איחוד הלוואות |

איחוד הלוואות: מומחים עונים על כל מה שרציתם לשאול

באילו מצבים כדאי לאחד הלוואות? מהם היתרונות באיחוד כזה? כיצד האיחוד נעשה בפועל? בעלי מקצוע בתחום הפיננסי שופכים אור על הנושא המבלבל

דניאל דותן ושרית ליבנה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איחוד הלוואות
איחוד הלוואותצילום: Carla Nichiata - Sutterstock
דניאל דותן ושרית ליבנה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

גם לכם יש חובות שהצטברו? גם אתם מחזירים מדי חודש הלוואות בתשלומים? כדאי שתשימו לב לאפשרות של איחוד כל ההלוואות שלכם. איחודם עשוי לשפר משמעותית את תנאי הריביות ולייעל את העומס בהחזרים. איך תדעו כיצד לבצע זאת? בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המטפלים בתחום שישנו לכם את נקודת המבט לטובה:

חברת תשואות פיננסים

חברת "תשואות פיננסים" בבעלותם של עודד פרים ודיוויד פרייטס הוקמה בשנת 2016 ומספקת ייעוץ וליווי מתקדם בתחום המשכנתאות וגיוס אשראי מגובה נדל"ן (הלוואות כנגד שעבוד נכס הנדל"ן) ממיטב גופי המימון והאשראי במשק: בנקים, חברות ביטוח, קרנות ועוד. עודד פרים, דיוויד פרייטס וצוות היועצים בחברה כולם יוצאי המערכת הבנקאית, שימשו בתפקידי מפתח בתחום האשראי והמשכנתאות בבנקים המובילים במשך שנים ורתמו את הידע המקיף, הניסיון והקשרים הענפים שלהם להקמת חברה המציעה פתרונות פיננסיים מיטביים ומותאמים אישית לצרכי ויכולות הלקוחות.

"בעקבות יוקר המחיה, זיהינו דרישה אדירה לאשראי בשוק", אומר עודד פרים, שותף מנהל בתשואות פיננסים, "כשנוטלים משכנתא או הלוואה מהבנק, האינטרס של הבנק הוא להרוויח וכמה שיותר. מנגד, אינטרס הלווים בדיוק הפוך – אנו פועלים מצד הלווים ולמענם, במטרה לקבל את התמורה הטובה, המשתלמת ובעיקר המתאימה להם ביותר.

באילו מצבים אדם צריך לאחד הלוואות?

"אנשים רבים נכנסים לחובות ולוקחים הלוואות מהבנק ומגורמים חוץ בנקאיים כדי לשרוד את קושי החיים היומיומי. היום קל מאוד לקבל הלוואה, קליק אחד והכסף בחשבון. הפיתוי גדול ואנשים מתפתים. הסוף ידוע מראש, כשיש פער תזרימי בין הכנסות להוצאות, הלוואה קצרת טווח היא לא הפתרון הנכון. זה אומנם מספק מענה רגעי, אך לאורך זמן רק מגדיל את הגירעון. מהר מאוד ניתן להגיע למצב של ריבוי הלוואות ממקורות שונים שלרוב 'מתבזבזות' תוך חודשים ספורים אך ההחזרים שלהן נשארים לשנים ארוכות קדימה.

עודד פרים ודיוויד פרייטסצילום: יוסי לוי

"היתרון באיחוד הלוואות הוא, שבמקום להמשיך בדרך של 'כיבוי שריפות' עוצרים את הלופ הזה, מחשבים מסלול מחדש ומאחדים את כל ההלוואות למשכנתא (הלוואה) אחת ארוכה עם החזר חודשי קבוע וידוע מראש, תוך הקטנת הריביות, שתאפשר ללווה לסגור את הגירעונות והחובות, לצאת להבראה כלכלית ולהתחיל ליהנות מהכספים שהוא מרוויח".

כיצד זה נעשה בפועל?

"כלל ההלוואות והחובות מאוחדים לתוך הלוואה אחת (משכנתא) מהמערכת הבנקאית, המתקבלת כנגד שיעבוד הנכס. ניתן לקבל משכנתא של עד 50% ובמקרים מסוימים, גם עד 60%, מערך הנכס. במצב המתואר, נגיע למתווה ידוע מראש בפריסה לאורך זמן ולהחזר חודשי נמוך, שמאפשר לשוב למסלול חיים איכותי. אנשים רבים אינם יודעים שנכס הנדל"ן שלהם יכול לשרת אותם גם לאחר הרכישה, כדי לקבל משכנתא בתנאים מצוינים, לאחד הלוואות ולצמצם ריביות והחזרים, וכל זה גם אם יש כבר משכנתא קיימת על הנכס".

