רובוטיקה לתעשייה: פתרונות טכנולוגיים בהתאמה מלאה

חסכון בכסף, זמן וכוח אדם הם רק חלק מהיתרונות של מערכות רובוטיות המשולבות בינה מלאכותית. בניגוד לתהליך ייצור שנעשה באופן ידני, התממשקות למערכות מתקדמות עשויה לקצר לא מעט תהליכים. כך עושים את זה נכון

לירון גולן, אור איזקסון ומאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רובוטים במפעל
רובוטיקה לתעשייה: פתרונות טכנולוגיים בהתאמה מלאהצילום: shutterstock
לירון גולן, אור איזקסון ומאור מואיגר
תוכן שיווקי

עבודה ידנית בסביבת ייצור של מפעלים ותעשיות שונות עלולה לכלול לא מעט קשיים, בהם חוסר בקרה על כל עובד, זמן עבודה ארוך ואי דיוקים. הטמעת מערכות רובוטיות הכוללות שימוש במצלמות, קובוטים ובינה מלאכותית, מתאימות למגוון רחב של תחומים ויישומים: שינוע חומרים, הזנת מכונות, תעשיית המזון, סידור משטחים ועוד. רובוטיקה לתעשייה כוללת יתרונות רבים, בהם חיסכון בכוח אדם, בכסף, בזמן יקר, גידול בתפוקה ואיכות גבוהה יותר של תוצרים סופיים. בין החברות שמציעות שירותים בנושא: אסאטק רובוטיקה, אקספרט רובוטיקס בע"מ, אילן את גביש, אילבור רובוטיקה בע"מ ואסף תעשיות בע"מ.

nullאסאטק רובוטיקה

ככל שנמשכת התנופה הגדולה בעולם התעשייה הישראלי, כך מוסיף לגדול ולהתפתח ענף הרובוטיקה המקומי במטרה לתת מענה לצרכיהם המשתנים של היצרנים. אור לוי, מנכ"ל ומייסד אסאטק רובוטיקה, מספר על המגמות והחידושים בתחום.

מדוע מומלץ לבעל עסק לשדרג את הייצור שלו לעבודה עם רובוטים?
"יש מגוון סיבות להכנסת רובוטים לעבודה בייצור. ראשית, עלויות הייצור יורדות משמעותית. רמות הדיוק, האיכות, הפחתת הפחת והפסילות עולים משמעותית. על מנת שנוכל להצליח בשוק הגלובלי בו אנו נמצאים כיום אנו נדרשים למצוא דרכים יצירתיות להקטנת עלויות הייצור אל מול שווקים שבהם כוח העבודה זול משמעותית. כאן היכולת שלנו באה לידי ביטוי, בהשקעה נבונה ניתן למקסם תפוקות ולהקטין לטווח ארוך את הוצאות היצור.

"רמות הדיוק, האיכות, הפחתת הפחת והפסילות עולים משמעותית"צילום: באדיבות החברה

"בנוסף, לצד הפחתת כמות העובדים והתלות באנשי כפיים מיומנים שכבר קשה למצוא, יש גם את אלמנט ההגנה על בריאות העובד. פעולות מסוכנות או חזרתיות כמו הרמת משאות, עבודה בסביבה מאובקת וחשיפה לחומרים נדיפים ומזיקים יכולות בימינו להיחסך מן העובדים בעסק ולהגן על בריאותם".

אילו סוגים של רובוטים אתם מספקים?
"מה שמייחד את אסאטק זה שאנחנו לא רק מספקים רובוט, אלא מספקים פתרון. אצלנו תמיד יהיה דו-שיח אל מול הלקוח ובאופן שיטתי אנחנו לומדים את הצורך שלו ואת התהליך הנדרש ליישום לעומקו. כך, אנו מספקים את הפתרון הנכון עבורו. לאורך שלב הפיתוח וההתאמה הלקוחות מגיעים אלינו לצרכי ימי הדרכה והיכרות עם המערכת על מנת לתת להם כלים שימושיים בתפעול המערכת ולקצר את זמן ההטמעה ברצפת הייצור.

