רחפן של פרספטו
רחפן של פרספטו

פרספטו מגייסת 15 מיליון דולר לפיתוח רחפנים אוטונומיים

קרן USVP הובילה את סבב הגיוס יחד עם ספיידר קפיטל, אמרג' ו-NHN ■ פרספטו, שגייסה מ-2014 27.5 מיליון דולר, מעסיקה 55 עובדים בישראל וצפויה לגייס עשרות נוספים

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

חברת פרספטו (Percepto), שמפתחת רחפנים אוטונומיים, הודיעה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס ראשון של 15 מיליון דולר. מי שהובילה את הסבב היא קרן US ונצ'ר פרטנרס האמריקנית (USVP), יחד עם הקרנות ספיידר קפיטל (Spider Capital), אמרג' (Emerge) וחברת NHN הקוריאנית, שהשקיעו גם בסבבים קודמים. 

פרספטו מפתחת רחפנים אוטומטיים שמיועדים לשימוש בתעשיות כבדות כמו מכרות, מפעלי תעשייה, ומתקנים של חברות אנרגיה. ניתן לתכנת את הרחפן לסייר באוויר כדי למנוע חדירה של פורצים, או לגלות רמזים לליקויים ופגמים שעלולים לפגוע בתשתיות הייצור. בין הטיסות, הרחפן נוחת בתחנת עגינה, מעין קופסא המגנה על הרחפן מפגיעות וטוענת אותו לצורך ההמראה הבאה.

דור אבוחצירה, מנכ"ל פרספטו
דור אבוחצירה, מנכ"ל פרספטו

החברה מחכירה (ליסינג) לשנה את הרחפנים ללקוחותיה וגובה בנוסף על רשיונות תוכנה, כמו ניטור דליפת גז או מיפוי מבנים בתלת מימד. מאז הקמתה ב-2014, גייסה פרספטו 27.5 מיליון דולר. החברה דיווחה כי כל ההון נכנס לקופתה. סבב הגיוס הנוכחי ישמש את החברה להמשך פיתוח המוצר והגדלת המכירות.

החברה הוקמה על ידי המנכ"ל דור אבוחצירה; סמנכ"ל הטכנולוגיה שגיא בלונדר; סמנכ"ל המוצר רביב רז; וסמנכ"ל השיווק אריאל אביטן. היא מעסיקה 66 עובדים בישראל, ארה"ב ואוסטרליה. 55 איש עובדים במרכז הפיתוח שלה במודיעין. על אף שלא נקבה במספר מדויק, מסרה החברה כי בכוונתה לגייס עשרות עובדים בעתיד הקרוב. 

החברה לא ציינה את שמותיהם של מרבית לקוחותיה, למעט חברת החשמל האיטלקית ENEL. עם זאת, החברה מעידה כי עם לקוחותיה נמנים חברות אנרגיה וחשמל בפלורידה ובמקסיקו וגם חברות רכב.

אחת המתחרות הגדולות ביותר של פרספטו בתחום הרחפנים האוטונומיים היא גם ישראלית, איירובוטיקס (Airobotics) מפתח תקווה, שגייסה 101 מיליון דולר בארבעה סבבים.

תחרות הסטארט-אפים הגדולה בישראל. $250,000 השקעה לזוכה
להרשמה