הורסקי: "הגליל בדרך להפוך למרכז פוד-טק עולמי"

בשיתוף מכללת תל חי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בשיתוף מכללת תל חי
תוכן שיווקי

גיל הורסקי, מנהל בכיר בחברת "מונדלייז" (Mondelz International), יהיה בין הדוברים בכנס חדשנות בענף המזון, תחת הכותרת "טכנולוגיה פוגשת בריאות" - שייערך זו השנה הרביעית ביום שלישי, 27 ביוני, בין השעות 09:00 ל-17:00 במכללה האקדמית תל חי. במהלך הכנס יעלו על הפרק, בין היתר, הנושאים הבאים: מגמות בתעשיית המזון העולמית, הקמת מכון המזון, פיתוחי מוצרים של סטודנטים בשנה ג' וכמובן מחקרים חדשניים בתחום המזון.

גיל הורסקי

הורסקי הוא ראש תחום החדשנות והשיווק ב"מונדלייז" העולמית, המייצרת ומשווקת מותגי מזון בינלאומיים מוכרים כמו "טובלרון", "מילקה" ו"אוראו". השבוע אמר הורסקי בראיון ל"דה מרקר" כי "אזור הגליל בישראל מתאים להפוך למרכז פוד-טק עולמי. יש בו כמה יתרונות בולטים, כמו תנאי אקלים מצוינים, קיימת באזור אוכלוסייה בעלת רקע אקדמי וכישורים מתאימים, ובנוסף מכון חדשנות ומחקר במזון עתיד להיות מוקם במכללה האקדמית תל חי. אזור הצפון בכלל והגליל בפרט, זקוק לחיזוק משמעותי, בעיקר בפן הכלכלי. הקמת מכון מחקר המזון בלב הגליל, בצמוד למכללה, תהווה פתרון למינוף האזור".

"בעתיד נראה יותר מומחים מתחומים שונים נכנסים לעולם המזון"

באי הכנס שבו ירצה הורסקי, יזכו לשמוע על מכון המזון וחממת הפוד-טק בגליל, הנחשבים לראשונים מסוגם בישראל. הקמת שני הגופים הללו ופעילותם, תהווה מוקד טכנולוגי לחדשנות, למו"פ ולהקמת מיזמי מזון. בנוסף, הפעילות צפויה למשוך מומחים מתחומים שונים. הורסקי התייחס גם לכך ואמר כי: "בעתיד נראה יותר מומחים מדיסציפלינות שונות, כמו למשל פארמה, גנטיקה וביו-טק, נכנסים לתחום הפוד-טק, מכיוון שבשוק הזה יש פחות רגולציה והזמן הדרוש להשקת מוצרים וטכנולוגיות חדשות, מהיר הרבה יותר. זה ימשוך מדענים שצפויים להכניס טכנולוגיות חדשניות מתחומי המחקר שלהם, שעד כה לא שולבו בתחום המזון".

הורסקי בכנס של מכון היצוא

ד"ר אופיר בנימין, מהחוג למדעי המזון במכללה האקדמית תל חי, ממארגני הכנס, התייחס לחזון הפוד-טק של אזור הצפון: "האקו-סיסטם בתחום הפוד-טק בישראל מקבל דחיפה משמעותית מהממשלה באמצעות הקמת מכון חדשנות ומחקר במזון שיוקם בגליל במכללה האקדמית תל חי וייתן מענה לחברות מקומיות ובינלאומיות, שיעבדו בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים".

בתפריט: הרצאה ופאנל בנושא חדשנות

הרצאתו של הורסקי תהיה בנושא מגמות וטרנדים בינלאומיים בתעשיית המזון. לאחר ההרצאה ייערך פאנל בהנחיית הורסקי בנושא חדשנות בתעשיית המזון עם הפנים לאקדמיה ולהקמת מכון המזון בגליל. בין משתתפי הפאנל יהיו אמיר זיידמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחממת The Kitchen ופרננדו שבד, הטכנולוג הראשי של חברת גלעם.

פעילות הכנס, מכון המזון החדשני, וחממת הפוד-טק - כולם חלק מהתכנית האזורית להפיכת הגליל למוקד חדשנות עולמי בתחום המזון. המכללה האקדמית תל חי תיקח תפקיד מרכזי במימוש החזון על ידי משיכת צעירים המעוניינים ללמוד את תחום המזון ולהתפתח בו, ובין היתר ליהנות מהאווירה הנעימה והשקטה של הצפון. במהלך הלימודים, נהנים הסטודנטים מהאפשרות להתחיל את התמחותם בחברות מזון שונות באזור. לטענת הורסקי, עבורם זוהי הזדמנות מצוינת לטעום מתעשיית המזון המחכה להם עם סיום הלימודים, ולצבור בו ניסיון פרקטי.

"חברות בינלאומיות מחפשות בוגרים עם ניסיון מעשי"

"בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית בתחום, מקומות עבודה נוספים צפויים להיווצר באזור הצפון והדרישה לסטודנטים שלמדו את הנושא צפויה לגדול בהתאמה", מציין הורסקי. "העובדים הנקלטים בחברות המזון השונות אמונים, בדרך כלל, על פיתוח מוצרים חדשים, שיפור המוצרים הקיימים וכמובן פיקוח ובקרת איכות".

לגבי המשך דרכם של הסטודנטים בסיום לימודיהם, צופה להם הורסקי עתיד בתחום: "חברות בינלאומיות כמו 'מונדלייז' מחפשות בוגרים עם ניסיון מעשי בתחום המזון, כפי שהמכללה האקדמית תל חי מציעה. לכן, החברות האלה צפויות לתמוך במימוש חזון הפוד-טק באזור הצפון".

הורסקי מוסיף כמה עצות לסטודנטים מהמכללה האקדמית תל חי, שיציגו את הפרויקטים שלהם במהלך הכנס: "לא היה זמן מתאים יותר מאשר עכשיו להקמה של חברות הזנק בתחום הפוד-טק. יזמים יצירתיים יכולים להשאיר חותם משמעותי בעולם המזון, וזאת בהשקעות לא גדולות. חשוב לספק פתרונות לבעיות שעמן מתמודדים הצרכנים ולהיות ממוקדים מאוד על מנת להצליח".

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים על הכנס>>