"מגוון הלקוחות שלנו הוא רחב, החל מבתי מלאכה קטנים ועד לחברות הגדולות במשק, עבור כולם אנחנו מייצרים שיח שוטף בין הרובוט לבין רצפת הייצור והניהול הקיימים בבית הלקוח. החברה שלנו עוסקת בביצוע אינטגרציה, הטמעה ויישום של רובוטים תעשייתיים מסוגים שונים. יש לנו את היכולת להקים מערך אוטומטי בעל מאפיינים ספציפיים בהתאם לצרכי הלקוח".

לדברי אור, אסאטק מאגדת תחתיה מגוון טכנולוגיות, מהחדישות ביותר. "הדבר ממקסם את יכולותיהן של המערכות שלנו, אשר משתלבות ברצפת הייצור/אולם ההרכבות הקיים אצל הלקוח. למשל, בשימוש ביישומי VISION דו-מימדי, תלת-מימדי וניתוח תמונה חדשני פיתחנו מערכת שמשתמשת באלגוריתם לומד. המערכת משתלבת בקו קיים ומייעלת את התהליך באופן ניכר.

ASSATEC ROBOTICS- fanuc robot machine loadingקרדיט: ASSATEC Automation

"אנו מאמינים שעל מנת שנוכל לתת את היישום הטוב ביותר ללקוח, עלינו תמיד להתעדכן בפתרונות החדישים ביותר בשוק ולשלבם במערכותינו וזאת על מנת שנוכל להציע ללקוחותינו את הפתרון הטוב ביותר הקיים בשוק האוטומציה.

"חשוב לומר גם שאנחנו לא מסיימים פרויקטים עם מסירת המערכת אלא מספקים את מכלול האלמנטים הנדרשים ליישום תא רובוטי ומעניקים לווי, יעוץ והדרכה גם אחרי שהמערכת נכנסת לפעולה. זאת לצד אחריות ומענה זריז לכל בעיה".

באסאטק אין שימוש ברובוט ספציפי - צוות החברה מפתח מערכות המשתמשות ברובוטים ייעודיים שנועדו לתת תפוקה מקסימלית לפעולות ספציפיות, כמו למשל קובוטים (רובוטים שיתופיים) קלים לתפעול, רובוטי צביעה, משטוח, חיבור פעולות בקו הייצור וכן הלאה. "אנו מספקים גם פתרונות משלימים כגון מערכות הזנה חכמות ואביזרי דפינה מיוחדים המאפשרים פעולות אוטומטיות שעד לאחרונה לא ניתן היה לבצע באמצעות רובוט.

"הרובוטים אותם אנו מטמיעים הינם של חברת FANUC היפנית, חברת הרובוטיקה המובילה בעולם. ההרכבה, ההתאמה של המפרטים התעשייתיים והטמעת התוכנה המותאמת באופן ייחודיי לכל אפליקציה נעשים ומפותחים על ידנו".

תוכל לספר לנו קצת על חברת הרובוטיקה שלכם?
"אסאטק רובוטיקה הוקמה בשנת 1997 על-ידי אבי, סמי לוי שהיה חלוץ בתחום האוטומציה והרובוטיקה בישראל. תחת הובלתו אסאטק הטמיעה מאות רובוטים במגוון רחב של תחומים בתעשייה המקומית והבינלאומית. הן זה טבעי שגדלתי לתוך עולם הרובוטיקה ועם הזמן גם השתלבתי בפעילות והובלת החברה. יש לנו שנים רבות של ניסיון בפיתוח תהליכי אוטומציה והיכרות מעמיקה עם יכולותיהן של הרובוטים השונים הנחוצים לתעשייה. שילוב זה מוביל להקטנת סיכונים בפיתוח והבטחת הצלחתו של התהליך".

