עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עורך דין לירום סנדה

L/S life save

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד לירום סנדה
עו"ד לירום סנדהצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי
עו"ד לירום סנדהצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו"ד לירום סנדה, ראש פירמת עורכי הדין L/S וסגן יו"ר (משותף) פורום הוצאה לפועל ארצי בלשכת עורכי הדין

נתוני כונס הנכסים הרשמי מדברים על עליה של 55% במספר פושטי הרגל בישראל מאז שנת 2012 ומאות אנשים פרטיים שלא עומדים בנטל חובותיהם, מוצאים עצמם מגיעים למצב של פשיטת רגל. רפורמה חדשה שמובילים כונס הנכסים הרשמי ושרת המשפטים, הגב' איילת שקד, מאפשרת לאדם שנקלע לחובות לפתוח דף חדש בחיים בפרק זמן מוגדר וידוע מראש.

עבור עו"ד לירום סנדה, ראש פירמה עורכי הדין L/S וסגן יו"ר (משותף) פורום הוצאה לפועל ארצי בלשכת עורכי הדין, הטיפול בפושטי רגל והבראת חייבים הוא עניין אישי לגמרי. למקצוע עריכת הדין הגיע בעקבות משבר משפחתי שעבר - כשבהיותו בן 13 נקלע אביו לחובות של מיליונים בעסק שניהל.

עו"ד לירום סנדהצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

״דירתנו נמכרה בהליכי כינוס ובתור ילד, היו עוקבים אחרי ומחפשים אחרי אבי על מנת לוודא שהוא לא מחביא נכסים. אבי, עבד כנהג מונית משך 10 שנים וכל חודש הוציא מכיסו 1,000 ש"ח רק על מנת שאוכל ללמוד משפטים", מספר עו"ד סנדה.
"לאחר שנים ארוכות של חובות, החל אבי הליך פשיטת רגל שנגדע, מאחר שנהרג בתאונת דרכים שעה שרכב שהגיח מולו, חצה פס הפרדה לבן ונכנס בו חזיתית. אני, שנותרתי חסר אונים וכאוב נוכח המקרה הנוראי, החלטתי כי מאותו היום אקדיש את חיי לטיפול ושיקום אנשים ועסקים שנקלעו לחובות. מאז ועד היום טיפל משרדי באלפי תיקים של חייבים והעביר אותם מסלול שיקום והבראה כלכלית. המקרה של אבי ז"ל הוא שדחף אותי לעסוק בתחום, אך התיק המכונן שלי היה ללא ספק תיק בו הצלחתי להביא למחיקתם של חובות שחבו בני זוג מבוגרים בסך של 14 מיליון שקלים, בתיק שהתנהל בהוצאה לפועל משך 30 שנים והשניים אף זכו, לקראת סוף חייהם לטוס לחו"ל, לחופשה שארגנו להם במתנה ילדיהם".

"פשיטת רגל" היא כבר לא מילה גסה ועל כל אזרח להבין שכישלון כלכלי הוא חלק מהחיים. צריך לדעת להתרומם חזרה מהר ובאופן יעיל״.

"הסיפוק הגדול ביותר שלי הוא מבטו של הלקוח ביום הדיון הסופי, כשהוא מקבל את ההחלטה כי בית המשפט מאשר לו פתיחת דף חדש בחיים והפטר מהחובות. כולם בוכים, ללא יוצא מהכלל, בין אם מדובר בצעיר בן 30 או במבוגר בן 60 - אף אחד לא נשאר אדיש".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"