אור משכנתאות: למשפחה שלכם מגיע לצאת לדרך חדשה

רבים מתושבי ישראל נקלעו בחודשים האחרונים לקשיים כלכליים חריפים בעקבות משבר הקורונה שגוררים תסכולים, חוסר אונים וחרדות. חשוב שתדעו שזו לא גזירה משמים: לאור משכנתאות, חברה שמתמחה בין השאר באיחוד הלוואות, יש פתרונות שיסייעו לכם להשאיר את הדאגות הפיננסיות מאחוריכם ולפתוח דף חדש וטוב יותר

נורית פלד קירשטיין, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור משכנתאות
אור משכנתאותצילום: Elle Aon - Shutterstock
נורית פלד קירשטיין, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

התקופה האחרונה, שהחלה עם פרוץ נגיף הקורונה, עשתה שמות במצבם הכלכלי והאישי של משפחות רבות מספור. אם עד לפני חודשים ספורים הצלחנו להתקיים באופן שוטף, גם אם לעתים בדוחק, הרי שעידן הקורונה הוביל רבים, עצמאים ושכירים כאחד, למצוקה כלכלית של ממש.

אחד האתגרים המשמעותיים בתוך המרדף אחר קיום בסיסי בימים אלה הוא נושא ההחזרים החודשיים, הן של המשכנתה והן של ההלוואות, שבעבור חלקנו הולכות ומצטברות ומכבידות על חשבון הבנק שכורע גם ככה תחת הנטל. הריביות שאנחנו משלמים על ההלוואות גבוהות במיוחד, ההקפאה בתשלומי המשכנתה שעליה הוחלט בבנק ישראל תגיע בסופו של דבר לקצה, והסכנה ברורה ומיידית: משפחות רבות יגיעו לפת לחם, מה שעלול אף לפרק משפחות ולפגוע באנשים בפן האישי, הנפשי והפיזי.

"יש המון משפחות שירדו מתחת לקו העוני, משפחות שזקוקות לעזרה ונתמכות, שבין השאר מתקשות להתמודד עם ההחזרים החודשיים של ההלוואות והמשכנתה", מספרת ענת אהרוני, שהקימה את אור משכנתאות כדי לתת מענה לצרכים של רכישה ומחזור של משכנתאות ושל איחוד הלוואות תוך ייעוץ בהבראת כלכלת המשפחה. בייחוד בימים אלה, שבהם אזרחים רבים חשים חסרי אונים, חתירתה המתמדת לסיוע כלכלי היא בגדר שליחות שלעתים אף מצילה חיים.

ענת אהרוניצילום: ענת פנחס

לדבריה, "אנחנו רוצים לתת מענה גם לאלה שקשה להם, משום שהמצב פגע בכולם. מי שבמרץ יכול היה להתקיים, ביולי כבר אין לו איך לשלם את כל ההלוואות והתשלומים שלו".
המסר של ענת ברור ומרגיע: יש מה לעשות. המצב הכלכלי העגום אינו חקוק באבן, ובהנחה שיש בבעלותכם נכס, בין אם אתם עדיין משלמים עליו ובין אם כבר השארתם את ימי המשכנתה מאחוריכם – ניתן לחולל שינוי, לחשב מסלול מחדש ולהתאים את המצב הפיננסי למה שקורה עכשיו. רק אל תאבדו את התקווה משום שהאופק קיים; מה שנותר לעשות הוא לתת לצוות המקצועי, הרגיש והאכפתי של אור משכנתאות להוביל אתכם לשם.

אתם לא לבד: באור משכנתאות יסייעו לכם לחשב מסלול מחדש

כשענת אהרוני (49), נשואה לרמי ואם לארבעה (24, 22, 18 ו-14) ייסדה את אור משכנתאות לפני חמש שנים, לאחר 17 שנה שבהן כיהנה בתפקיד בכיר בחברה ציבורית שבמסגרתו הטמיעה בין השאר את הצורך ביועץ משכנתאות מומחה – מה שעמד לנגד עיניה הוא החזון של "One Stop Shop": מעטפת אחת, שתעטוף את לקוחותיה ותעניק מענה כולל לצרכים הפיננסיים הכרוכים בתכנון תקציבי, רכישת משכנתה ומחזורה ואיחוד הלוואות. המטרה: להקל על החיים השוטפים של בתי האב ולהפוך את המציאות היומיומית לנעימה הרבה יותר.

בכל חודש מטופלים באור משכנתאות כ-100 לקוחות, כשהמשמעות היא: 100 משפחות שיוצאות לדרך חדשה. במשרדי החברה, שמושבם נקבע בבני ברק, פועלת נבחרת של מומחים לתכנון פיננסי, שאמונה על הטיפול במשכנתאות ובאיחוד הלוואות ומלווה את לקוחות החברה לכל אורכו של התהליך ברגישות יוצאת דופן.