אסאטק רובוטיקה
החרושת 1 מעלות תרשיחא
מעבר לאתר >>

---------------------------------

nullאקספרט רובוטיקס בע"מ - פתרונות רובוטיקה ואוטומציה

חברת אקספרט רובוטיקס מספקת פתרונות רובוטיקה ואוטומציה למגוון רחב של תחומים בתעשייה ומטמיעה מערכות רובוטיות משולבות בינה מלאכותית, מצלמות חכמות, תאים רובוטים או קובוטים לפי דרישה ומייצרת מערכות סטנדרטיות בעלות זמן התקנה מהיר ללקוח. החברה הוקמה על-ידי שני שותפים המתמחים בתחום הנדסת המכונות והתוכנה עם ניסיון של כ- 15 שנה בתחום.

"אנחנו מעניקים פתרונות אוטומציה המשלבים רובוט ומצלמות חכמות לכל תהליך ייצור שנעשה בצורה ידנית ולא מבוקרת, כולל התממשקות למערכות ERP של החברה המשבחת את תהליך הייצור" משתף אריאל גרופי, מהנדס מכונות, שותף והמנכ"ל בחברה. גרופי, התחיל בקריירת מהנדס תוכנות ותכנן מאות מערכות חכמות שעובדות כיום בתעשיות גדולות במשק הישראלי "כיום, עדיין נעשה שימוש ידני ולא יעיל במפעלים ותעשיות רבות, ללא שום ביקורת על העובד ותהליך הייצור. המטרה לאפיין את הדרישה של הלקוח ולייצר את הפתרון הטכנולוגי תוך בקרה ואינטגרציה מלאה. כשבסופו של המיזם יש פתרון מא' ועד ת' שכולל השבחת התהליך, חסכון בכסף, זמן, וכוח אדם".

אריאל גרופיצילום: יותם גרופי

פתרונות טכנולוגיים חכמים להשבחת תהליך הייצור

תעשיית הרכב, הפלסטיקה, התכשיטים, המזון והמשקאות, האבן והשיש ועוד תעשיות רבות ושונות זקוקות לפתרונות רובוטיקה ואוטומציה בכל תחומי הייצור אשר יאפשרו להן להגדיל את התפוקה, לחסוך בעלויות ייצור וכוח אדם, ולשפר את רווחיות החברה. "הפתרונות שלנו מותאמים למגוון רחב של תעשיות שונות במשק הישראלי ומתאימות את עצמם לצורך של הלקוח. התכנות של הרובוטים יכול להתאים עבור תעשיית המזון וסידור המשטחים, ואנחנו יכולים גם לפתח טכנולוגיה המותאמת למוצרים כמו מרכך כביסה, או עבור תהליך של הרכבת פינים בתעשיית הרכב. כמו כן, הטכנולוגיה מותאמת גם עבור ביקורת איכות של פרויקטים בשילוב מצלמה שסורקת את הברקוד הנכון של המוצר, סורקת את המראה החיצוני של המוצר ואורזת ומכינה את המוצר ליציאה לשוק".

אתה יכול לתת דוגמה לפרויקט?
"לא מזמן סיימנו פרויקט מתחום התכשיטים שנעשה עד עכשיו בצורה ידנית ובזבזנית מבחינת חומרי הגלם. התהליך כלל: צביעת התכשיטים, ניקוי ושיוף, ובקרת איכות. כיום, כל התהליך נעשה על-ידי רובוט שמבטיח ללקוח אפס תקלות, זמן ייצור מהיר, חסכון בחומרי הגלם ובקרה מדויקת. דוגמה נוספת היא מתחום תעשיית הפלסטיק. יצרנו רובוטים המחליפים, גם במקרה הזה, את פס הייצור הידני ומשתתפים בכל התהליך של אריזת הכוסות לשרוול, אריזה לקרטונים, משטוח הקרטון על גבי משטח האריזה, סגירת המוצר ועוד. בנוסף, אנחנו מתאימים את הטכנולוגיה ובמקרים מסוימים אחרי אבחון שלנו אנו ממליצים ללקוח על הבחירה הנכונה בין רובוט לקובוט".

