו פגמים בהליך השימוע. כלומר, נערך הליך של שימוע אבל יש בו ליקויים".

אפליה, שעות נוספות ועמלות

תחום נוסף שבו עו"ד בר-ורשבסקי מתמחה הוא אפליה והתעמרות במקום העבודה. "מדובר בנושא רחב מאוד, המתקשר לשלל היבטים. למשל אפליית נשים בהיריון או כאלה שעוברות טיפולי פוריות, אפליה על רקע נטייה מינית או על רקע אמונה דתית וכדומה", הוא אומר.

לדבריו, בשונה מאיסור אפליה, שהוא נושא המעוגן בחוק מזה שנים, התעמרות בעבודה היא יציר הפסיקה: "בתי הדין הבינו שיש כאן לאקונה בעייתית שאינה מעוגנת בחוק והחלו לפתח את התחום. עם הזמן הפסיקות מבחינת שווי הפיצויים הולכות וגדלות גם בתחום זה".

איך מגדירים בחוק התעמרות, או שהדבר פתוח לפרשנות משפטית?
"על פי הפסיקה, יש לראות הצטברות או מאסה מסוימת. ברור שלא כל מקרה בו מעסיק מתעצבן או מרים את קולו, מהווה התעמרות. מדובר פה על משהו הרבה יותר חמור – קללות, חלילה אלימות פיזית או דברים שחוזרים על עצמם, שצוברים מאסה משמעותית והופכים לדפוס שגור".

נושא נוסף בו עו"ד בר-ורשבסקי מתמחה הוא שעות עבודה ומנוחה, שעות נוספות ושעות עבודה בימי מנוחה וחג. מדובר, לדבריו, בתחום המעלה סוגיות רבות: האם החוק חל על העובד או שהוא מוחרג ממנו; האם תוספת גלובלית עבור שעות נוספות כוללת תשלום מלא על השעות; האם כל השעות בוצעו בהסכמת המעסיק ועוד.

מפה עובר עו"ד בר-ורשבסקי לתחום מרכזי נוסף: העמלות, הבונוסים והתמריצים. "עמלה מהווה חלק מהשכר הקובע, שעל בסיסו יש לחשב את השכר לפנסיה ופעמים רבות גם לפיצויים", הוא מסביר. "הבחנה בין עמלות לבונוסים היא לא תמיד פשוטה ויש מקרים שגם בתי הדין לעבודה מתלבטים איך להגדיר כל רכיב, לכן גם כאן, חשוב מאוד שעורכי דין יהיו בתמונה לכל אורך הדרך".

עו"ד בר-ורשבסקי עוסק גם בתובענות ייצוגיות בתחום דיני העבודה, תחום בו עוסק רק מספר קטן של משרדים היות ומדובר בשילוב ייחודי, המחייב ידע בנוסף לדיני עבודה גם בתובענות ייצוגיות.

לסיכום, אומר עו"ד בר-ורשבסקי כי "בתחום דיני העבודה, ראוי וחשוב להתייעץ עם עורך דין החל מהשלב הראשוני, על מנת להימנע מטעויות שלא ניתן לתקן בדיעבד. חשוב לזכור שבמקרים רבים הירידה לפרטים מראש ובמועד עושה את כל ההבדל".

עורך דין ברק בר-ורשבסקי
כתובת: המעיין 44, מודיעין
טלפון: 08-6385070
לפנייה במייל >>
למעבר לאתר >>

בשיתוף עורך דין ברק בר-ורשבסקי