כיצד נעשה הייעוץ והתכנון שלכם לאיחוד הלוואות?

"יועץ משכנתאות מטעמנו נפגש עם הלקוח לפגישה ראשונית, עוברים על כל הנתונים הפיננסיים בכדי להבין את מצבת החובות וההלוואות, בוחנים את ההכנסות אל מול ההוצאות, את ההוצאות הקבועות והמשתנות ואת יכולת ההחזר, ובונים עבורו הלוואה אחת חדשה, נכונה ומדויקת על פי היכולות והצרכים שלו, שתשחרר אותו מהפער התזרימי ומהגירעון החודשי, במטרה לאפשר חזרה בטוחה לחופש כלכלי. כחלק מהשירות, אנו בונים פרופיל פיננסי ללווה ומאגדים את מסמכיו. בשלב הבא אנו פונים לאנשי הקשר שלנו במערכת הבנקאית ומתחילים בניהול מו"מ במטרה לאשר את העסקה ולקבל את המשכנתא המבוקשת בריביות הנמוכות והמשתלמות ביותר.

מה היתרון באיחוד ההלוואות דרככם?

"אנחנו פועלים כגורם מקצועי שמנהל מו"מ על סמך הידע שצברנו והקשרים עם המערכת הבנקאית, חברות הביטוח וגופי המימון השונים. מתוך כמות התיקים שניהלנו והניסיון שצברנו, אנו יודעים להעריך בכל תכנית, עד כמה אפשר לרדת ב'מחיר הכסף' שהבנק יכול למכור, ומכוונים לשם. בנוסף, קיימים מקרים רבים בהם לאור כמות ההלוואות שנצרכה על ידי הלקוח, הבנק מסרב לתת לו משכנתא. בעזרת הקשרים והיכולת שלנו אנו יכולים להפוך את המקרים הללו ולגרום גם ללקוח מסורב לקבל משכנתא בתנאים מצוינים.

"אנו רואים לנגד עינינו את אינטרס הלקוח בלבד, בניגוד לבנקאי משכנתאות מתוך הבנק, המייצג את הבנק. בסופו של יום, הלקוחות שלנו מקבלים את הייעוץ והתכנון המקיפים והטובים ביותר עבורם תוך שיפור תנאי ההלוואה הקיימים והגדלת החיסכון בטווח הקצר והארוך".

חברת תשואות פיננסים

כתובת: כנרת 5, בני ברק, מגדל ב.ס.ר 3 קומה 11

טלפון: 03-9477729

לאתר של תשואות פיננסים >>>

לפייסבוק של תשואות פיננסים >>>

---------------------------------------------

משכנתא בחוכמה

לפני כתשע שנים הפכה נועה גל לעצמאית, אחרי שנים ארוכות בהן עבדה בעיתונות הכתובה, בין השאר, בפיתוח מוצרי תוכן. יחד עם בן זוגה החלה להתמקצע בתחום המשכנתאות בעיקר משום שלהם עצמם היו השקעות בנדל"ן. מהר מאוד הבינו השניים שהם מצאו את הייעוד שלהם ויותר מכך – הבינו שבייעוץ משכנתאות הם יוכלו להציל, במלוא מובן המילה, משפחות שנקלעו לקשיים כלכליים ואינן יכולות לעמוד בהחזר החודשי.

"נושאי המשכנתאות והלוואות מהבנקים הם מרתקים מאוד, אך לרוב הציבור אין באמת את ההבנה איך להתנהל מול הבנקים, כיצד להחליט איזו הלוואה מתאימה להם ולא פחות חשוב כיצד ניתן לאחד הלוואות כדי לאזן את תזרים המזומנים שלהם", מסבירה גל. "כמי שבקיאה בתחום, יש לי שני תפקידים עיקריים בעבודה עם משפחות שנקלעו לקשיים. הראשון, לשפר את תזרים המזומנים שלהן כך שהבנק יראה בהן לקוחות טובים. השני, להאיר באור מקצועי ומיטבי את הדוחות הכספיים של המשפחה ולהנגיש אותם לבנק באופן שהוא יוכל לקרוא אותם. כששני התפקידים האלה מבוצעים היטב, נקודת הפתיחה של המשפחה מול הבנק טובה לאין שיעור והיא תוכל להשיג ריבית טובה יותר וערך גבוה יותר לכסף שלה".

