גרין קארד על בסיס נישואין: אור ירוק לאזרחות אמריקאית

קבלת גרין קארד על בסיס נישואין היא למעשה הדרך הקלה ביותר להגירה לארה"ב. בואו לראות איך עושים את זה נכון

ניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרין קארד על בסיס נישואין: אור ירוק לאזרחות אמריקאית
גרין קארד על בסיס נישואין: אור ירוק לאזרחות אמריקאיתצילום: Ben White
ניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הגירה ממדינה אחת לאחרת מביאה איתה אתגרים רבים, קל וחומר כשזו משפחה שמבקשת להעתיק את חייה למקום אחר. בכל הנוגע לאישורים, דווקא למשפחות וזוגות סיכוי גבוה יותר לקבל אותם. אך אל תטעו, התהליך מצריך דיוק ברמה גבוהה, תשומת לב לפרטים הקטנים והקפדה על ניירת מסודרת עד האותיות הקטנות.

כדי לבצע את התהליך כראוי ולהגדיל סיכויים, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין בתחום ובהם עו"ד בינלאומי ונוטריון עמית בן-יהושע ו-עו"ד אלכסנדר צ'רני:

עו"ד בינלאומי ונוטריון עמית בן-יהושע

עורך הדין עמית בן-יהושע הוא עורך דין בעל השכלה משפטית משולשת - בישראל, ארצות הברית וסין. אחד מעיסוקיו העיקריים הוא לסייע בכל תחום ההגירה למדינות זרות, תחום שהוא מכיר היטב בגוף ראשון, לאחר שעבר עם משפחתו לארה"ב ואח"כ לסין, לפני ששב חזרה לישראל. בארה"ב פעל כעורך דין ויזם בקליפורניה ואילו בסין שימש במספר תפקידים בכירים, בין היתר כעורך דין במשרד עורכי הדין הגדול ביותר בעולם ((Dentons, כמייסד משותף וחבר דירקטוריון של לשכת המסחר הישראלית בסין וכסגן יו"ר לשכת עורכי הדין האמריקאית בסין. "מעבר לידע ולניסיון המקצועי שלי בתחום ההגירה הבינלאומית, אני מבין על בשרי את הקשיים של ההגירה והרילוקיישן עבור האדם ומשפחתו", מספר עו"ד בן-יהושע.

"מסלול ההגירה הפשוט ביותר לארה"ב הוא על ידי גרין קארד על בסיס נישואין או אירוסין", מסביר עו"ד בן-יהושע. "למעשה, אזרח אמריקאי רשאי לבחור את בחירת ליבו מכל מקום בעולם ולבקש להביא אותה אליו כחוק לארה"ב, כחלק מעיקרון איחוד משפחות, בדומה לבן או הורה. עם זאת, גם בתהליך זה עלולות להיווצר בעיות ולכן מומלץ להיעזר בעורך-דין מומחה להגירה לארצות הברית".

מהם האתגרים הניצבים בפני מי שמבקש לקבל גרין קארד על בסיס נישואין?

"לכל לקוח שמגיע אלי לייעוץ אני מסביר את משמעות ההליך של בקשת גרין קארד ואת משכו. חשוב לדעת שגם התהליך המהיר ביותר עשוי להימשך בסביבות שנה וכי יש לקחת זאת בחשבון אם רוצים לקיים חתונה בטווח קצר. אם המבקש איננו אזרח אמריקאי, אלא רק תושב בעל גרין קארד, משך ההמתנה יהיה ארוך אף יותר. ברוב המקרים, לאחר שנתיים יבדקו הרשויות שהנישואין אכן נמשכים.

עו"ד עמית בן-יהושעצילום: עו"ד עמית בן-יהושע

"ישנם אנשים שלפי החוק האמריקאי הם פסולי הגירה, למשל עקב שהות יתר שנגרמה בגלל שלא שמו לב שאישור השהייה שלהם הסתיים. סיבות נוספות לפסילת הגירה הן עבירות פליליות שבוצעו בארה"ב או בישראל. ישנן עבירות שניתן לבקש עבורן ויתור (waiver), אך אחרות מובילות לפסילה לצמיתות. בכל מקרה, גם אם הכל תקין, רשויות ההגירה יבקשו הוכחות לכך שהמהגר איננו נתמך כלכלית ולא יהווה נטל על האומה האמריקנית, באמצעות תצהיר תמיכה על-ידי אזרח אמריקאי".

