ואדים סבידרסקי

יום המסחר בוול סטריט התנהל ברובו במגמה שלילית, לאחר שאמש הוריד הבנק הפדרלי את תחזית הצמיחה לכלכלת ארה"ב בפעם השנייה ל-2011, מה שמגביר את חששות המשקיעים מפני האטה בכלכלה הגדולה בעולם. בנוסף, מצב התעסוקה בארה"ב ממשיך לאכזב, כאשר נתוני האבטלה מצביעים על יותר אמריקאים המצטרפים למעגל האבטלה. לקראת סיום המסחר התמתנה המגמה, ומניות הטכנולוגיה עברו לעליות לאחר אישור תוכנית הצנע ליוון ולקראת דו"חות ענקית התוכנה אורקל.

מניות הבנקים הובילו את הירידות, ומנגד מגזר הטכנולוגיה קיזז את המגמה. המשקיעים המתינו לדו"חות אורקל ורכשו מניות חברות תוכנה, שבבים ותקשורת. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.5%, מדד S&P 500 איבד 0.3% ומדד נאסד"ק עלה ב-0.65%. מחירי אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים נותרו ללא שינוי, והתשואה עליהן הסתכמה ב-2.92%.

"הנקודה החיובית לקראת הפתיחה היא כי המדדים המובילים מצאו את התמיכה ברמות השערים שנרשמו בתחילת השנה. ניתוחים מסוימים מורים כי רמות תחילת השנה מהוות קווי תמיכה משמעותיים מאוד", כך אמר היום ראיין דטריק, אסטרטג ניתוח טכני בבית ההשקעות Shaeffer’s Investment Research בראיון לרשת CNBC. "הסוחרים המתבססים על ניתוח טכני צפויים להיכנס לפוזיציות ברמות אלו. כמו כן, הניתוח הטכני של מדד הפחד VIX הציג נר כלפי מעלה - זהו סימן חיובי, כי הפחד חוזר לשוק, אך עלול להוות סימן לתפנית - תמונה כזו ראינו במארס כאשר היתה זו הזדמנות מצוינת לרכישות".

האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית אישרו את תוכנית הצנע של יוון לחמש שנים. יוון התחייבה להעלאות מסים וקיצוצי תקציב, לפי מקורות המקורבים לנושא, דיווח רויטרס. אחד המקורות אמר כי "יש עסקה" ומקור אחר אמר כי ישנם עוד מעט פרטים טכניים שיושלמו מחר.

בזירת המקרו האמריקאית, התפרסם היום נתון המעיד על מכירות הבתים החדשים בארה"ב בחודש מאי. מכירות הבתים התמתנו, לסך של 319 אלף, אך הנתונים טובים מתחזיות הכלכלנים, שצפו התמתנות חזקה יותר, לאחר שבאפריל נמכרו 323 אלף בתים.

כמו כן, הציגו נתוני האבטלה השבועיים הרעה במצב התעסוקה בארה"ב. הכלכלנים צפו כי 415 אלף דורשי אבטלה חדשים הצטרפו למעגל המובטלים בשבוע שעבר, בהשוואה ל-414 אלף מובטלים חדשים שנרשמו בשבוע לפני כן, אך בפועל מספר המובטלים גדל ל-429 אלף.

רמות החוב של ארה"ב יעלו ל-100% מהתמ"ג עד שנת 2021, אם הממשל לא ינקוט בצעדים מידיים להפחתת החוב - כך הזהיר אתמול משרד התקציב של הקונגרס האמריקאי (CBO), על רקע חששות הולכים וגוברים בנוגע לחובותיה התופחים של הכלכלה הגדולה בעולם.

ענקית התוכנה אורקל תפרסם מיד לאחר סגירת המסחר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2011. קונסנזוס האנליסטים צופה כי מכירות החברה יסתכמו ב-10.8 מיליארד דולר ויובילו לרווח נקי מתואם של 3.7 מיליארד דולר, כלומר רווח של 71 סנט למניה.

חיים ישראל, ראש חטיבת מחקר הטלקום של השווקים המתעוררים EMEA במריל לינץ', צופה לפרטנר הרבה אתגרים בדרכה, הכוללים תחרות קשה מבעבר עם כניסתם של שני מפעילי GSM חדשים לשוק כבר ברבעון הראשון של 2012, ושלושה מפעילי MVNO (רשת וירטואלית) חדשים, שחיקת מחירים בעקבות הורדת דמי הקישוריות בתחילת השנה וביטול קנסות היציאה, ומאמצים שיווקיים אגרסיביים להכניס את הסמארטפונים לשוק.

תרופת הקופקסון, מרכז הרווח העיקרי של טבע, זכתה ביומיים האחרונים לבשורות טובות - הראשונה היא הודעת Merck KGaA הגרמנית כי לא תנסה לקבל את אישור רשויות הבריאות של התרופה האורלית Cladribine לטיפול בטרשת נפוצה, בעקבות שיחות שקיימה עם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA).

הבשורות הטובות האחרות הגיעו לטבע מבית המשפט העליון בארה"ב, אשר קבע כי יצרניות של תרופות חיקוי (גנריות) פטורות מהצורך להזהיר על תווית התרופה מפני תופעות לוואי שעלולות להיגרם כתוצאה משימוש בתרופה, אם היצרן המקורי של התרופה לא עשה זאת. החלטה זו עשויה להביא לטבע זכייה בערעור על תביעה לפיצויים בסך 356 מיליון דולר, שנפסקה נגד החברה לחולה שהורדם באמצעות הזריקה פרופופול בתהליך של קולונוסקופיה.

חברת הבילינג קומברס מסיימת את סגאת השלמת הגשה של דו"חות הכספיים לרשויות האמריקאיות. החברה פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון 2011 והציגה ירידה של 2.1% בהכנסותיה לעומת הרבעון אשתקד, אשר הסתכמו ב-350 מיליון דולר. ההפסד הנקי המתואם ירד מ-30.7 מיליון ברבעון אשתקד ל-6.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. כמו כן, השלמת הדיווח צפויה להחזיר את המניה למסחר ברשימה הראשית של נאסד"ק בחודשים הקרובים.

האנליסט האמריקאי ריי דרייקס הוציא אתמול המלצת קנייה חזקה למניית חברת בריינסטורם, שבשליטת חיים לייבוביץ', ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, המפתחת תרופה לטיפול בחולי ניוון שרירים בעזרת תאי גזע. דרייקס מעניק מחירי יעד של 1.4 דולר למניה לששת החודשים הקרובים - מחיר גבוה ב-400% ממחיר המניה בשוק כעת, העומד על 0.28 דולר למניה. דרייקס מתמחר את המניה למחיר של 2.8 דולר לטווח של שנה - גבוה ב-900% ממחיר השוק שלה.

מדד דאו ג'ונס
גרף נאסד"ק
S&P 500

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker