צילומי בוק בת מצווה: להפוך לנסיכה ליום אחד

כשמדובר באירוע חד פעמי כמו בת מצווה, ובעידן בו הפילטרים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, יש עדיין מי שתופס בידיו מצלמה מקצועית והופך רגעים חד פעמיים לזיכרונות מתוקים ומבריקים. יצאנו לראיין את הצלמת שהופכת נערות לנסיכות ליום אחד - ליבי פאר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ילדה בשדה
צילומי בוק בת מצווה: להפוך לנסיכה ליום אחד צילום: ליבי פאר
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

להיות בת 12: מעבר מילדות לבגרות

ליבי פאר, צלמת, רואה בגיל 12 תחנת מעבר חשובה בין ילדות לגיל ההתבגרות ולכן, אצלה בלב, שמור מקום מיוחד לצילומי בוק בת מצווה.

למה דווקא גיל 12?

"זהו בדיוק הגיל שכל נערה מתחילה לגלות לעומק את הרצונות, הכישרונות, העוצמות והייחודיות שלה. זה גיל קסום מצד אחד, אך מורכב מצד שני, וכך אני זוכרת את עצמי בתקופה הזו. כשהתבגרתי, חיכיתי כבר להורות, כדי שאוכל לחיות ולחוות מחדש את העוצמות האלה, ואז קיבלתי שלושה בנים מקסימים", אומרת ליבי ומוסיפה בחיוך "אבל זה בסדר, כי בצילומים האלה, ובעבודה המרתקת עם הבנות, אני חווה את ההתרגשות הזו כל פעם מחדש".

איך ההתרגשות הזו באה לידי ביטוי בבוק שהנערה מקבלת?

"מאד חשוב לי שבתמונות יראו מי זו הנערה המצולמת, מי היא באמת - מיוחדת, רב-גונית ונפלאה בדרכה שלה.

זה גיל קסום מצד אחד, אך מורכב מצד שניצילום: ליבי פאר

"הדגש בצילומים מושם על ייחודיות, התאמה אישית של סגנון ואופי הצילומים למצולמת ויצירת מארג עדין וקסום של תמונות שישקפו את האישיות של המצולמת ואת חד-פעמיותו של הרגע החולף ושל חלון ההזדמנויות הנפלא הזה".

מחפשת את הייחודיות

כדי להגיע לבוק מותאם באופן אופטימלי ולהרכיב סשן צילומים שלא ייראה כחלק מסרט נע, ליבי נוהגת לערוך היכרות מקדימה עם כל נערה והוריה, לחדד ולזקק את כל מרכיבי אישיותה המגוונים ולגלות את מה שמאפיין רק אותה.

איך עושים את זה? איך ממציאים את הגלגל כל פעם מחדש?

"אני פשוט שומרת על ההתלהבות והתשוקה שלי לנושא, וזה עושה את כל ההבדל. זאת הסיבה שאין לי מאגר של לוקיישנים קבועים, סטים נבחרים או מזוודת אביזרים מוכנה. למרות שנערות רבות מבקשות בוק בדיוק כמו של חברותיהן - קיר גרפיטי הוא הלהיט הנוכחי - השאיפה שלי תהיה תמיד להזיז את הקיר – גם האמיתי וגם המדומה. אני מכוונת אותן ללוקיישן מתאים ואישי הנבחר מתוך החשיבה המשותפת איתן ועם ההורים.

ליבי נוהגת לערוך היכרות מקדימה עם כל נערה והוריה, לחדד ולזקק את כל מרכיבי אישיותה צילום: ליבי פאר

"הגישה הייחודית הזו משתקפת בתיק העבודות שלי: נערה מחייכת על רקע פריחת נקטרינות שצבעה שדרה שלמה בצבע ורוד חלומי, סשן קסום בין אלפי נוריות פורחות, רגעים של שמחת נעורים על רקע ים זהוב על בזריחה, שדה חמניות שנראה כאילו צויר על ידי ואן גוך– התמונה כאן ברורה: אני חייבת למצוא כל פעם מחדש את הרקע המושלם לצילומים שיתאים לכל אחת".

על שחרור וסחרור

לקראת סיום שאלתי את ליבי איך עושים זאת, איך מייצרים תמונות המשדרות כל כך הרבה תנועה, טבעיות ושמחה?

"כל המרכיבים האלה נולדים מתוך תחושת השחרור והנינוחות של המצולמות. כדי לעזור לביישניות יותר להשתחרר, אני מקפידה על יצירת קרבה וקשר אישי כמרכיבים חיוניים לסשן צילומים שמבוסס על פעילות והתמזגות ברגע".

במציאות בה האינסטגרם והפייסבוק מתעדים את תחנות חיינו, אין ספק כי צילומי בוק מצווה מקבלים משנה תוקף עבור נערות רבות. בצילומים של ליבי, החשיבות המוענקת לזמן ולזמניות ניכרת היטב בכל פריים ומשתקפת בכל מבט שופע נעורים אותו מנציחה העדשה שלה.

ליבי פאר – צילומי בוק בת מצווה
טלפון: 054-8886811

לאתר של ליבי פאר >>>

לפייסבוק של ליבי פאר >>>

לאינסטגרם של ליבי פאר >>>