המהפך של אכזיב: שכונה מודרנית ליד החוף היפה בישראל

לאחר שנים ארוכות בהן מתחם אכזיב לא היה נגיש לציבור, נבנתה במקום שכונת מגורים חדשה ואיכותית וגם חוף הים המיתולוגי שודרג. עם תכנית מקיפה לפיתוח קהילתי, שמורת טבע נדירה ממש מתחת לבית ותמיכה של עיריית נהריה - השמיים הם הגבול

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חוף אכזיב
לאחר שנים ארוכות בהן מתחם אכזיב לא היה נגיש לציבור, נבנתה במקום שכונת מגורים חדשה ואיכותית צילום: יח"צ
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

ראש עיריית נהריה החדש, רונן מרלי, הציב לעצמו יעד ברור עם כניסתו לתפקיד לפני מספר חודשים- להחזיר את העיר הצפונית לימי הזוהר שלה. נהריה, שהוקמה בשנות ה-30, הייתה בשנות ה-70 וה-80 יעד למגורים ותיירות פופולארי בקרב הישראלים בזכות מיקומה על רצועת חוף נדירה ביופייה בים התיכון. אולם במהלך השנים העיר איבדה מן האטרקטיביות שלה ונדמה שהיא ממש המתינה שיגיע אדם כמו מרלי וייקח על עצמו את המשימה.

ללשכת ראש העיר מרלי נכנס עם אנרגיות אדירות, וסימן לעצמו מספר תחומים שבהם יש להתמקד מידית. נושאי החינוך, הנגישות התחבורתית, התיירות ופתרונות המגורים הם מהנושאים הבולטים אשר הוא מתמקד בהם מיומו הראשון בתפקיד. ואם יש מקום אחד בנהריה שמסמל ומייצג את החזון שלו באשר לכל אותם נושאים חשובים, זו שכונת אכזיב.

ראש עיריית נהריה, רונן מרליצילום: יח"צ

פנינת הצפון

אכזיב, שכונת המגורים החדשה בצפון נהריה, מושכת אליה צעירים ומשפחות ממרכז ומצפון הארץ. בשכונה הולכת ומתפתחת קהילה איכותית ותוססת אשר חיה קרוב לטבע- בסמוך לחוף אכזיב המיתולוגי ולשמורת הטבע אכזיב.

לא לחינם מתחייב ראש העיר ש"שכונת אכזיב תהפוך לפנינת הגליל המערבי", כאשר הוא עומד אל מול הנוף העוצר הנשימה של המרחבים הכחולים. בעירייה מתכוונים לעשות כל שניתן כדי לספק לתושבים את כל הצרכים שלהם בהיבט החינוכי והקהילתי. "בשכונת אכזיב תהיה קהילה מדהימה, אנחנו נשקיע משאבים בכל מה שקשור לחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי", אומר מרלי. "זו תהיה קהילה שיש בה הכול. אנשים טובים, חינוך כמו שצריך וחיים איכותיים על רצועת החוף היפה ביותר בישראל ".

שכונת אכזיב גרמה להתעוררות בשוק הנדל"ן המקומיצילום: יח"צ

מורלי רואה באכזיב כאחד הגורמים המשמעותיים לבניית קהילה צעירה ואיכותית בנהריה. לשם כך, הוא מקדם תכניות לבניית בית ספר, בית כנסת ומרכזי חוגים כתשתית חינוכית חשובה עבור תושבי השכונה ומתכוון להשקיע תקציבים גדולים בה ובתשתיות המקיפות אותה.

"לאורך השנים נהריה חוותה עזיבה של צעירים והנה סוף סוף יש פרויקט שיגרום להם להישאר – דירות המשקיפות אל חוף הים ואל שמורת הטבע אכזיב במיליון וחצי שקלים", הוא אומר. "איפה עוד בארץ הם יכולים לקבל דירה על הים במחירים האלה ועוד עם הטבות מס?".

ואכן, שכונת אכזיב גרמה להתעוררות בשוק הנדל"ן המקומי. אכזיב זוהי שכונת המגורים היחידה בארץ שבה כל הדירות נהנות גם מנוף פתוח אל הים וגם מגישה ישירה אל החוף ללא גדרות המפרידות בין שכונת המגורים לחוף ומבלי להיאלץ לחצות כביש.

רוצים להתגורר על שפת הים ובסמוך לחוף היפה בישראל? הקליקו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: