פוטין במוסקבה
פוטין במוסקבה צילום: Alexei Nikolsky/אי־פי

רוסיה וסין מתכננות להשקיע יותר מ-100 מיליארד דולר בפרויקטים משותפים

"אנו סבורים כי עסקות מבטיחות במיוחד יצמחו משיתוף הפעולה שמסתמך על היחסים בין רוסיה לסין", אמר בהצהרה קיריל דמיטרייב, מנכ"ל קרן ההון הריבונית הרוסית

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

קבוצה של אנשי עסקים רוסים וסינים שוקלים להשקיע במשותף ב-73 פרויקטים בשווי כולל של יותר מ-100 מיליארד דולר, כך נמסר בהצהרה הבוקר (ג').

ועדת ראש'ן-צ'ייניז ביזנס אדווייזורי תערוך השבוע את המפגש השנתי שלה בפורום הכלכלי המזרחי בוולדיבוסטוק ברוסיה. הוועדה כוללת יותר מ-150 נציגים מ"חברות רוסיות וסיניות מובליות", על פי ההצהרה שפירסמה קרן ההשקעות רוסיה-סין (RCIF).

הקרן הוקמה ב-2012 על ידי צ'יינה איווסטנט קורפ, וקרן ההון הריבונית של רוסיה, ראשן דיירקט אינווסטמנט.

על פי ההודעה, שבעה פרויקטים בשווי 4.6 מיליארד דולר כבר החלו. "צמיחה כלכלית חזקה בשתי המדינות תייצר הזדמנויות מקומיות רבות להשקעות רווחיות, אך אנו סבורים כי עסקות מבטיחות במיוחד טמונות באלו שמסתמכות על היחסים בין רוסיה לסין", אמר בהצהרה קיריל דמיטרייב, מנכ"ל קרן ההון הריבונית הרוסית.

קרן ההשקעות הרוסית-סינית וקבוצת ההשקעות במדע וטכנולוגיה הסינית, טאס-הולדינגס, הודיעו היום בנפרד על תוכניות להשקעות משותפות. שיתוף הפעולה יתמקד בטכנולוגיה, ובמסגרתו 1.28 מיליארד דולר יושקעו בפארק טכנולוגי בצפון-מערב מוסקבה. שתי הקבוצות שוקלות להקים גם פארק חדשנות בשווי של יותר מ-100 מיליון דולר וכבר השיקו מיזם משותף בשווי דומה, נמסר בהצהרה.