מה ההבדל בין רובוט לקובוט?
"קובוט קיצור של המילה Collaborative Robot, או בשפה העברית רובוט שיתופי. ההבדל בין רובוט לקובוט נעוץ באפשרות לעבוד בסביבת עבודה משותפת יחד עם בני אדם. ברובוט, להבדיל מקובוט, יש צורך לתחם בגבולות ואין אפשרות לגעת או להיות בקרבתו בעת העבודה. לעומת קובוט שניתן לעבוד לצידו ובמידה והוא נגע או זיהה תנועה של אחד העובדים הוא מרגיש ויעצור את הפעילות. קובוט מותאם למקומות שאין מקום לשים גדרות ואין אפשרות לתפוס שטח רצפה גדול, או במקרים בהם יש צורך בהתערבות של עובדי המפעל לצידו.

"דבר נוסף שאנחנו מקפידים, מעבר למקצועיות ולרמה הטכנולוגית הגבוהה, זה נושא השירות. אין אצלנו סטיות בהצעת המחיר, אנחנו עומדים בהסכם שלנו והלקוחות מקבלים מענה מהיר ופתרון לכל בעיה ותקלה בשליטה מרחוק. בנוסף, אנחנו לא מוציאים את העבודה החוצה לקבלני משנה, הדברים החכמים נעשים אצלנו עם צוות מהנדסים מקצועי מהשורה הראשונה", מסכם אריאל.

אקספרט רובוטיקס בע"מ
טלפון: 050-4777993
מעבר לאתר >>

--------------------------------------

nullאילן את גביש - פתרונות רובוטיקה מתקדמים לכל מטרה

"רובוטים כיום משתלבים בכל פינה בתעשייה", מספר אור לוי, מנהל מחלקת הרובוטיקה וההינע החשמלי בחברת אילן את גביש. החברה, שקיימת עוד משנת 1973, מעניקה פתרונות תכנון, ייעוץ והטמעה של רכיבים ומערכות בתחומי האוטומציה, הבקרה והפרופילים המודולריים למגוון רחב של ענפים בתעשייה הישראלית.

"למעשה, בכל מקום שבו יש סכנה בריאותית לעובד או עבודה ידנית החוזרת על עצמה, רובוטים יכולים להשתלב ולתת מענה לצורך, וזה יכול לקרות במגוון אדיר של תחומים – ממפעלים מסורתיים, דרך תעשיית ההייטק, חברות הזנק, מעבדות רפואיות, מפעלים לייצור רכיבים אלקטרונים, מפעלי תעשייה ועד לרובוטים שמשתלבים במסעדות ובבתי חולים".

העתיד שייך לרובוטים?

כאמור, הטמעת רובוטים בתהליכי עבודה בתעשייה היא לא פעולה חדשה, אך הקפיצה הטכנולוגית שנרשמה בתחום בשנים האחרונות, ובמיוחד ההבנה הגוברת בשוק הישראלי של יתרונות האוטומציה, הובילו למוכנות גדולה מתמיד להשקיע בכך וכיום רואים רובוטים במקומות שבעבר כלל לא חשבו להשתמש בהם. כשתהליכים כאלו קורים בקצב מהיר כל כך, יש מי שחוששים מההשפעה השלילית שיכולה להיות לכך על שוק העבודה.

כיום ניתן לראות רובוטים במקומות שבעבר כלל לא חשבו להשתמש בהםצילום: מיצובישי אלקטריק

אולם אור מאמין כי מי שמפחדים מכך פשוט לא רואים נכון את התמונה. "עם כל החשש, ואני מבין את החשש, בסופו של דבר הרובוטים מייצרים לכולנו עולם טוב יותר. תרבות השפע שכולנו נהנים ממנה היא תוצר ישיר של תהליכי האוטומציה שהעולם עבר ועודנו עובר. כיום קל, מהיר וזול יותר לייצר מוצרים שלפני מאה שנה היו נחלתם של בעלי המלאכה ולקחו זמן, השקעה ומאמצים רבים לייצור. יתרונות אלו בעצם מאפשרים לחברה כולה ליהנות ממוצרים שמשפרים את איכות החיים ובסופו של דבר תאפשר לבני אדם להתמקד במשימות מהותיות וחשובות יותר".