"הדגש כרגע הוא על איחוד הלוואות לאור כל הנסיבות שנגרמו בשל הקורונה והסיטואציה הכלכלית שמשפחות נקלעו אליה", מסבירה ענת. "אנחנו מנצלים את הוראת השעה של בנק ישראל ומקבלים 70 אחוז מימון משווי הנכס, לעומת התקופה שקדמה לקורונה, אז אחוזי המימון עמדו על 50 אחוז. כך למעשה, על ידי קבלת אחוזי המימון הגבוהים יותר, אנחנו יכולים לקחת את כל ההלוואות של בתי האב בעלי המשכנתאות ובעלי נכסים, או נכס בלי משכנתה שעדיין קיימות הלוואות אחרות – ולבצע המרה של אותן הלוואות למשכנתה. הדבר מקטין את ההחזר החודשי וחוסך הרבה כסף, משום שהריביות של משכנתה הרבה יותר נמוכות מריביות של הלוואות, גם אם מדובר בהלוואות בנקאיות או בחוץ בנקאיות".

לדבריה, "רוב ההלוואות שאנשים לוקחים כרגע הן למתן פתרון ומענה לסיטואציה הנוכחית. גם אלה שהקפיאו משכנתה בתקופת הקורונה וצריכים להתחיל לשלם אותה נקלעו לסיטואציה שחלקם לא חזרו מחל"ת, חלקם פוטרו, יש כאלה ששכרם קטן, או עצמאים שאין להם כרגע הכנסות ומתבססים על מענקים שעוד לא קיבלו. יש הרבה סיטואציות שאנו נתקלים בהן עם בתי אב שנקלעו לקושי רציני".

המעטפת שתטפל בכם בכל ההיבטיםצילום: לירון גבילי

לאנשים במצוקה קשה לדמיין יציאה לדרך חדשה.

"בכל חודש יוצאים מאור משכנתאות בסביבות 100 לקוחות שמתחילים דרך חדשה – וזה מדהים. העבודה שלנו דורשת הרבה יכולות אנרגטיות – אנחנו לא רק מנהלים את התיק הפיננסי, אנחנו גם פסיכולוגים וגם יועצים זוגיים, מכיוון שיש הרבה סיטואציות שבהן משפחות נקלעות למריבות על סף גירושין בעקבות המצב הפיננסי. לכן אנחנו מקיימים הרבה שיחות, מנסים לגשר על הדברים, מעודדים שיהיה בסדר, אתם יוצאים לדרך חדשה, לא שווה לפרק את המשפחה בשביל זה, למכור את הבית בשביל זה. את הלקוח מלווה רגש ממני ומכל אחד מחברי וחברות הצוות, וזה הסוד להצלחה".

הכל במקום אחד: המעטפת שתטפל בכם בכל ההיבטים

הצלחתם של לקוחותיה של אור משכנתאות לצאת לדרך חדשה וטובה הרבה יותר מתאפשרת הרבה בזכות המודל הייחודי שפיתחה ענת, שנותן מענה כולל לכל צורכי הלקוח בפן הפיננסי הכרוך ברכישת נכס, באיחוד הלוואות ובתכנון תקציבי.

אם בעבר ליווי של יועץ משכנתאות לא היה נפוץ, הרי שכיום כבר ידוע שכפי שלא הולכים למשפט ללא ליווי עורך דין, כך רכישת משכנתה ללא ליווי מקצועי עלולה לגבות מאיתנו לא מעט זמן וכסף שהיינו יכולים לחסוך. הליווי המקצועי של כל משפחה בתהליך, שבעבור רובנו הוא מורכב ומלחיץ, הוא קריטי להצלחת התהליך ולהשגת חוזה הרכישה הטוב ביותר לכל לקוח על פי צרכיו הייחודיים, והשפעתו ניכרת כבר בשלב הראשוני שבו מקבל הלקוח מפקיד הבנק רשימה ארוכה כאורך הגלות של מטלות לביצוע.

"זו ביורוקרטיה שאנשים רק רוצים להימלט ממנה", מעידה ענת, "והמעטפת שלנו מעניקה ליווי בכל התהליך הזה באופן שבו נחסכים ללקוח ימי חופש יקרים שהוא היה צריך לקחת מהעבודה לצורך הטיפול בכל אלה, בד בבד עם חיסכון בכסף באמצעות השגת חוזה הלוואה עם תנאים טובים ועם החזר חודשי שניתן לעמוד בו".

