המסחר בבורסה בת"א נסגר בירידות קלות, דיסקונט עלתה ב-3.3% בעקבות רכישת דקסיה

ת"א 125 ות"א 35 ירדו ב-0.1% ■ מדד הבנקים ירד ב-0.05% לאחר שהיה במגמת עליה במהלך היום ■ מניית קסטרו עלתה ב-0.54% לאחר פרסום ההסכם שנחתם מול קים קרדשיאן ■ מחזור המסחר הסתכם ב- 1.3 מיליארד שקל

 1. המסחר בבורסה בתל אביב נסגר בירידות שערים
 2. טלרד נטוורקס: חוזה של כ-22 מיליון דולר להקמת רשת תקשורת אינטרנט בארה"ב
 3. ירידות מתונות בבורסה; דיסקונט עולה ב-2.8%
 4. העובד לשעבר של שיכון ובינוי בקניה שטען למעשי שחיתות - משך את התביעה נגד החברה
אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת
 1. המסחר בבורסה בתל אביב נסגר בירידות שערים

  המסחר בבורסה בתל אביב נסגר בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד ב-0.1%, כך גם מדד ת"א 125. מדד הבנקים, שהתחיל את היום בעליות, סיים אותו בירידה קלה של 0.05%. מחזור המסחר הסתכם היום ב- 1.3 מיליארד שקל.

  מניית קסטרו עלתה ב-0.54% לאחר פרסום ההסכם שנחתם מול קים קרדשיאן. מניית דיסקונט עלתה ב-3.3% בעקבות רכישת דקסיה.

 2. טלרד נטוורקס: חוזה של כ-22 מיליון דולר להקמת רשת תקשורת אינטרנט בארה"ב

  טלרד נטוורקס , בשליטתה של קרן פורטיסימו, זכתה בפרויקט חדש בשוק האמריקאי: החברה דיווחה כי תקים תקשורת אינטרנט בפס רחב עבור אחד המפעילים בצפון ארה"ב באזורים בהם התקשורת מוגבלת.

  טלרד תקים כ-800 תחנות תקשורת, שאמור לספק שירותי אינטרנט לכ-70 אלף לקוחות קצה. סכום הפרויקט מוערך בכ-22 מיליון דולר, ויתפרש על פני תקופה של חמש שנים.

  לכתבה המלאה

  משרדי טלרד
  משרדי טלרד צילום: זאב שטרן
 3. ירידות מתונות בבורסה; דיסקונט עולה ב-2.8%

  המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו בירידות מתונות. מדד ת"א 125 יורד ב-0.1%, וכך גם מדד ת"א 35 . לעת עתה מחזור המסחר מסתכם בכ-900 מיליון שקל.

  מדד ה בנקים עולה ב-0.4% בהובלתו של בנק דיסקונט , שעולה ב-2.8% לאחר שסיכם במהלך ראש השנה על רכישת מלוא הון המניות של בנק דקסיה ישראל, ובכך גבר על בנק ירושלים שהתמודד אף הוא על הרכישה. גם בנק לאומי מציג עלייה - של 1.5%, ואילו הבנק הבינלאומי מטפס ב-1%. בנק ה פועלים לעומת זאת רושם ירידה של 1.1%, ובנק מזרחי טפחות רושם ירידה של 0.8%.

  מניית קסטרו עולה ב-1.7% לאחר שהחברה המחזיקה בבעלות מלאה על קרולינה למקה, דיווחה כי חתמה על חוזה עם כוכבת הריאליטי האמריקאית קים קרדשיאן. על פי ההסכם קרדשיאן תהיה הפרזנטורית של הרשת ותקבל 10% מחברה בת אמריקאית, שתרכז את פעילות קרולינה למקה בארה"ב.

 4. העובד לשעבר של שיכון ובינוי בקניה שטען למעשי שחיתות - משך את התביעה נגד החברה

  שי סקף, לשעבר מנהל הכספים בקניה של חברת SBI (חברה נכדה של שיכון ובינוי), משך את התביעה האזרחית בסך 5.9 מיליון שקל, שהגיש נגד  שיכון ובינוי ביולי 2017 בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. כחצי שנה לאחר הגשת התביעה, בפברואר 2018 נפתחה חקירה פלילית גלויה נגד החברה, ונחקרו רבים מבכיריה בעבר ובהווה.

  לכתבה המלאה

 5. קרן התשתיות של יוסי זינגר תשקיע 70 מיליון שקל ברפק אנרגיה

  קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל (Generation Capital), ממשיכה לרכוש נכסים קודם להנפקה המתוכננת בבורסה. הקרן הודיעה כי רכשה 50% מרפק אנרגיה - חברת בת של רפק תקשורת ותשתיות הציבורית, המחזיקה בכ-82% מהזכויות בתחנות הכוח רמת גבריאל ואלון תבור - בתמורה לכ-70 מיליון שקל.

