עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד עדי כרמלי

״לעשות שלום כאילו אין מלחמה ולהילחם כאילו אין שלום״

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמליצילום: צילום: יח"צ
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

ניהול והפקה: משפטיפ

עורך דין עדי כרמלי, דיני משפחה ופלילים

בגיל 40, כשהוא נשוי ואב לארבעה ילדים ומאחוריו קריירה מפוארת כקצין משטרה מוערך ומוניטין של עורך-דין פלילי מן השורה הראשונה, חושף עו״ד כרמלי את התמחותו המיוחדת בתיקי משפחה מורכבים. כרמלי מייצג בתיקי הגירושין הסבוכים ביותר בהם מעורבת, לא פעם, המשטרה.

במשך השנים, ליווה עו"ד כרמלי עשרות לקוחות, תוך שדאג "לעורר" אותם בקשר עם מלוא הזכויות להן הם זכאים במהלך הליכי גירושין או צוואות ועזבונות, תוך שנוהג לרקום מערכת-יחסים קרובה עם כל אחד מהם: "למרות שהמשרד מונה שבעה עורכי-דין ובעל שני סניפים – יודע ומבין כי אין די בליווי וייצוג בהליכים בתיקים בתחום דיני המשפחה - נדרשת גם יד מכוונת בהיבט המשפטי, כתף להישען עליה וזרוע מנחמת", מחדד עו"ד כרמלי.

עו"ד עדי כרמליצילום: צילום: יח"צ

ניסיונו של כרמלי בתחום הפלילי בא לידי ביטוי בעיקר בליווי ובייצוג לקוחות אשר בעניינם עובר הגבול הדק שבין דיני משפחה ופלילים. פרשיות של תלונות שווא בהן מטפל עו"ד כרמלי הן מהפרשיות שמייצרות אצלו תגובה אוטומטית של זעם אותו מנסה לכבוש: "נכון שלא פעם הופך הליך גירושין ל״שדה קרב״ עמוס אמוציות, אך עם זאת, לא ייתכן שתחושות הכעס, האבל והכישלון יובילו אדם לבצע את שהוא אינו פחות מסיכול ממוקד, לתפישתי, באמצעות העללת עלילת שווא", הדגיש עו"ד כרמלי והוסיף: "אמרתי לא אחת, כי הזכות העומדת להורה להגיש תלונת שווא ובקשה לצו הגנה - עלולה להוות הוכחה לאי מסוגלותו ההורית, שכן הוא פוגע במזיד בילדיו״.

רק לאחרונה, בתום מאבק שנדמה שהנרטיב שלו נלקח מספריו של פרנץ קפקא, סייע עו"ד כרמלי "לחלץ" אדם ששהה חמישה ימים במעצר והוכנס לשם מאחר שגרושתו טענה שתקף אותה פיזית: "עומד אדם שעולמו עובר טלטלה בעקבות פרידה וגירושין ובמקום לעסוק באיסוף השברים ושיקום חייו, נאלץ להתמודד עם תלונה משטרתית בתואנה שתקף את פרודתו" סיפר עו"ד כרמלי: "אני הראשון לכבד את שלטון החוק ולהתעקש על חובתה של משטרת ישראל שלא להשאיר אבן בלתי הפוכה כשבאלימות עסקינן, אך המחשבה שכל אדם יכול להביא למעצרו של אחר, היא דבר בלתי נסלח בעיני". אלמלא הציג עו"ד כרמלי ראיות חד משמעיות ששקד על איסופן, לרבות הקלטות, באשר לעובדה שהאישה בדתה את הדברים, סביר שמרשו היה שוהה במעצר עד תום ההליכים.

בועדה לטיפול בתלונות שווא של לשכת עורכי הדין, בה משמש עו"ד עדי כרמלי יו"ר משותף, הכריזו השנה על מלחמה בתופעת הגשת תלונות השווא: "עו"ד אורי דניאל מהווה דוגמא אחת לעוצמתה ההרסנית של תלונת שווא", המשיך עו"ד כרמלי, תוך שהוא מתאר את יחסיו עם צוותי הפעולה שהקימה הועדה יחד עם הכנסת, גופי הרווחה ומשטרת ישראל.

"אני נוכח כי תלונות שווא בתחום המשפחה לא נובעות מכאב, כעס או נקמנות, אלא מתוך טקטיקה שמטרתה להשפיע על אחד מן הצדדים והפעלת לחץ, ואין מדובר רק במקרים של גירושין, אלא גם בסכסוכי ירושה ועיזבונות" אומר עוה"ד עדי כרמלי ומוסיף: "לצערי, אחד התמריצים שיש בנושא הגשת תלונות שווא הוא נושא הרגישות בתחום עבירות מין; נניח שאדם מצית את ביתו כדי לקבל את כספי הביטוח והמשטרה תגלה זאת, ימצא עצמו עם כתב אישום ומאחורי סורג ובריח, אך כשמתברר שמוגשת תלונת שווא נגד בן או בת זוג, רוב הסיכויים שאחרי חקירה באזהרה יפטרו את המתלונן או המתלוננת מעונש. הסיבות לכך שונות ומגוונות וחלקן אף הגיוניות, אך השורה התחתונה היא ש'חרב' תלונות השווא תונף במקרי גירושין כל זמן שלא תוטל סנקציה ענישתית ברורה על מגישות תלונות השווא".

"כפרקליטים, עלינו לזכור כי תחום העיסוק בו בחרנו הוא מעולם דיני הנפשות ולהזכיר למרשינו כי במקרה בו הם הורים לילדים, ימשיך הגרוש/גרושה להיות חלק מחייהם" מסכם עו"ד כרמלי.

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"