Gal H.R Executive: גיוס והשמת בכירים בתחומי המדיקל והפיננסים

חטיבת הגיוס והשמת הבכירים של חברת Gal HR הוותיקה משלבת פניות יזומות למועמדים פסיביים ומאגר של אנשי מפתח המחפשים את המשרה הבאה. ההיכרות העמוקה עם תחומי המדיקל והכספים ועם אופי המשרות מייצרת התאמות מנצחות

שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברות השמה לבכירים
חברות השמה לבכיריםצילום: Pressmaster - Shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

איוש משרות של בכירים בחברות וארגונים הוא מעשה אומנות, לא פחות. כשבראש הפירמידה יש מקום לאנשים בודדים, היכולת להתאים בין צרכי הארגון מחד, והמיומנויות והרצונות של המועמד מאידך, היא קריטית. חשוב לזכור שהמציאות היום היא כזו שגם המועמדים בוחנים את מקום העבודה. הם מגיעים על-פי רוב עם ניסיון, אג'נדה מסוימת וערכים ומחפשים מקום בו יוכלו להשתלב ולהתפתח לא רק בפן המקצועי, אלא גם ברובד האישי. על מנת להבטיח תהליכי השמה וגיוס מיטביים, מוטב לעשות זאת באמצעות חברה להשמת בכירים עם התמחות ספציפית של עולמות תוכן. כזו היא Gal H.R Executive, המתמחה בגיוס בכירים בעולם המדיקל ובכירים בעולם הכספים.

Gal H.R Executive היא חטיבת הגיוס והשמת בכירים של חברת Gal HR הוותיקה, אותה הקימה ליאת גל בשנת 2008 ומכהנת כיום כמנכ"לית. החברה מעניקה שירותי גיוס והשמה בעולם המדיקל: למרפאות ומרכזים רפואיים פרטיים וציבוריים, בתי חולים, חברות ביוטק וביומד, חברות פארמה וכן לחברות למכשור וציוד רפואי (Medical Device) ותיקות וסטארטאפים בתחילת דרכם; שירותי הגיוס וההשמה בתחום הכספים ניתנים לחברות ממגוון תחומים, הזקוקות לאיוש משרות במחלקת הכספים בארגון.

ליאת גל בעלים ומייסדת GAL HRצילום: ענת קזולה

לליאת גל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית במחלקה לסוציולוגיה אוניברסיטת בר אילן, וכן הכשרות והסמכות בתחומי הניהול, השיווק ופיתוח עסקי. את ניסיונה צברה בפיתוח וניתוח מערכי גיוס וייעוץ ארגוני למרכזים רפואיים, ליווי אנשי HR ומנהלים מקצועיים בתחומי הפיננסים והמדיקל במקביל לניהול החברה שבבעלותה, היא מכהנת כמנהלת הפיתוח העסקי של האגף הדנטלי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).

"הניסיון מלמד שברוב המקרים החברות יודעות מה הן רוצות "לקבל מהמועמד בשורה התחתונה", אבל מתקשות באפיון והגדרה ממוקדים. זה בולט בעיקר בארגונים בהם אין מנהל/ת משאבי אנוש", מסבירה ליאת. "השלב הראשון בכל תהליך גיוס הוא הבנה מעמיקה של מה מחפשים, מיהי אותה פרסונה שהמגייס רואה בעיני רוחו, מה היה רוצה שיביא עימו לתפקיד. רק לאחר שנבנה הפרופיל ואפיון המשרה לפרטים, יוצאים לדרך - זה שלב שמהווה את הבסיס לכל הפעילות ואנו משקיעים בו משאבים רבים".

תהליך הגיוס וההשמה לבכירים הוא ממוקד ומשולב גם הד הנטינג, פניות יזומות למועמדים "פאסיביים" ואנשי מפתח. עוד מסבירה ליאת, שחלק גדול מהמועמדים שמחפשים את המשרה הבאה שלהם עושים זאת כשהם עדיין עובדים ולכן דיסקרטיות היא מרכיב חשוב שיש להקפיד עליו.

"העובדה שאנחנו חברת השמה עם התמחויות ספציפיות – מדיקל וכספים, ההיכרות שלנו עם עולמות התוכן של המגייסים והמועמדים היא עמוקה. אנחנו בקיאים ומבינים את אופי התפקידים והמשרות, את הרקע והייחודיות של החברות והארגונים, מה שמאפשר לנו גם לנוע במרחב ולאתר את המועמדים עם סיכוי ההתאמה הטובים ביותר", ממשיכה ליאת.

" Gal H.R היא חברת בוטיק עם צוות של כעשרה עובדים, כולם מגיעים מעולמות ה- HR וייעוץ ארגוני ולחלקם תארים מתקדמים בתחום. גיוס והשמה של בכירים בתחום המדיקל ובכירים בתחום הכספים זה לא תהליך שניתן להקל בו ראש. כאשר חברה מצרפת לשורותיה אדם שאינו מתאים עבורה זה עלול לגרום לפגיעה הן מבחינה מקצועית והן בפן של המארג האנושי והארגוני. ההמלצה שלי לכל חברה מגייסת זה להגדיר מראש את תרשים תהליך הגיוס הנכון לה ואף ספציפית למשרה שעל הפרק ומה יהיו מרכיבי התהליך, כגון: עם אילו חברות השמה נעבוד, מי המנהלים מהחברה המגייסת יראיינו את המועמדים, האם יתקיימו מבדקים במכון מיון, בדיקת ממליצים ובמה חשוב להתמקד וכדומה. אני ממליצה גם לתחום את התהליך בלוחות זמנים. חשוב לזכור שמועמדים שמחפשים את המשרה הבאה "יוצאים לפרויקט" ומנהלים תהליכים במקביל. אנו רואים לא מעט מצבים בהם חברות מפספסות מועמדים מצוינים "שנחטפו" לחברות אחרות, וזאת עקב ניהול תהליך גיוס ארוך המאופיין במרווחים ארוכים מידי בין שלב לשלב. גם בנקודה זו אנחנו כחברת השמה נכנסים לתמונה ומכוונים את החברה המגייסת בהתאם לסיטואציה שעל הפרק".

Gal H.R Executive
כתובת: הלפיד 10, קריית מטלון, פתח תקוה
טלפון: 03-9450094

לאתר של Gal H.R Executive
לאתר של Gal H.R
ללינקדאין של Liat Gal