רובוטים, בניגוד לבני אדם, יכולים לעבוד 24/7 ולבצע עבודה באמינות וברמת דיוק החורגת מגבולות היכולת האנושית. בנוסף, מדגיש אור, הכנסת הרובוטים דווקא עשויה לייצר מקומות עבודה חדשים "מצד אחד, החברה יכולה להתייעל ומהצד השני, הודות לרובוטים, אנחנו כבר רואים עלייה בביקוש בשוק העבודה למהנדסים, הנדסאים ואנשי מקצוע נוספים התומכים במערכות אלו".

דיוק שלא ניתן להתחרות בו

אילן את גביש מייצגת בישראל את חברת Mitsubishi Electric, שקיימת כמאה שנים ומציעה רובוטים תעשייתיים, כמו גם קובוטים (רובוטים משתפי פעולה) שנחשבים בטוחים לעבודה לצד עובדים אנושיים. בנוסף מספקת החברה מכשור מבית Mecademic הקנדית, שמציעה בין היתר רובוט זעיר שמותאם למיקרו-אוטומציה ופעולות עדינות ביותר.

רובוט של חברת mecademicצילום: mecademic

"היתרון שלנו כחברה הוא היכולת לזהות את הצרכים הייחודיים של הלקוחות, לקחת את החזון המופשט שלהם ולספק להם מוצר בהתאמה אישית שעונה בדיוק על הדרישות שלהם", מספר אור. הודות לכך, כיום החברה מספקת פתרונות בין היתר לאינטל, ישקר, מלנוקס ולעוד שורה ארוכה של מפעלים תעשייתיים, חברות הייטק וחברות הזנק.

באחרונה סיפקה החברה שירותים למספר גורמים בולטים בתחום הציוד הרפואי כדי לשפר את יכולות האבחון והטיפול במצבים רפואיים שונים.

"אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא חברת הזנק שפיתחה טכנולוגיה לביצוע סריקה ייחודית לעמוד השדרה לאבחון בעיות שונות. בהתאם לדרישת החברה, סיפקנו רובוט שעליו ניתן להתקין את הסנסורים המאוד רגישים ולנוע בצורה מדויקת שמאפשרת לבצע ביעילות את הסריקה. במקרה אחר, ליווינו חברה ששילבה רובוט בביופסיה אוטומטית לזיהוי סרטן מתוך תרביות דם, במטרה לקצר את זמני ההמתנה לתוצאות ובמקביל להקטין את העומס על הלבורנטיות שנדרשו לעשות זאת בעבר בצורה ידנית", מפרט אור.

"זו תקופה מאוד מיוחדת שיש בה הזדמנות אדירה לחברות בצמיחה להשקיע במערכות רובוטיות מתקדמות ובכך להקטין את התלות בכוח אדם, לחסוך כסף, להתייעל ולשפר את איכות המוצר. המקדימים לעשות זאת יבטיחו את כושר התחרות והשרידות שלהם בטווח הארוך", מסכם אור.

אילן את גביש: רובוטיקה לתעשייה
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-9221824

------------------------------------

nullאילבור רובוטיקה בע"מ - מערכות רובוטיקה ואוטומציה

מאז שהוא זוכר את עצמו, איליה בוריסוב היה מרותק מעולמות הרובוטיקה, המכניקה והאלקטרוניקה. "כל הדברים האלו שיכולים לעבוד בעצמם אחרי שאתה מתכנן אותם העסיקו אותי המון", הוא נזכר. "תמיד היה לי חוש טכני ומפותח אז אני זוכר שעוד בילדות כל הזמן הייתי מפרק ומרכיב דברים, מנסה להבין איך הם פועלים".