מהו תפקידו של עורך הדין בתהליך הבקשה לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין?

"תהליך הבקשה לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין או אירוסין, כמו גם כל בקשה לקבלת ויזת הגירה לארה"ב מכל סיבה אפשרית, מצריך ידע מעמיק ברגולציית ההגירה האמריקאית המשתנה חדשות לבקרים. חשוב למלא את הבקשה כראוי ולהקפיד להגיש את כל המסמכים הנדרשים בצורה מדויקת.

"אחד המוקדים החשובים בתהליך ההגירה לארה"ב הוא הריאיון שמתקיים בקונסוליה האמריקאית בישראל או במשרדי ההגירה בארה"ב. לפני הריאיון, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מיומן ומקצועי להגירה, שיידע להנחות את האדם כיצד עליו לנהוג בראיון. חשוב להדגיש כי האמריקאים לא מקבלים בשום אופן תשובות שקריות, גם אם נעשו בתום לב. עדיף תמיד לומר את האמת בראיון, גם אם מדובר בעבירה פלילית, מאשר לשקר".

כיצד אתה מסייע ללקוחותיך בתהליך ההגירה לארה"ב?

"הסיוע הברור ביותר הוא כאשר אדם נדרש לערער על החלטה לפסול את בקשתו לקבלת ויזה או גרין קארד אמריקני, מסיבות שונות. להוציא מקרים שבהם אין כל אפשרות לשנות את ההחלטה, במקרים רבים אני מצליח לסייע ללקוחותיי, הודות לניסיוני הרב כסנגור פלילי בארה"ב ומיומנותי בכתיבה משכנעת.

"החשיבות הגדולה ביותר בעיני נתונה להקשבה לאנשים ולא רק לפרקטיקה המקצועית. חשוב להקשיב ולהבין כל מקרה באופן אישי כדי להתאים לו את הויזה הנכונה ולהכין אותו לראיון בצורה מדויקת. ההקשבה שלי ללקוח מלווה בהמון הבנה ואמפתיה, מאחר וגם אני עברתי עם משפחתי את תהליך המעבר לארה"ב. אני מבין את הקשיים והחששות העומדים בפניו ומנסה לתמוך בו ככל יכולתי".

עו"ד עמית בן-יהושע
טלפון: 054-6329978
משרד: 03-9281267
מעבר לאתר
דוא"ל

--------------------------------

עו"ד אלכסנדר צ'רני

עורך הדין אלכסנדר צ'רני (Alexander Cherny), הוא בוגר תואר ראשון במשפטים בישראל ותואר שני במשפטים מאוניברסיטה בניו-יורק ובעל רישיון לעריכת דין בארצות הברית ובישראל. עו"ד צ'רני, המתגורר בניו-יורק (New York) משנת 2011, מסייע לאזרחים ישראלים ואחרים בתהליכי הגירה לארצות הברית: קבלת גרין-קארד, קבלת אזרחות אמריקאית ואשרות שהייה חוקיות, בעיקר על בסיס קשרי משפחה: הורים, ילדים ובני זוג.

"תהליך קבלת גרין קארד על בסיס נישואין הוא שונה מתהליך קבלת גרין קארד על בסיס קשרי משפחה אחרים, מאחר והוא מחייב את בני הזוג להציג הוכחות לאמיתות הנישואין שלהם", מציין עו"ד צ'רני.

עו"ד אלכס צ'רניצילום: צילום עצמי

מהו התהליך הנדרש לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין?

"גרין קארד על בסיס נישואין מבוסס על העיקרון המאפשר לאזרח אמריקאי או לבעל גרין קארד לבקש גרין קארד עבור בת או בן זוגו, הודות לקשרי הנישואין החוקיים המתקיימים ביניהם", מסביר עו"ד צ'רני.

