צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרה
צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרה צילום: איציק בן מלכי

אליום חתמה על עסקה אסטרטגית עם חברה בינלאומית מובילה

גרדיה, שמפתחת מסנן להגנה מפני תסחיפים של קרישי דם בצנתורים, עשויה להימכר תמורת עד 70 מיליון שקל ■ מניית אליום עולה ב-3%

אנא הזינו את מספר הטלפון הנייד כדי לקרוא את הכתבה המלאה ללא תשלום
אנא הזינו קידומת ומספר טלפון נייד ברצף
כבר רשומים? התחברו
אנא הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
הזינו את הקוד שקיבלתם ב-SMS
לא קיבלתם SMS? לחצו לשליחת הקוד פעם נוספת

מניית אליום עולה ב-3%, לאחר שהחברה חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברה בינלאומית מובילה, מהגדולות בעולם, בתחום המכשור הרפואי. על פי המזכר, אליום והחברה הבינלאומית יחתמו על הסכם מחייב שיכלול תשלום חד פעמי מהחברה הבינלאומית לאליום במועד החתימה. אליום תקבל בתמורה זכויות הפצה בלעדיות של מוצריה של החברה הבת גרדיה בשוק האמריקאי לתקופה של שלוש שנים, ואופציה לרכישת כל הזכויות והנכסים של גרדיה לתקופה של 27 החודשים הראשונים של תקופת ההפצה.

אליום - המנוהלת על ידי אסף אלפרוביץ' ונסחרת בשווי של 96 מיליון שקל - מציינת כי על פי עקרונות מזכר ההבנות, ובמידה שייחתם הסכם מחייב, הסכום החד פעמי שתקבל, הוא 70 מיליון שקל, לרבות מימוש האופציה לרכישת הזכויות והנכסים של גרדיה.

אליום צופה שתמכור את מערכת ההגנה Wirion בסך עשרות מיליוני שקלים לאורך תקופת ההפצה ובהנחה שתושלם. כל עוד האופציה לרכישת כל זכויותיה ונכסיה של גרדיה לא ימומשו, אליום תשמור על זכויות ההפצה בכל השווקים מחוץ לארה"ב, כולל  בשווקים שבהם כבר קיבלה אישורים רגולטוריים, כמו האיחוד האירופי, ישראל, אוסטרליה וניו זילנד. אליום בוחנת כניסה לשווקים אלה באמצעות שותפים קיימים או חדשים.

אסף אלפרוביץ'
אסף אלפרוביץ' צילום: תמונות אליום מדיק

מערכת Wirion היא מסנן שמיועד להגנה מפני תסחיפים בצנתורים של עורקי הלב, המוח והרגליים, שנועדו לפתוח עורקים שסובלים מהיצרות כתוצאה מהצטברות רובד טרשתי בדפנותיהם, ומבוצעים באמצעות בלון או סטנט. המסנן ממוקם בין המקום שבו מבוצעת פתיחת החסימה בעורק לבין האיבר שעליו מנסים להגן, למשל מוח או לב. החברות הבינלאומיות המובילות בתחום הפעילות של גרדיה הן מדטרוניק,  ג'ונסון אנד ג'ונסון , אבוט , קרדינל הלת' ובוסטון סיינטיפיק.

Wirion כוללת מנגנון נעילה ייחודי שמאפשר לרופא המצנתר להשתמש בכל תיל מוביל על פי בחירתו, ולמקם עליו את הפילטר במקום המתאים ביותר. היכולת למקם את הפילטר במקום האופטימלי על כל תיל מפשטת ומייעלת את הצנתור והופכת אותו לבטוח יותר.

להערכת אליום, יש בכך יתרון משמעותי ביחס לפתרונות אחרים בשוק. המערכת כוללת גם קטטר ייחודי לשליפה קלה מהירה ובטוחה של הפילטר לאחר הנחת הסטנט - יתרון תחרותי משמעותי, להערכת החברה. מערכת Wirion קיבלה שני אישורי FDA לשיווק בארה"ב עבור הגנה מפני תסחיפים בעורקי הרגליים ובעורקי התרדמה, שהם שני העורקים המרכזיים שמובילים דם למוח. Wirion גם אושרה לשימוש רחב בצנתורים בכל כלי הדם בישראל ובאירופה. אליום מציינת שעד כה נעשה שימוש מוצלח במערכת ב-1,200 פרוצדורות קליניות.