קריסטל טדלוק
קריסטל טדלוק צילום: יוטיוב

הטעות הקשה שעשתה נוסעת שקיבלה חטיף חינם מהדיילת

אמריקאית שקיבלה תפוח מחברת התעופה דלתא איירליינס במהלך טיסה מפריז לארה"ב ושמרה אותו בתיק, "נלכדה" על ידי רשויות המכס ותיאלץ לשלם מאות דולרים

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

אשה מקולורדו קיבלה קנס של 500 דולר מרשות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב, משום ששמרה אצלה תפוח שקיבלה מדיילת בטיסה של דלתא איירליינס כאשר עשתה את דרכה לארה"ב מצרפת.

קריסטל טדלוק סיפרה לפוקס 31 (תחנה הקשורה לרשת הטלוויזיה פוקס ניוז) כי לקראת סוף הטיסה מפריז הדיילים חילקו לנוסעים תפוחים בשקיות פלסטיק. טדלוק שמה את הפרי בתיק היד שלה מתוך מחשבה שתאכל אותו בשלב מאוחר יותר. כאשר הגיעה לארה"ב היא עברה במכס, ונבחרה באופן רנדומלי לעבור בדיקה. לדבריה, אחד מעובדי המכס שלף את התפוח, שעל שקית הפלסטיק שלו היה לוגו של דלתא.

יוטיוב

כאשר נשאלה עליו, טדלוק הסבירה כי קיבלה אותו מחברת התעופה, ואף שאלה אם היא צריכה להשליך אותו או לאכול אותו עכשיו. לדבריה, עובד המכס השיב בשלילה וקנס אותה ב-500 דולר על כך שנשאה פרי מבלי שהצהירה עליו.

"הוא שאל אותי אם הטיול לצרפת היה יקר, ועניתי שכן. לא ממש הבנתי למה הוא שאל אותי את זה, ואז הוא אמר 'אז הוא הולך להיות הרבה יותר יקר לאחר שאטיל עלייך קנס של 500 דולר", סיפרה טדלוק.

איסור על הכנסת מוצרים חקלאיים ממדינות זרות הוא איסור מקובל ברחבי העולם, בשל חשש מהעברת מחלות. דובר של רשות המכס האמריקאית אמר לפוקס ניוז כי "כל הפריטים החקלאיים חייבים להיות מוצהרים". לדבריו, "קנסות אזרחיים ניתנים כאשר נוסעים אינם מצהירים על מוצרים חקלאיים אסורים, והם עשויים להגיע עד 1,000 דולר בעבירה ראשונה, בכמויות לא מסחריות".

טדלוק מתכוונת לערער על הקנס בבית המשפט.