נועה גלצילום: אושרי מוסינדי

גל רואה בעבודתה שליחות של ממש. זו גם הסיבה שבשנת 2016, כאשר הבנקים קיבלו החלטה להדיר את יועצי המשכנתאות החיצוניים היא נרתמה למאבק בגזירה. גל, שהייתה ממקימי ארגון יועצי המשכנתאות בישראל, יחד עם שני נציגים של ארגונים דומים יזמו דיונים בכנסת והגיעו להשתתף בהם על מנת לגרום למחוקק ולבנק ישראל לשנות את ההחלטה ולא להותיר את הכוח בידיהם הבלעדיות של הבנקים, מה שלתפיסתם היה מרע את התנאים למשכנתא לתושבי ישראל. "המאבק שניהלנו והלחץ שהפעלנו ובצדק, הביא לכך שהוקמו ועדות ייעודיות לנושא בבנק ישראל וברשות להגבלים עסקיים שקיבלו את הטיעונים שלנו והתוצאה הייתה שהמפקחת על הבנקים הורתה בשנת 2017 להחזיר את פעילותם של יועצי המשכנתאות החיצוניים", היא מספרת בסיפוק. "צריך להבין שבתקופת ה"הדרה" הבנקים העלו את הריביות על משכנתאות ללא קשר ישיר שהיה בארץ או בעולם, במטרה להעלות את המרווחים שלהם על העוגנים כי הסיכון במשק היה גבוה. פועל יוצא של צעדים אלה היה פגיעה ממשית במשקי הבית שהיו זקוקים למשכנתא או כאלה שכבר הייתה להם משכנתא פעילה. ההתערבות שלנו שמה לזה סוף ועשתה סדר בנושא כולו".

לדברי גל המאבק לו הייתה שותפה הביא בסופו של דבר לחקיקת חוק נתוני האשראי באפריל 2019, המאפשר לבנקים שקיפות בכל הנוגע לנתונים הפיננסיים של האזרחים, הן כלקוחות שלהם והן של אלה שמנהלים את הכסף שלהם בבנקים אחרים. "בישראל למדו את המודלים שיש בארצות הברית ובאירופה ובנו מודל משולב שעזרתו הבנקים מקבלים את הנתונים על דירוג האשראי של הלקוח בשלוש השנים האחרונות בלבד ועל סמך זה נבנה "פרופיל לקוח". השליטה על השקיפות היא של הלקוח ולבנק יש זכות סירוב", ממשיכה גל. "החוק הסיר את אי הוודאות של הבנקים בנוגע ללקוחות שלהם מה שהביא לכך שהריביות על הלוואות מסחריות ועל משכנתאות ירדו וחזרנו לימי 2016".

הפעילות הציבורית של גל לטובת ציבור הלווים ויועצי המשכנתאות נצרבה בה היטב והיא מלווה אותה עד היום בכל ההתנהלות שלה מול לקוחותיה ומול הבנקים - היא מחויבת ללקוחות שלה מחד, ובקיאה בכל מסלולי ההלוואות הקיימים ומכירה את הנפשות הפועלות בבנקים השונים מאידך. "ככל שהבנקים יטמיעו יותר את המערכות העומדות לרשותם היום ויוכלו לקרוא דוחות נהירים וברורים, תעלה מידת שביעות הרצון של הלקוחות והם יקבלו תנאים טובים למשכנתא ולהלוואות שלהם. ההצלחה שלי לטובת הלקוחות שלי מתאפשרת בזכות היכולת שלי להתאים את הלקוחות לבנקים ולמוצרים שלהם, קרי מסלולי ההלוואות שלהם. יש לנו אינטראקציה טובה עם הבנקים מאחר וגם הפנימו שכיועצת חיצונית הבקיאה בתחום אני למעשה המשווקת הכי טובה של הבנק. להערכתי לא ירחק היום בו גם בישראל הבנקים יאמצו את המודל של ארצות הברית, לפיו אדם לא יכול להיות ביתרה שלילית בחשבונו. ככל שאנחנו נקדים לאזן את תזרים המזומנים של הלקוחות שלנו ולאחד להם הלוואות שיקטינו את ההחזר החודשי כדי שיעלו על דרך המלך, כך ייטב".