בצבא, איליה זכה להשתמש בכישורים האלו כשעבד כחשמלאי טנקים. בהמשך הוא למד בפקולטה לרובוטיקה ואוטומציה בטכניון, המשיך לעבודה בחברת ישקר כמהנדס אוטומציה ולבסוף כמנהל אחזקה. עם זאת, אחרי כשש שנים וחצי בארגון המוכר והיציב, הוא הבין שמה שהוא באמת רוצה זה לצאת לדרך עצמאית.

צוות החברהצילום: באדיבות המקום

כך, בשנת 2014, איליה פתח עסק משלו בשם "אומן מערכות" שנתן שירות הנדסי וטכני לחברות בתחום הרובוטיקה והאוטומציה. ב-2018 הוא אף התקדם ופתח חברה בשם אילבור רובוטיקה בע"מ. "אני סוג של כולבויניק", הוא מספר בחיוך. "עם השנים, למדתי מגוון רחב של תחומים – אם זה תוכנה, אלקטרוניקה, חשמל, מכניקה ועוד. זאת כמובן לצד העיסוק הנרחב באוטומציה ורובוטיקה. לכן אני יכול להציע סל רחב של שירותים ולפתור בעיות הרבה יותר מהר".

איליה מספק שרותי תמיכה, תיקונים, תחזוקה ועוד, בעיקר לחברות שעובדות עם הרובוטים של Fanuc ו-ABB שנמנים עם מערכות הרובוטיקה המתקדמות והמבוקשות בתחום. בנוסף, הוא מתעסק גם עם רובוטים של החברות KUKA, MITSUBISHI, ADEPT ו-YASKAWA.

איתור התקלה הוא האתגר האמיתי

"כשעבדתי כמנהל, ראיתי מכונאים וחשמלאים שיושבים המון זמן על תקלה, כי הם בוחנים כיוונים שונים, שבמקרים רבים מובילים למבוי סתום או לביזבוז זמן. לפעמים מחליפים דברים סתם ולפעמים אפילו עושים יותר נזק מתועלת. לכן, לדעתי מאוד קריטי לאתר תקלות באופן סיסטמטי ואפקטיבי.

"בצבא למדתי לראשונה איך לאתר בעיות ולפתור אותן בכמה שפחות זמן באופן שיטתי וזו צורת חשיבה שלדעתי לפעמים חסרה לחלק מאנשי המקצוע בתחום. כשאני בא לפתור תקלה, אני עושה את כל האנליזה בעצמי – מכניקה, חשמל, פנאומטיקה או תוכנה".

"מאוד קריטי לאתר תקלות באופן סיסטמטי ואפקטיבי"צילום: באדיבות המקום

לדבריו, "איתור התקלה הוא החלק שתמיד לוקח הכי הרבה זמן. אחרי זה, הפיתרון הוא כבר הרבה יותר פשוט. אתה יכול לחפש תקלה יומיים ואז לתקן אותה תוך שעתיים. הידע וניסיון מאפשרים לי לפתור את הבעיה גם דרך שיחת טלפון וזה קרה בהרבה שיחות ממפעלים שיש לי איתם הסכם שרות".

דוגמה לכך היא תקלה שהוא נקרא לפתור בחברה בצפון, שם כדי לפתור בעיה מסוימת החליפו חלק שלא באמת היה קשור אליה, התהליך עלה המון כסף וכמובן לא הביא לפיתרון. "הם קראו לי כדי לבדוק מה לא בסדר עם הרובוט, כי ההחלפה לא עזרה ואמרו שצריך להחליף חלק נוסף, גדול ויקר. תוך שעתיים איתרתי את מקור התקלה שבכלל לא הייתה קשורה לחלק הראשון שהחליפו או לחלק השני שרצו להחליף. בסך הכול חלפו כשלוש שעות לפיתרון הבעיה, אחרי לא מעט זמן וכסף שהושקעו בזה".

