ארה"ב בורסת וול סטריט
ארה"ב בורסת וול סטריט צילום: BLOOMBERG NEWS

ניו יורק עקפה את לונדון כמרכז הפיננסי האטרקטיבי ביותר

הסיבה לשינוי, על פי מדד Z/Yen global financial centers, הוא הברקזיט, שמציב את האתגר הגדול ביותר לסיטי של לונדון מאז המשבר הפיננסי ב-2007 ■ לונדון נפלה בשמונה נקודות לעומת לפני שישה חודשים - הירידה החדה ביותר מבין המועמדות המובילות

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

ניו יורק עקפה את לונדון כמרכז הפיננסי האטרקטיבי ביותר בעולם, על פי סקר חדש שפורסם היום (ד'). זאת על רקע החלטת בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי שגרמה לבנקים האירופים להעתיק משרות מלונדון למקומות אחרים כדי לשמור על הגישה לשוק היחיד.

הברקזיט מציב את האתגר הגדול ביותר לסיטי של לונדון מאז המשבר הפיננסי ב-2007, משום שמשמעות הדבר היא שבנקים וחברות ביטוח יאבדו גישה לאיחוד האירופי, גוש הסחר הגדול בעולם.

במדד Z/Yen global financial centers, המדרג 100 מרכזים פיננסיים על פי גורמים שונים מתשתיות ועד גישה לכוח אדם איכותי, ניו יורק דורגה במקום הראשון כמרכז הפיננסי הנחשק ביותר, אחריה לונדון, הונג קונג וסינגפור.

לונדון נפלה בשמונה נקודות לעומת לפני שישה חודשים - הירידה החדה ביותר מבין המועמדות המובילות. מחברי הסקר אמרו כי תוצאה זאת משקפת את חוסר הוודאות סביב הברקזיט ב-29 במארס 2019.

הסקר מבוסס על 2,500 משתתפים שעובדים בתעשיית השירותים הפיננסיים. מרכזים אירופים אחרים עלו בדירוג גם כן, ובהן ציריך שעלתה למקום התשיעי ממקום 16 לפני שישה חודשים, ופרנקפורט שדורגה במקום ה-10 לעומת 20. אמסטרדם טיפסה למקום ה-35 לעומת 50.