משכנתא בחוכמה

כתובת: אופנהיימר 7, קומה 5, פארק המדע רחובות

טלפון: 077-3320217

לאתר של משכנתא בחוכמה >>>

------------------------------------

יניב יעקב: מומחה משכנתאות וכלכלת המשפחה

"איחוד הלוואות הוא למעשה 'מימון מחדש' על ידי מיזוג כלל ההלוואות שלקחתם (החובות שלכם) להלוואה אחת. לרוב, ההלוואות השונות מצטרפות להלוואה הגדולה, המרכזית –המשכנתא", אומר יניב יעקב, יועץ משכנתאות המתמחה באיחוד הלוואות.

יניב יעקב משמש כיועץ משכנתאות וכלכלת המשפחה כ- 7 שנים. לפני כן, עבד כמנהל אזור של יחידות רווח והפסד בתחום הקמעונאות. לאורך השנים האחרונות הוא ביצע קורסים מקצועיים והשתלמויות מקיפות בתחום הפיננסי וצבר ידע וניסיון מקצועי ורחב בתחום ייעוץ המשכנתאות, איחוד ההלוואות, וייעוץ לכלכלת המשפחה. הוא סייע למשפחות רבות להגיע ליעדיהם הכלכליים ורשם הצלחות משמעותיות. יניב יעקב חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות בישראל מדור המייסדים, מורשה לעבוד מול כל הבנקים וחבר של כבוד ב"שולחנות העגולים" שעורכים הבנקים למשכנתאות מעת לעת.

באילו מצבים אדם צריך לאחד הלוואות?

יניב יעקבצילום: צילום: רמי סיני

"במצב בו נלקחו מספר הלוואות קצרות מועד, ללא תכנון נכון, דבר המביא לקושי ונטל כלכלי כבד - נוצר עומס יתר בהחזרים החודשיים ותחושת מצוקה ביכולת לעמוד בהחזר החודשי. כמו כן, במצבים בהם נלקחו הלוואות בתנאי ריבית גרועה, ועדיף לאחד אותן להלוואה אחת ולשפר משמעותית את תנאי הריבית.

"באמצעות איחוד ההלוואות הכולל גם התחייבויות כרטיסי האשראי וכיסוי המינוס בעו"ש ועל ידי פריסה נכונה דרך המשכנתא, ניתן לפרוס את ההלוואה ליותר שנים, להקטין את גובה ההחזר החודשי, ולהקטין את הריביות של ההלוואה. איחוד הלוואות יכול לשפר משמעותית את האשראי שלך, כשבמקום להיות במינוס בגין החזרים חודשיים גבוהים מידי, ניתן להקטין כאמור, את גובה ההחזר להלוואה, ולקבל 'יותר אוויר' ואשראי בבנק".

מה חשוב לעשות כדי לא לחזור למצב הזה שוב?

"חשוב להדגיש, כי הטיפול באיחוד ההלוואות והורדת ההחזר החודשי אינו מחליף את חובת הלימוד וההקפדה בפועל של התנהלות כלכלית נכונה.

"לדוגמה: משפחת ניר פנתה אלי לאחר שהם הגיעו להחזר חודשי של הלוואות בסך 8,500 לחודש, כאשר ההכנסה החודשית שלהם עומדת על 15,200 ש"ח נטו. המשמעות היא שלמעלה מ50% מההכנסה מיועדת כל חודש רק להחזר ההלוואות. מצב כזה אינו מאפשר לעמוד בשאר הוצאות משק הבית לאורך זמן וצבירת המינוס רק הולכת וגדלה.

"לאחר ניתוח פיננסי מעמיק בניתי עבורם תוכנית חדשה לפריסת ההלוואות והורדנו את ההחזר החודשי ל-4,300 . המשמעות היא 50,400 בשנה שפנויים להוצאות נוספות של משק הבית. בזכות הכסף הזה שחסכו הם קבעו לצאת לטיול המשפחתי שהם דוחים כבר כמה שנים.