לא לפחד מציוד משומש

מערכות רובוטיקה ואוטומציה הן עסק יקר, מה שלפעמים מהווה חסם להטמעתן בחברות. בניגוד לתחום הרכב, שבו מאוד מקובל לקנות כלי רכב משומשים, בתחום הרובוטיקה יש חשש מרכישות אלו – ואם שואלים את איליה – החשש הזה לא מוצדק, במידה ורוכשים רובוט ממקור אמין ועם אחריות.

"אני יודע למה אנשים חוששים, אבל חשוב להבין איזה חיסכון אדיר זה יכול לייצר", הוא מדגיש. "רובוטים משומשים שעברו את כל הבדיקות הדרושות והטיפולים, יכולים לתפקד בדיוק כמו רובוטים חדשים ואין באמת סיבה לפחד לעבוד איתם".

איליה מוסיף כי: "אני מכיר את הרובוטים של FANUC כמו את כף היד שלי ויכול לתת שנה של אחריות על מערכות משומשות, כך שגם אם יש בהן תקלה – אני אדאג לתקן אותה ולהשמיש את המערכת ללא השקעה נוספת של הלקוח". בין כל עיסוקיו, איליה גם מבצע רכש חיצוני של ציודים שונים לפי בקשת לקוחותיו.

אילבור רובוטיקה בע"מ
מעבר לאתר >>

טלפון: איליה 050-2051567

------------------------------------------

nullאסף תעשיות בע"מ - אוטומציה, אספקת ציוד ועזרים לתעשיות

"היום ויותר מתמיד, מפעלים שאינם מפתחים את הצד הטכנולוגי ואינם שמים דגש על שירותי אוטומציה באיזשהו שלב, במרחק הזמן, הם יישארו מאחור. וחבל", משתפת מיכל גורלט מנכ"ל חברת אסף תעשיות בע"מ.

הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בהתאמה אישית ומדויקת

כיום, מתמחה החברה בשירותי אוטומציה ורובוטיקה הנחשבות מהמתקדמות בעולם ומספקת מגוון רחב של רובוטים וקובוטים (רובוטיים שיתופיים) המותאמים לצרכיהם השונים של מיני מפעלים שבזכות כך חוסכים בעלויות של כוח אדם, מייעלים את התהליך ומאפשרים למפעל להתמקד בפיתוח, שירות, ומכירות ובכך להגדיל את התפוקה ואת הריווחיות. כמו כן, החברה עובדת בשיתוף עם המותגים המובילים בתחום הרובוטיקה: חברת Hanwha, ו- Haitian ובכך מבטיחה טיב ואיכות בלתי מתפשרים.

לאילו צרכים משמשים הרובוטים ומערכות האוטומציה השונות?
"הצרכים משתנים ממפעל אחד למשנהו והם יכולים לגעת ולשמש כתחליף לכוח אדם כמעט בכל תהליך שהמפעל יבחר. הדגש הוא על הבנת הצורך המהותי של המפעל, ברגע שאנחנו קשובים ללקוח ובוחנים יחד את תהליך העבודה אנחנו יכולים לשים את היד המדויקת על אותו הצורך. המומחיות שלנו בין שאר הדברים היא לקחת את הפרויקט ולהוביל אותו מתחילתו ועד סופו מהאפיון הראשוני ועד קיבוע המכונה וליווי שוטף במקרים של תקלות וכדומה. יש לא מעט מפעלים שרכשו רובוטים ומכונות שאינם בשימוש מסיבות שונות, שרובן מסתכמות בחוסר ידע בהפעלתם. הבנו שמעבר לצורך בסיפוק מערכות אוטומציה, קיים צורך נוסף -ליווי התהליך מתחילתו ועד סופו, ולכן נערכנו בהתאם", מדגישה מיכל.

