ג'יימי דיימון
ג'יימי דיימון צילום: בלומברג

המנכ"ל הוותיק והחזק ביותר בוול סטריט מתכונן לפרישה

ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן צ'ייס, הודה בראיון ל"פייננשל טיימס" כי העביר את ניהולו השוטף של הבנק לשני הנשיאים, שהם גם בין המועמדים הבולטים לרשת אותו

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן צ'ייס , מעביר חלק גדול מהניהול השוטף של הבנק לשני בעלי התפקידים הבכירים אחריו - סימן לכך שהוא מתכוון לפרוש כשהחוזה שלו יסתיים בעוד חמש שנים. כך דיווח "פייננשל טיימס". ג'יי. פי. מורגן מינה בינואר שני נשיאים משותפים – דניאל פינטו, שמנהל את חטיבת הבנקאות התאגידית ובנקאות ההשקעות, וגורדון סמית', שעומד בראש חטיבת הבנקאות לצרכנים – כשדימון הודיע שיישאר בתפקידו.

בראיון ל"פייננשל טיימס" נשאל דימון – המנכ"ל הוותיק ביותר בוול סטריט, שמכהן בתפקיד מאז 2006 - אם הוא גם מעביר חלק גדול יותר מהניהול של הבנק לפינטו וסמית', והשיב: "יש בכך מן האמת". "כשיש לך טום בריידים במגרש, אתה נותן להם להיות הקווטרבק ואתה יכול להיות המאמן", אמר, כשהוא מתייחס לשחקן הפוטבול שזכה בחמישה סופרבולים. "בהרבה מקרים, אני כמו מאמן עכשיו, וזה ראוי לגמרי".

ב"פייננשל טיימס" ציינו כי סמית' בן ה-60 ופינטו בן ה-55 נחשבים שניהם למועמדים פוטנציאליים לרשת את דימון, לצד סמנכ"לית הכספים מריאן לייק, בת 49.

בראיון, שנערך לרגל ציון עשור למשבר הכלכלי העולמי, אמר דימון כי ג'יי. פי. מורגן "יפעל לטובת המערכת", אם יתבקש לעשות זאת. עם זאת, הוא הביע חרטה על כך שהבנק רכש במהלך המשבר את בר סטרנס, מה שאילץ אותו לשלם קנסות כבדים. "נקטנו הרבה צעדים שלא היה להם קשר למניעי רווח. חשנו אחריות לעזור למערכת", אמר.