Effectivate: אימון זיכרון לגיל השלישי

כלי נוח, מקצועי ויעיל לאימון ושימור הזיכרון לבני הגיל השלישי - כזה שלוקח את עולם האימון הקוגניטיבי שלב נוסף קדימה

אלמוג פולדר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום מסך מתוך Effectivate
צילום מסך מתוך Effectivate
אלמוג פולדר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

המוצר של Effectivate עונה על צורך קיים בשוק: כלי נוח, מקצועי ויעיל לאימון ושימור הזיכרון לבני הגיל השלישי - כזה שלוקח את עולם האימון הקוגניטיבי שלב נוסף קדימה. אפליקציית האימון שלנו פותחה סביב צרכי אוכלוסיה זו מכל היבט, עם דגש על הפן הקוגניטיבי, העיצובי והטכנולוגי. האפליקציה נבנתה בעזרת תובנותיהם וניסיונם של מטפלים, חוקרים, מומחים במישחוק ואף המשתמשים עצמם.

החברה הוקמה לפני כשנה וחצי בהובלת שי גרנות, המייסד והמנכ"ל. שי, בעל ניסיון עשיר בהקמת חברה והובלת צוותים, הגיע לתחום הקוגניציה בעקבות דמנציה במשפחה, דבר שהעלה את הצורך לחפש מענה לשימור יכולות קוגניטיביות וניטור הידרדרות. למטרה זו הוא אסף סביבו מומחים מובילים בתחומם וצוות קטן ומסור עם ניסיון בפיתוח מערכות web, מחקר אקדמי, ניתוח נתונים ואבחון, והקים את Effectivate. עד היום הושקעו בחברה כמיליון דולרים. מוצר החברה שייך לתחום הבריאות הדיגיטלית, וספציפית ל-brain tech ו-neuro-wellness. מחקרים בתחומים אלו מצאו שאימון ממוחשב יכול לעזור בשימור וחיזוק יכולות הזיכרון.

הפתרון של Effectivate כולל שני חלקים:

1. מוצר לשימוש אישי (wellness) - האפליקציה מיועדת לאוכלוסייה בריאה ועצמאית המעוניינת בשימור הזיכרון, בדומה לשימור יכולות הגוף באמצעות ספורט. במוצר זה הלקוח מתאמן באופן עצמאי על מחשב, טאבלט או טלפון, כרבע שעה שלוש פעמים בשבוע. התרגילים באפליקציה אדפטיביים ומתאימים את עצמם ליכולותיהם של המשתמשים השונים להשגת יעילות מירבית. פרוטוקול האימון שלנו משלב שני מנגנונים: עבודה על תשתיות הזיכרון (bottom up) לצד לימוד טכניקות ואסטרטגיות זיכרון (top down). שילוב זה נעשה בצורה מודרכת המלווה בסרטוני העשרה המציגים את עולם הקוגניציה ומציעים טיפים לשיפור הזיכרון. פרוטוקול זה מאפשר טיפול מקיף עם ליווי והדרכה. למוצר זה קיימת גרסת בטא פעילה הנמצאת בשלבי פיילוט ובדיקת שימושיות אצל משתמשים פרטיים ובמוסד רפואי (דורות). במקביל החל מחקר אקדמי לתיקוף יעילות האימון אצל פרופ' בעז בן-דוד מהמרכז הבינתחומי. מכירת המוצר לקהל הרחב תחל כבר באוגוסט הקרוב!

2. מוצר למעקב מטפל (עתידי) - זהו פיתוח נוסף על בסיס המוצר הקיים. מוצר זה מיועד לאנשים עם הידרדרות קוגניטיבית מסויימת (התחלתית-בינונית) שנמצאים במעקב רפואי. המוצר יאפשר מענה של אימון-מוחי למטופל (על גבי המערכת הקיימת) בזמן שהמטפל (רופא / נוירופסיכולוג) יעקוב מרחוק אחר מצבו הקוגניטיבי של המטופל. כך למעשה נאפשר למטפל להיות עם יד על הדופק ולהתעדכן בצורה שוטפת, במקום לקבל מידע מביקורי מעקב חצי-שנתיים כפי שנהוג כיום. נוסף על כך, המערכת תנתח את דפוסי ההתנהגות של המטופל לאורך זמן. באמצעות אלגוריתמים של בינה מלאכותית המערכת תאתר ותתריע על מקרים של חשד להידרדרות קוגניטיבית נוספת. התראות אלו יישלחו ישירות למטפל וגם לבן משפחה נבחר. תגובה מהירה למצבי הידרדרות היא בעלת משמעות קריטית ויכולה למנוע סיבוכים נלווים שעלולים להשפיע על איכות חייו של המטופל. האלגוריתמים שעומדים בבסיס מערכת זו הינם ה-IP של החברה (Patent pending). מוצר זה יהיה כלי תומך-החלטה שיעזור לרופא לתת טיפול איכותי, מהיר ומדויק, המבוסס על טכנולוגיות חדשניות. כיום לא קיים כלי מסוג זה, המשלב טיפול (אימון מוחי) עם ניטור, כל זאת בזמן שהמשתמש ממשיך בשגרת יומו.

ב-Effectivate מאמינים בהנגשת החידושים הטכנולוגיים לגיל השלישי מתוך רצון לאפשר איכות חיים טובה יותר בכל גיל.

שימור הזיכרון לבני הגיל השלישי באמצעות אפליקציה.קרדיט: social effectivate

לאתר חברת Effectivate >>

לסטארט-אפים נוספים שלא תרצו לפספס בוועידת TMTI 2019 >>