"כיועץ משכנתאות בכיר וכיועץ וותיק בתחום כלכלת המשפחה, איני מסתפק רק בהשגת האשראי בתנאים הטובים ביותר עבור לקוחותיי, אלא מקפיד גם על חינוך מחדש ולימוד מעשי של כל מה שקשור להתנהלות כלכלית וצרכנית נבונה: מעקב אחר תזרים המזומנים החודשי, אקסלים למדידה של הוצאות והכנסות, ועוד".

כיצד נעשה הייעוץ והתכנון שלך לאיחוד הלוואות?

"התהליך מתחיל בפגישה ראשונה עם הלקוח וקבלת כל הנתונים הרלוונטיים על מנת לבצע ניתוח פיננסי מעמיק ומתן ייעוץ וליווי מקצועיים, בהתאמה אישית למצבו וליכולתו הפיננסית של הלקוח. הייעוץ נעשה עם חשיבה וראייה לעתיד, תוך שקיפות מלאה של כל השיקולים.

"כלל ההלוואות כולל המינוס בעו"ש מאוחדים להלוואה אחת דרך המשכנתא. שיעור המימון של הלוואה מסוג זה מגיע עד ל – 70% מערך הדירה, והריבית לרוב טובה יותר מהלוואות רגילות בעו"ש אשר הבנקים מספקים בשוטף. כך הלקוח מקבל ריבית אטרקטיבית, פריסת שנים שנוחה לו שתאפשר החזרים חודשיים נוחים, וכל זאת נוכח האפשרות לשעבוד הנכס המהווה בטוחה טובה לבנק".

מה היתרון בביצוע איחוד ההלוואות דרככם?

"היתרון בכך שתהליך איחוד ההלוואות נעשה בידי מומחה לייעוץ משכנתאות וכלכלת המשפחה, הוא אדיר. הלקוחות מקבלים, הרבה מעבר לאיחוד הלוואות, גם ניתוח פיננסי מעמיק של מצבם הכלכלי וייעוץ כלכלי בהתאמה אישית להם, כדי שיוכלו לקבל החלטות טובות ומושכלות יותר בעתיד ולבחור בדרך הנכונה להם, וזה רק בשלב התכנון.

"בשלב הביצוע, הלקוחות יקבלו את תמהיל המסלולים הטוב ביותר עבורם לאחר שניתחנו את הפרופיל הפיננסי שלהם, תוך שילוב של ריביות אטרקטיביות השמורות ללקוחות המשרד שלנו.

"המוטו של המשרד שלי הוא : 'לדאוג למשכנתא של הלקוח כאילו זו המשכנתא שלי' וכך בדיוק אני פועל".

יניב יעקב – יועץ משכנתאות וכלכלת המשפחה

טלפון: 050-7836020

למעבר לאתר>>

למעבר לפייסבוק>>

-------------------------------------

רום יועצי משכנתאות

"איחוד חובות הוא סוג של מימון חוב כנגד הנכס, המאפשר לכם לאחד את כל ההלוואות השונות שלקחתם, להלוואה אחת" אומרת מרי פינצ'ב, יועצת משכנתאות בכירה ב'רום יועצי משכנתאות', "משכנתא לאיחוד החובות היא למעשה הלוואה ארוכת טווח המעניקה לכם תנאים אופטימליים יותר מבחינת הריביות וההחזרים".

'רום יועצי משכנתאות' היא מחלקה ייעודית במשרד 'רום נכסים', משרד בבעלותו של רומן פינצ'ב. רום נכסים מספק שירותים בכל הקשור לעסקאות נדל"ן וייעוץ משכנתאות מזה 26 שנה, ובשנים האחרונות, נפתחה מחלקה ייעודית מורחבת לייעוץ משכנתאות.

מרי ורומן פינצ'ב, יועצי נדל"ן, מתמחים בכל הקשור לתיווך ועסקאות נדל"ן, מרי הוסכמה כיועצת משכנתאות בעלת תעודה רשמית ומספקת גם ייעוץ וליווי לאיחוד הלוואות.

באילו מצבים אדם צריך לאחד הלוואות?