גם בכל האמור במחזור משכנתה, יותר ויותר מחלחלת ההבנה שאין מדובר בהסכם בלתי הפיך. "מה שהתאים במשכנתה לפני שלוש-ארבע שנים לא מתאים בהכרח לסיטואציה שאנו נמצאים בה היום, התנאים השתנו", מסבירה ענת. "יש הרבה אנשים שחושבים שמשכנתה זה מוצר שגמרנו, לא משתנה, וזה ממש לא נכון – אפשר לשנות, לשדרג, להוסיף, להקטין, לקצר שנים, להקטין החזר חודשי. כל דבר לגופו, וכל משפחה צריכה לבחון את יכולות ההחזר שלה ולהתאים את המשכנתה למצבה הנוכחי".

אחד מיתרונותיה של אור משכנתאות הוא היותה חברה גדולה שהבנק מתייחס אליה כאל כוח קנייה משמעותי, ומעניק ללקוחות החברה את התנאים המועדפים ואת המסלולים הרצויים, וכדברי ענת "אנחנו לא באים לבנק ושואלים מה אתה נותן לנו אלא מגיעים עם דרישה מה אנחנו רוצים".

החברה בנויה משלוש מחלקות – מחלקת יועצים, מחלקת מנהלי תיקים ומחלקת ביטחונות – וכוללת גם חברה בת לביטוח שמשלימה את המעטפת באמצעות מענה ביטוחי לביטוחים הנדרשים מרוכשי משכנתאות בתנאים טובים יותר מאלה שמציע הבנק, שמפנה לקוח שמגיע ללא ייעוץ לחברת הביטוח של הבנק.

במחלקת היועצים של אור משכנתאות עובדים שישה יועצים וכלכלנים שמקבלים את הנתונים מהלקוח, בוחנים את הנתונים באמצעות סימולטור, מנתחים אותם ויודעים לייעץ מה נכון לאותה משפחה. התהליך מתחיל עם כמה שאלות בסיסיות – כמה מרוויח הפונה, כמה ילדים יש לו שגילם מתחת לגיל 18 ושאלות מנחות נוספות, שעוזרות לנתח את המצב הפיננסי. בד בבד מוציאים היועצים את דוח היתרות של המשכנתה, יודעים להגיד מה ההחזר החודשי ומהן עמלות הפרעון, ובמהרה מתקבלת תוצאה סופית בדמות המלצה על הכיוון המתאים והמשתלם ביותר.

מחלקת מנהלי התיקים מונה שמונה מנהלי תיקים, רובם יוצאי בנקים, שתפקידם לטפל בלקוח מרגע חתימת הסכם ההתקשרות עם אור משכנתאות. הם בקיאים באופן שבו הבנק אוהב לקבל את המשכנתה – אילו מסמכים צריך, איך צריך להגיש את הבקשה, מהן הדרישות ומהם נתוני הריביות – ומנהלים את המשא ומתן מול הבנקים עד שלב החתימות, אז עובר הלקוח למחלקת הביטחונות שמלווה אותו לחתימות בבנק ומשם מבצעת עבורו את כל רשימת המשימות שהבנק דורש.

על כל אלה שורה רוחה המיוחדת של ענת, שחזונה מתממש דקה-דקה במסדרונות החברה. "אני אשה יראת שמים ומאמינה שהעשייה של החברה מבורכת", היא מספרת. "אנחנו עושים שליחות, משום שמעבר לכך שזו חברה עסקית ורווחית, יש פה סיפוק ענק שמלווה ברגש לכל לקוח ולקוח".

איך הדבר בא לידי ביטוי?

"כשאדם מגיע לפה, בעיקר כשמדובר באיחוד הלוואות, הוא מתפשט מולך ומספר לך את כל החובות שלו, התשלומים וכל מה שיש לו בבית. וזה לא פשוט לעשות את זה, להראות את כל הקרביים. אנשים מגיעים עם מצוקות כלכליות שמפרקות בתים – ואנחנו מלווים אותם ברמה הרגשית, יודעים בדיוק מה קורה אצלם בבית ומכוונים אותם לעשות את המהלכים הנכונים ולצאת לדרך פיננסית חדשה. אין לקוח שעובר לידינו כמספר או כעוד לקוח – תמיד זה מלווה בצד הרגשי. מעבר לזה, אני אמא, גם אני הייתי שם, גם אני התחתנתי, קניתי בית וגם לי יש משכנתה ואני מכירה את הקושי. כשמדבר איתך אדם שמבין, שיודע, שחווה את זה על עצמו – הרבה יותר קל לו".

אור משכנתאות:
טלפון: 5589*
כתובת: בן גוריון 1, מגדלי בסר 2, קומה 29, בני ברק
למייל >>>
לאתר >>>
לפייסבוק >>>
לאינסטגרם >>