  במסגרת ההסכם, ג'נריישן קפיטל תזרים לרפק אנרגיה 32.5 מיליון שקל, מתוכם 8.7 מיליון שקל כהלוואת בעלים; וכן תרכוש שטרי הון שהונפקו על ידי רפק אנרגיה,  ב-37.5 מיליון שקל. עוד הוסכם כי הקרן ורפק תקשורת יזרימו כהלוואות בעלים 20 מיליון שקל כל אחת לחיזוק נזילותה של רפק אנרגיה, והשתיים התחייבו להעמיד סכום נוסף של 21.5 מיליון שקל, במידה שבמהלך השלמת הקמת תחנות הכוח תידרש השקעת נוספת של הבעלים.

  לכתבה המלאה

  ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן
  ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן צילום: תמוז רחמן
 6. אלקטרה ומנרב מבקשות צו ביניים שיקפיא את מכרז קריית התקשוב של צה"ל בנגב

  אלקטרה ו מנרב עתרו לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד משרד הביטחון ונגד החברות  שיכון ובינוי ו אפריקה נכסים . אלקטרה ומנרב מבקשות מבית המשפט לתת צו ביניים, שיאסור על משרד הביטחון לקדם או לממש את זכיית החברה המשותפת לשיכון ובינוי ולאפריקה נכסים, במכרז למימון, תכנון, הקמה, והפעלה של קריית התקשוב הטכנולוגית בנגב לתקופה של 25 שנים, בסך 2 מיליארד שקל. זאת עד החלטה בעתירה קודמת שהגישו אלקטרה ומנרב לעיון במסמכי המכרז. אלקטרה ומנרב התמודדו והפסידו לקבוצה של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים בשלב האחרון של המכרז להקמת קריית התקשוב שהוכרע ביוני 2018.

 7. אליום העניקה לחברה בינלאומית מובילה אופציה לרכישה של חברת הבת גרדיה

  מניית אליום עולה ב-3%, לאחר שהחברה חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברה בינלאומית מובילה, מהגדולות בעולם, בתחום המכשור הרפואי. על פי המזכר, אליום והחברה הבינלאומית יחתמו על הסכם מחייב שיכלול תשלום חד פעמי מהחברה הבינלאומית לאליום במועד החתימה. אליום תקבל בתמורה זכויות הפצה בלעדיות של מוצריה של החברה הבת גרדיה בשוק האמריקאי לתקופה של שלוש שנים, ואופציה לרכישת כל הזכויות והנכסים של גרדיה לתקופה של 27 החודשים הראשונים של תקופת ההפצה.

  לכתבה המלאה

  צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרה
  צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרה צילום: איציק בן מלכי
 8. מישורים מתרחבת במיאמי: רוכשת חניון מסחרי ב-18 מיליון דולר

  חברת הנדל"ן מישורים , שבשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, חתמה על הסכם לרכישת חניון מסחרי "255 NE 1ST ST", הממוקם בדאונטאון של מיאמי, פלורידה, שבארה"ב, בתמורה ל-18.25 מיליון דולר.

  זהו מבנה בן שבע קומות, הכולל 756 מקומות חניה, שוכן על מגרש בשטח של 3,483 מ"ר וכולל כ-24 אלף מ"ר בנוי (בכל הקומות יחד), עם זכויות בנייה של כ-120 אלף מ"ר נוספים.

  לכתבה המלאה

  נכס של מישורים בארה"ב
  נכס של מישורים בארה"ב
 9. מניית דקסיה מזנקת ב-10% בעקבות העסקה לרכישת הבנק

  מניית דקסיה מזנקת ב-10% לאחר שהבוקר נודע דיסקונט ירכוש את הבנק תמורת 670 מיליון שקל

  לכתבה המלאה

 10. המסחר נפתח בירידות קלות

  יום המסחר הראשון של השנה העברית נפתח הבוקר בירידות שערים קלות. מדד ת"א 125 ו ת"א 35 יורדים כל אחד ב-0.1%, גם מדד ת"א 90 יורד בשיעור דומה. מדד ה בנקים עולה ב- 0.6%.

  אתמול נסגרו בורסות וול סטריט במגמה חיובית, לאחר שעליות במגזר ההיי-טק האפילו בהשפעתן על המשך החששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. סין מתכוונת לבקש בשבוע הבא את אישור ארגון הסחר העולמי (WTO) להטיל סנקציות על ארה"ב, לפי סדר יום פגישות הארגון.

  מניות האנרגיה טיפסו בעקבות מחיר הנפט. מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.4%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.6%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.4%.

  המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים, על רקע התגברות החששות ממלחמת סחר. היום דווח כי סין מבקשת אישור מארגון הסחר העולמי להטיל סנקציות נגד ארה"ב, בנפרד מסכסוך הסחר שהיא מנהלת כבר כמה חודשים מול הכלכלה הגדולה בעולם.

  טוקיו יורדת ב-0.5%; הונג קונג יורדת ב-0.4% ומגיעה בכך לרמת שפל חדשה של 14 חודשים; שנחאי יורדת ב-0.3%; סיאול יורדת ב-0.4%; הבורסה האוסטרלית ללא שינוי. בשוק הסחורות, הנפט עולה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר עולים ב-0.9% ל-69.88 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.