"אם ביום קבלת הגרין קארד חלפו פחות משנתיים מיום הנישואין של בני הזוג, הגרין קארד שיתקבל יהיה זמני (תקף לשנתיים) ולאחר שנתיים יתבקשו לחדש אותו לגרין קארד קבוע (תקף לעשר שנים). אם חלפו מעל לשנתיים מאז הנישואין, יתקבל גרין קארד קבוע בכל מקרה. השלב הבא בתהליך ההגירה של בן הזוג הוא קבלת אזרחות אמריקאית. אם בני הזוג נשארים נשואים וחיים ביחד, ניתן להגיש בקשה לאזרחות לאחר 3 שנים בלבד, אחרת הבקשה תוכל להיות מוגשת רק לאחר 5 שנים, כמו כולם".

אילו ראיות צריך להציג בפני רשויות ההגירה האמריקניות?

"בשלב הראשון של הגשת הגרין קארד הזמני וגם לצורך הגשת בקשה לגרין קארד קבוע, יש להציג בפני רשויות ההגירה הוכחות משמעותיות לאמיתות הנישואין. מאחר וחובת ההוכחה היא על בני הזוג, עליהם להגיש ראיות חזקות ואמינות שימנעו דחייה של הבקשה.

"הוכחות אלה כוללות קיום של חשבון בנק משותף, תשלומי מיסים משותפים, הסכם שכירות המעיד על מגורים משותפים, חשבונות שוטפים של הבית כמו חשבון חשמל, ביטוחים משותפים וכדומה. הראיות החזקות ביותר הן שטר בעלות על דירה משותפת, משכנתא משותפת וכמובן ילד משותף.

"הוכחות נוספות הן עדויות של אנשים אחרים: שכנים, קרובי משפחה ומכרים שיעידו על כך שבני הזוג אכן נשואים. את התצהיר עליהם לכתוב בעצמם, אבל אני מנחה אותם כיצד לעשות זאת".

אילו מכשולים עלולים לעמוד בפני בני הזוג לאורך התהליך?

"נישואיו של זוג שהיו נשואים בעבר עלולים להיות מוטלים בספק על ידי רשויות ההגירה, אם לא הראו שהתגרשו כחוק מבן הזוג הקודם. ישראלים רבים שהתגרשו בבית דין רבני בניו-יורק לא יודעים שבארה"ב, שלא כמו בישראל, לבית הדין אין סמכות משפטית ולכן הגירושין לא תקפים על פי חוק. טעות זו עלולה לעכב מאוד את תהליך הבקשה לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין.

"מכשול נוסף עלול לקרות במידה ובן הזוג האזרח, הנקרא גם ספונסר, לא מרוויח מספיק כסף על מנת לערוב לבן-זוגו המבקש. במקרה כזה, יש צורך באדם נוסף שישמש כערב למבקש הגרין קארד".

כיצד אתה מסייע לבני הזוג לקבל גרין קארד על בסיס נישואין?

"מאחר וההוכחות שיוגשו לאמיתות הנישואין הן המפתח להצלחת התהליך, אני מנחה את בני הזוג אילו מסמכים וראיות לאסוף וכיצד להכין את התיק להגשה ולמלא את הטפסים הדרושים. אני מלווה את הזוג לאורך כל התהליך, מכין אותם לראיון ומזכיר להם מתי יש להגיש את הבקשה לגרין קארד הקבוע ולאזרחות.

"כאזרח ועורך דין ישראלי ואמריקאי, אני מכיר את הטעויות שעלולות לקרות לישראלים לאורך התהליך ומונע אותן בזמן. מאחר ועברתי את כל התהליך של קבלת גרין קארד על בסיס נישואין בעצמי ולאור ניסיוני המקצועי הרב בתחום זה, אני מבין לעומק את כל דרישות התהליך, מקפיד על הפרטים הקטנים ומעדיף שהגשת התיק תתעכב מאשר שהתיק ייכשל בהמשך הדרך", מסכם עו"ד צ'רני.

עו"ד אלכסנדר צ'רני

טלפון: מארה"ב - +1-516-214-0473
מישראל (גם ווצאפ) - 072-2591085
מעבר לאימייל>>
מעבר לאתר>>
מעבר לגוגל>>
מעבר לAVVO