"הרבה פעמים, במיוחד היום בתקופת הקורונה, ההכנסות של בני המשפחה נמוכות יותר מההוצאות שלה, ולכן אנשים לוקחים הלוואות נוספות (מלבד המשכנתא) לכיסוי החוב שהצטבר בעו"ש כדי להתקיים, או לצורך רכישות גדולות: רכב, לימודים באוניברסיטה, טיול לחו"ל, ועוד" אומרת מרי פינצ'ב, "הבעיה היא, שככל שיש יותר הלוואות, כך ההחזר החודשי גבוה יותר ובמקרים רבים הם חוזרים לאותו מצב – מינוס בבנק, ושוב צריכים לקחת הלוואה. כדי לצאת מה'לופ' הזה, אפשר לבצע איחוד הלוואות – לאחד את כל ההלוואות לתוך המשכנתא, ולקבל תנאים טובים יותר מבחינת הריביות וגובה ההחזרים החודשיים. כשההחזר החודשי יורד לסכומים הרבה יותר נמוכים, המשפחה יכולה להתמודד איתם ולהתקיים ביום יום".

מרי פינצ'בצילום: צילום עצמי

איחוד הלוואות נעשה רק כשיש משכנתא?

"לא בהכרח. גם במצב של שתי הלוואות שונות לדוגמה: הלוואה לרכישת רכב והלוואה לצורך לימודים, אם רוצים לאחד את ההלוואות ולשנות את התנאים לטובים יותר, ניתן לבצע זאת. התנאי לאישור איחוד הלוואה הוא, שללקוח יש נכס או בטוחה אחרת כערובה לאיחוד הלוואות".

האם אפשר לאחד הלוואות שנלקחו מבנקים שונים?

"התשובה במילה אחת לא. ובשתי מילים: אפשרי כן. הכוונה היא שאפשר לבצע זאת, בתנאי שמכסים את הלוואה באחד הבנקים ואת כל ההלוואות מאחדים להלוואה אחת בבנק אחד. כמו כן, כשמבצעים איחוד הלוואות עם גורמים חוץ בנקאיים, צריך שכל ההלוואות יהיו במקום אחד כשמכסים את ההלוואות שבחוץ".

איך נעשה הייעוץ והליווי שלכם לאיחוד הלוואות?

"אנחנו עורכים פגישה עם הלקוח ואוספים את כל פרטי ההלוואות שיש שלו – תדפיסי הלוואות בכל המקומות, תדפיסי בנקים לבדיקת מצב החשבון, התחייבויות לחברות ביטוח, הכנסות, הוצאות ומצבו הפיננסי הנוכחי והעתידי הצפוי. כך אנחנו רואים כמה חוב יש ומה גובה ההחזר החודשי שלו. אז אנחנו בודקים את ההכנסות שלו ומחשבים כמה אחוז מתוך ההכנסות שלו הולך לתשלום הלוואות/משכנתא. יש נוסחה קיימת של אחוז אידיאלי כדי להגדיל את ההחזר שלו להלוואות. אם אדם מרוויח 10,000 שקלים בחודש וההחזר החודשי שלו להלוואות/משכנתא הוא בגובה 3000 שקלים לחודש, אנחנו יודעים שכ-30% מהכנסות שלו הוא משלם להוצאות הלוואות. זה אומר שאפשר להגדיל את ההחזר שלו. היום אפשר להגדיל את ההחזר עד ל- 35-38% במקסימום.

"כמובן שניתן להקטין את האחוז הזה בכך שמשנים את התכניות של ההלוואות שהוא נמצא בהן. כשאנחנו מקבלים את דפי העו"ש שלו אנחנו עוברים גם על ההוצאות החודשיות שלו ומכניסים את הכל לתוך החישוב. במהלך איחוד ההלוואות אנחנו יכולים להאריך את תקופות הלוואה ולהשיג ריביות טובות יותר מאלו שקיבל וכמובן להקטין את ההחזר החודשי או לבחור מסלולים שיקטינו לו את ההחזר החודשי.

"חשוב לציין, כי בתקופת הקורונה אנחנו עורכים את הייעוץ גם בזום, בשיחות ווידאו בוואטסאפ ובטלפון, מקבלים לקוחות במשרדנו וגם מגיעים לבית הלקוח במידה ונוח לו יותר.

"אופי העבודה שלנו לאורך השנים, מבוסס על קשר חם מאוד וטוב עם הלקוחות. אנו מלווים את הלקוח עד תום תהליך איחוד ההלוואות, מלווים אותו לבנקים, בוחנים עבורו תכניות של משכנתאות שונות, מבצעים מחזור משכנתא לפי הצורך, והלוואות לכל מטרה".

רום יועצי משכנתאות
כתובת המשרד: פינסקר 70, פתח תקוה
טלפון: 052-4220060