עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד אייל בסרגליק

"אין סיפוק גדול יותר מלנצח במשחק השחמט הבלתי אפשרי הזה, בו מסתיימים 98.9% מכתבי האישום בהרשעה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אייל בסרגליק
עו"ד אייל בסרגליקצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

ניהול והפקה: משפטיפ

עורך הדין אייל בסרגליק עוסק בתחומי המשפט הפלילי ועבירות צווארון לבן ומשמש כליטיגטור בתחום המשפט האזרחי

עו״ד בסרגליק משמש יו"ר הועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין (מחוז תל אביב), סגן ראשי הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין, המשנה ליו"ר ועד מחוז תל-אביב, מרצה בקריה האקדמית אונו בקורסים דיני עונשין, דיני ראיות, סדר דין פלילי ועבירות צווארון לבן ובבית הספר הגבוה למינהל כספי לרשויות המקומיות בישראל ברחובות וכיו"ר "עמותת אפשרות" - עמותה למתן אוכל לנזקקים במסגרת פעילות רווחה בקריית אונו.

הוא הבעלים והמייסד של משרד עורכי דין "בסרגליק, שחיבר ושות'" ובין היתר, מייצג בבתי משפט צבאיים (עו"ד בסרגליק שימש כעוזר ראש מדור חוק ושיטור בצה"ל) ובהליכים משמעתיים הקשורים באנשי שירות הביטחון, שוטרים, שירות בתי הסוהר ועורכי דין.

עו"ד אייל בסרגליקצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

עו"ד בסרגליק נחשב כמטאור בתחום המשפט הפלילי וכאחד מעורכי הדין הבכירים בו, כאשר לאחרונה זכה להיות אחד המוערכים ביותר במדד בידיאיי בתחום עבירות צווארון לבן ותחום המיסוי הפלילי. בשנת 2010 נבחר כאחד מעורכי הדין הצעירים המבטיחים על ידי מגזין "גלובס". באותה כתבה הסביר כי "הוא מנהל כל תיק כאילו הוא מאבק חייו". בשנת 2014 נבחר על ידי מגזין לשכת עורכי הדין כ-"הבטחה" בעולם המשפט.

עו״ד בסרגליק התמחה אצל פרופ' דוד ליבאי, אותו מכנה ״מורו ורבו״. בהמשך, שימש במשך כ- 7 שנים עוזרו ויד ימינו של מתחרהו של דוד ליבאי, עוה"ד משה ישראל.

התיק אותו הוא מכנה כ- "מכונן" היה תיק "פרשת הבנק למסחר", בו טיפל כמתמחה. היה זה תיק שהיווה אבן דרך מקצועית עבור עו"ד בסרגליק והוא התיק הראשון בו טיפל.

משהוסמך, עבד במשרדו של עו״ד משה ישראל, עת ייצגו את ניצב אילן פרנקו ב- "ועדת זיילר": ״בזמנו, נדרשנו ללמוד את התיק הסבוך תוך זמן קצר ואז, לראשונה בחיי, נחשפתי למאפייני הזירה המשטרתית.

בסיום הודחו/פרשו כל הפונקציות שאיישו את צמרת המשטרה, למעט ניצב פרנקו. המטפלים בתיק נדרשו לקרוא ערימות של ניירת ולהיערך לארבעה דיוני הוכחות שנקבעו בשבוע, מה שגרר בהכרח, היערכות והכנה לקראת ביצוע חקירות בזמן בזק, כל זאת, חודשיים לאחר הסמכתו וכשהוא מתדיין מול עורכי הדין שהיוו וחלקם מהווים עדיין, חלק מצמרת עולם המשפט ביניהם; גלעד שר, אלי זוהר, דן שיינמן ודורי קלגסבלד.

כידוע, ניצב פרנקו נענש בנזיפה קלה ובשלילת האפשרות להתמנות למפכ"ל בסבב המינויים דאז (כשממילא לא אמור היה להתמנות בו). פרנקו מונה למפקד מחוז תל אביב ובהמשך לסגן המפכ"ל.

עו"ד בסרגליק מספר כי אהבתו הגדולה בעיסוקו בתחום נתונה לתחושת תיקון העוולות והידיעה שניתנה לו האפשרות והזכות לחלץ אדם מתהום ולנצח במה שמכנה: "משחק השחמט הבלתי אפשרי הזה, בו מסתיימים 98.9% מכתבי האישום בהרשעה". עם זאת, עו"ד בסרגליק אינו מחובבי ההגעה להסדרים, רק בשל השכר בצידם. כאשר יש לו ראיה מזכה בתיק - הוא ינהלו לזיכוי ולא להסדר.

ובנימה אישית, ממליץ עו"ד בסרגליק להחליט על אופן ניווט קו ההגנה מיד ולהעלותו לדיון כבר בפגישה הראשונה עם הלקוח.

לאחרונה, הוא בולט באופן ניכר, בייצוגו את "החייל היורה" אלאור אזריה, בפני בית הדין הצבאי.

בין האנשים שייצג בעבר; ח"כ חיים כץ, מנהל הכספים של חפציבה, מנהל ההשקעות של אקסלנס, מנהל סניף ת"א של עזר מציון, קובי בן גור ברשות המסים, מנכ"ל בנק לאומי בריטניה ובנק לאומי עצמו, אהרון אביטן הנחשד כראש ארגון פשיעה, אנשי עסקים בכירים ועורכי דין.

לעו"ד בסרגליק שיטת עבודה שונה מזו של עורכי דין אחרים והיא פרסונלית על התיק, גם שיש במשרדו צוות עובדים שמסייעים לו בהכנת וניהול התיק.

"אנו רואים כל תיק, כאילו הוא אחד ויחיד - עולם ומלואו. תחושת השליחות בהצלת חייו של אדם תמיד לנגד עינינו. לא נרפה עד שהלקוח יקבל את התוצאה אותה הגדרנו כאפשרית והטובה ביותר עבורו".

"בנושא הליטיגציה האזרחית, הגם שאני אוהב יותר את עבודתי בתחום הפלילי, היות וייצגתי בעברי במשרדו של עו"ד משה ישראל, את איזורים ושו"פ, תשתיות נפט ואנרגיה, וכל המשפחות בגבעת עמל, צברתי ניסיון רב בליטיגציה אזרחית. אמנם מדובר בסכסוכים אזרחיים כספיים, אך הם מלווים בלא מעט אמוציות שלא בהכרח תורמות לסכסוך. חשוב להוציא את המוץ מן התבן ולהגיע לתוצאה הנכונה, עבור הלקוח".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"