מיכל גורלט צילום: איליה קוגן צילום

צוות החברה מקיים עבור לקוחותיה ימי עיון, הרצאות וכמובן הדרכות והסברים פרטניים. "אנשי המקצוע שלנו זמינים עבור לקוחותינו 24/7 וזאת על מנת לייעל את הייצור ולטפל בכל תקלה או קושי כמה שיותר מהר, מבלי לפגוע בתפוקה וכדי לאפשר ללקוחותינו לעמוד בלוחות הזמנים. בנוסף, הרובוטים מספקים חסכון משמעותי בעלויות - לחסוך זמן, ולחסוך בכוח אדם ולשפר את תהליך העבודה".

לדבריה, היתרונות של רובוט על פני עובד בן-אנוש ידועים – רובוט מדויק יותר מכל בן אנוש, הרובוט לא חולה, לא עייף ואין לו זכויות סוציאליות. "בימינו חשוב לציין כי הרובוט לא יכול להידבק בקורונה. הרובוט אינו מתעייף ולמעשה עובד מסביב לשעון ללא צורך בשעות מנוחה. מבחינה בטיחותית הרובוט מסוגל לבצע עבודות הכרוכות בסיכון לבני אנוש כגון הלחמה, ריתוך, עבודות צבע, עבודה עם חומרים רעילים. הרובוט חסין בפני כל אלה".

אסף תעשיות – חלוצה בתחום האוטומציה

אסף תעשיות נוסדה בשנת 1986 על ידי צבי שמיר (ז"ל), הנחשב ממובילי תחום האוטומציה, אספקת ציוד ועזרים לתעשיות ומפעלים שונים בארץ בדגש על תעשיית הפלסטיקה והמתכת. צבי שמיר ז"ל, ממקימי מפעלי כתר פלסטיק בכרמיאל, היה בין הראשונים שסיפק פתרונות טכנולוגיים ואספקת עזרים מיוחדים לתעשיית הפלסטיקה והמתכת בארץ, והראשון לספק רובוטים להשבחת תהליכי הייצור של מפעלים רבים.

מיכל גורלט מהנדסת מכונות במקצועה וחוקרת בפקולטה לביו טכנולוגיה ומזון בטכניון, המשיכה את דרכו של אביה וכיום עומדת בראש החברה ומובילה אותה להמשיך ולספק פתרונות אוטומציה עבור סוגי תעשיות נוספות: תעשיית הרכב, ההרכבה, ההייטק, תעשיות כימיות ועוד. "במהלך השנים הינו עדים להתפתחות תחום האוטומציה והרובוטיקה בארץ ובעולם, בעזרת המהנדסים המקצועיים שלנו וצוות הפיתוח שנמצא כל העת בהקשבה וראייה אל עבר התקדמות התחום בעולם, אנחנו יכולים לספק פתרונות אוטומציה נרחבים לתהליכי ייצור רבים בניהם: תהליכי הלחמה, אריזה, משטוח, צביעה, הרכבת חלקים, התקנה ועוד".

האם תקופת הקורונה העלתה את הצורך ברובוטיקה ותהליכי אוטומציה?
"כמובן, התקופה מאתגרת מפעלים רבים והציבה סטנדרט חדש ואת הצורך בגמישות עם המציאות הקיימת. הרבה מפעלים נסגרו או יצאו להפסקות ארוכות בגלל מחסור בעובדים, בידודים או מחלות. כמו כן, מפעלים רבים נכנסו לקשיים ואי יכולת לעמוד בהוצאות שכר של עובדים. ההבנה הזאת פשוט התחדדה יותר בתקופה הקיימת. אני מאמינה שבעוד מספר שנים כבר לא יהיה מפעל או עסק שלא יהיה ברשותו מערכת שלמה של אוטומציה מכאנית לקבלת ייעול תהליכי הייצור" היא מסכמת.

אסף תעשיות בע"מ
טלפון: 03-5581290
מעבר לאתר אינטרנט >>
לכתובת המייל >>
רחוב הבנאי 29, חולון