מנכ"ל פרופיטקט, גיא יחיאב
מנכ"ל פרופיטקט, גיא יחיאב צילום: אתר פרופיטקט

פרופיטקט הישראלית נמכרת לזברה האמריקאית בכ-100 מיליון דולר

החברה מפתחת תוכנה לניתוח אובדן הכנסות ברשתות קמעונות, וגייסה 22 מיליון דולר מאז שנוסדה לפני כ-12 שנה

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

חברת זברה טכנולוגיה הודיעה כי היא רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי פרופיטקט (Profitect), המתמחה בניתוח מידע-עתק (ביג דאטה) בחנויות קמעוניות. סכום הרכישה לא נחשף, אולם ל-TheMarker נודע כי שווי העסקה נאמד ב-100 מיליון דולר. זברה הודיעה כי תבצע את הרכישה בשילוב מזומן ואשראי - וכי העסקה צפויה לקבל אישור עוד ברבעון זה של 2019.

פרופיטקט הוקמה בשנת 2007 בידי דוד אבן-חיים ועומר מתתיהו ומנוהלת כיום על ידי המנכ"ל, גיא יחיאב. החברה מספקת תוכנה כשירות (SaaS) לרשתות קמעוניות, ובעזרת ניתוח ביג דאטה, מלמדת את המנהלים מהם הגורמים האפשריים לאובדן הכנסות בחנויות מסוימות ברשת, כמו מלאי מיותר, שיעור החזרת מוצרים גבוה, ביקורות גרועות או פריטים פגומים.

מטה החברה של פרופיטקט נמצא בברלינגטון, מסצ'וסטס שבארה"ב ויש לה משרדים גם בתל אביב ובבריטניה. החברה גייסה לאורך שנותיה כ-22 מיליון דולר, מקרנות דוגמת סידר (Ceder), ג'נסיס (Genesis) וזרוע ההשקעות של מוטורולה. עם זאת, בפברואר מכרה ג'נסיס את רוב אחזקותיה בקרן הרביעית שלה לקרן ההון-סיכון האמריקנית אינסייט (Insight). פרופיטקט היא המימוש הראשון של אינסייט מהפורטפוליו שרכשה מג'נסיס.

"לפני כחמש שנים, נמכרה החטיבה העסקית של מוטורולה סולושנס לזברה טכנולוגיות תמורת 3.45 מיליארד דולר - ובה זרוע ההשקעות של מוטורולה", מסביר אדי שלו, שותף-מנהל בג'נסיס. "כך היא הפכה לבעלת מניות בפרופיטקט". הרוכשת, זברה, נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 9.6 מיליארד דולר ומפתחת טכנולוגיות הדפסת ברקוד ותגי זיהוי באותות רדיו (RFID). "זברה הייתה עד כה בשוק של חומרה", אומר שלו  ומעריך כי "המניע לרכישה של פרופיטקט היה הרצון שלהם להיכנס כעת לשוק התוכנה".

תחרות הסטארט-אפים הגדולה בישראל. $250,000 השקעה לזוכה
להרשמה