בחורה צעירה עם אקנה

פואמיקס נסקה ב-57% במסחר המאוחר בעקבות הצלחה בניסוי לטיפול בפצעי בגרות

החברה דיווחה על תוצאות חיוביות בשלב השלישי של הניסוי בקצף על בסיס החומר האנטיביוטי מינוציקלין לטיפול בפצעי בגרות בדרגה בינונית עד חמורה

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

מניית פואמיקס נסקה ב-57% במסחר המאוחר בנאסד"ק, לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי בשלב השלישי בקצף על בסיס החומר האנטיביוטי מינוציקלין לטיפול בפצעי בגרות בדרגה בינונית עד חמורה.

פואמיקס פירסמה אמש (ג') את תוצאות הניסוי בשלב השלישי במוצר FMX-101, שכלל 1,507 מטופלים. הניסוי עמד בשני היעדים העיקריים שלו במובהקות סטטיסטית שנמוכה מ-0.0001.

היעד העיקרי הראשון של הניסוי היה שינוי במספר המוחלט במספר הנגעים הדלקתיים של המטופל בשבוע ה-12 לניסוי, שהתבסס על השוואה התוצאות של מתן של קצף המינוציקלין בריכוז של 4%, שפיתחה לקבוצת ביקורת שקיבלה רק את הג'ל העוטף את החומר הפעיל. הירידה הממוצעת במספר הנגעים בקבוצת הטיפול לאחר 12 שבועות היה 16.9, בעוד בקבוצת הבקרה חלה ירידה ממוצעת של 13.4 במספרם המוחלט של הנגעים בתקופה זו.

היעד העיקרי השני של הניסוי היה מדידת השינוי במדד  Investigator's Global Assessment (IGA), שהוא מדד לחומרת הנגעים בקבוצת הטיפול לעומת קבוצת הבקרה. היעד של פואמיקס היה להראות שיפור של שתי דרגות לפחות במדד זה בתקופה של 12 שבועות. שיעור המטופלים ב-FMX-101 שחוו הצלחה במדד זה הוא 30.8%, בעוד בקבוצת הבקרה שיעור ההצלחה היה 19.63%.

ההצלחה הנוכחית של פואמיקס בניסוי הושגה לאחר שבמארס 2017 הכריזה על כישלון באחד משני הניסויים שערכה ב-FMX-101, מכיוון שהיעד של שיפור של שתי דרגות במדד IGA לא הושג במובהקות סטטיסטית בניסוי, שכלל אז 961 מטופלים. בעקבות הכישלון קרסה מניית פואמיקס ב-43%.

FMX-101  אמור להיות מרכז הרווח העיקרי של פואמיקס ולספק חלק מהמקורות למימון צנרת הפיתוחים שלה. היתרון של תרופה מבוססת קצף לעומת משחות קרמים ג'ילים ותרופות אנטיביוטיות בטבליות הם התפשטות מהירה, כיסוי שטחי גוף גדולים ספיגה קלה בעור ואי חדירה של החומר הפעיל מעבר לשכבה שבה מתרחשות מרבית מחלות העור אל כלי הדם.

התרופה המובילה בשוק התרופות לפצעי בגרות בדרגה בינונית עד חמורה היא Solodyne, תרופה אנטיביוטית שניתנת דרך הפה במשך 16-12 שבועות ועלולה לגרום לתופעות לוואי וליצור תנגודת לאנטיביוטיקה.