חברות סייפ-טי ופורסייט יקימו חברה משותפת בתחום אבטחת סייבר לתחבורה

סייפ-טי, חברת אבטחת המידע, תוביל את החברה המשותפת, ומקווה ליהנות מניסיונה וקשריה של פורסייט בתחום הרכב והרכבות; החברה החדשה תפתח מוצר הגנה למערכות רכב אוטונומי מפני פריצות טכנולוגיות

עודכן ב-
2

שתי החברות הציבוריות סייפ־טי ופורסייט הודיעו היום על שיתוף פעולה ביניהן לפיתוח פתרון אבטחת סייבר עבור כלי רכב ורכבות מבוססי טכנולוגיה. הצורך נולד בעקבות האצת הפיתוח של רכבים אוטונומיים.  

שחר דניאל, מנכ"ל סייפ-טי
שחר דניאל, מנכ"ל סייפ-טי צילום:

סייפ־טי , העוסקת באספקת פתרונות להעברת מידע וגישה מאובטחת, תוביל את החברה המשותפת שכן היא זו המגיעה מהתחום ובעלת הטכנולוגיה. החברה תספק את שירותי התאמת מוצריה לתחום התחבורה, וכן שירותי פיתוח ותמיכה טכנית. סייפ־טי מקווה ליהנות מניסיונה וקשריה של פורסייט , המפתחת מערכת למניעת תאונות דרכים למכוניות ורכבות (מחזיקה ב–32% מחברת רייל ויז'ן, המפתחת מערכת למניעת תאונות ברכבות). פורסייט לא תשקיע משאבים בחברה החדשה, אך תספק שירותי ייעוץ ומכירה.

לאחר הקמת החברה, תשקיע קבוצת שרם־זילברמן, לה היכרות מוקדמת עם החברות, את ההון הראשוני הנדרש ותפעל לגיוס כספים נוסף. איציק שרם וכפיר זילברמן ליוו את סייפ־טי בגיוסי ההון שלה. זילברמן החזיק בשלד הבורסאי שאליו נכנסה פורסייט, והוא בעל 5% ממניותיה. שרם החזיק בשלד הבורסאי שאליו נכנסה סייפ-טי.

חברת סייפ־טי, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ–110 מיליון שקל, מפתחת מוצרי אבטחה הממוקדים בהגנה על מידע ארגוני. החברה פיתחה טכנולוגיית SDA— Secure Data Access שקיבלה מעמד של פטנט באיחוד האירופי, ונמצאת לקראת קבלת פטנט בארה"ב ובישראל. את הטכנולוגיה, המאפשרת להפריד בין הסגמנטים המתקשרים ביניהם — לדוגמה, הענן והרכב — ולהגן על התקשורת ביניהם, היא תספק לחברה החדשה. באמצעות טכנולוגיה זו, המידע המועבר בין הסגמנטים זורם באופן חד כיווני, ללא פתיחת פרצות כלשהן חומת האש (firewall) שאמור למנוע כניסת גורמים עוינים. כך, פריצה לענן לא תבוא לידי ביטוי גם בפריצה למערכות הרכב.

"ראינו בחיבור הזה קיצור זמנים דרמטי עבור החברה החדשה", מספר שחר דניאל, מנכ"ל סייפ־טי. "זיהינו בעבר את אפשרות היישום לשוק הרכב האוטונומי, אך מטעמי מיקוד, חוסר זמן ומשאבים דחינו את ההתפתחות הזאת. שיתוף הפעולה בין החברות ימנע טעויות מיותרות ויחסוך כסף. אנחנו מגיעים עם הידע הטכנולוגי, ולפורסייט הסכמים עם יצרני רכב — שיכול לתרום רבות לחברה המשותפת".

לסייפ־טי יותר מ–60 לקוחות מתחומים שונים. מכירותיה ב–2016 הסתכמו בכ–840 אלף דולר, צמיחה של כ–18% בהשוואה לשנה קודם לכן, בעיקר בשל מכירה מהותית ללקוח אמריקאי. בשנה שעברה היא רשמה הפסד תפעולי של 7.3 מיליון שקל, לעומת 19 מיליון שקל ב–2015. מנייתה קפצה ב–12 החודשים האחרונים בכ–260%, ונחלשה אתמול ב–2%.

פורסייט נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של כ–270 מיליון שקל, לאחר שמניותיה זינקו בכ–90% מתחילת השנה — בעיקר בשל התלהבות ממנה לאחר מכירת מובילאיי לאינטל. הדבר סייע לפורסייט לגייס כ–43  מיליון שקל מתחילת השנה.