ירידות בוול סטריט לראשונה זה חמישה ימים עקב הורדת תחזית הצמיחה של ארה"ב

אדובי ירדה ב-6% עקב תחזית מאכזבת; פדקס עלתה ב-3% בשל רווח רבעוני גבוה מהצפוי

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית לראשונה זה חמישה ימים לאחר שהבנק הפדרלי הוריד את תחזית הצמיחה לכלכלת ארה"ב זו הפעם השנייה השנה, והודיע כצפוי על סיום תוכנית ההרחבה הכמותית ועל השארת הריבית ללא שינוי.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6%; מדד S&P 500, אשר רשם אתמול את העלייה היומית החדה ביותר זה חודשיים, איבד היום 0.6% - ירידה ראשונה זה חמישה ימים; מדד נאסד"ק, אשר קפץ אתמול ב-2.2% - הזינוק היומי החד ביותר מאז אוקטובר - נסוג ב-0.7%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.01% לרמה של 2.99%.

הבנק הפדרלי הוריד היום את תחזית הצמיחה לכלכלת ארה"ב, זו הפעם השנייה השנה. הבנק המרכזי צופה כעת כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב ירשום השנה צמיחה של 2.7%-2.9% לעומת תחזית קודמת מחודש אפריל לצמיחה של 3.1%-3.3% ותחזית מחודש ינואר לצמיחה של 3.4%-3.9%. הבנק המרכזי הוריד גם את תחזית הצמיחה לשנת 2012, וצופה כעת צמיחה של 3.3%-3.7% לעומת תחזית קודמת מחודש אפריל לצמיחה של 3.5%-4.2%.

הבנק הפדרלי צופה כי מדד הליבה של האינפלציה יעלה השנה ב-1.5% עד 1.8%, לעומת תחזית קודמת לעלייה של 1.3%-1.6%. מדד המחירים לצרכן, המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) ללא מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - צפוי לעלות השנה ב-2.3% עד 2.5% לעומת תחזית מחודש אפריל לעלייה של 2.1% עד 2.8%.

הבנק המרכזי גם העלה את תחזית האבטלה לשנה הנוכחית וצופה כעת אבטלה של 8.6%-8.9% לעומת תחזית מחודש אפריל לאבטלה של 8.4%-8.7%.

מוקדם יותר היום הודיע הבנק הפדרלי באופן רשמי כי תוכנית ההרחבה הכמותית השנייה - במסגרתה רוכש הבנק המרכזי אג"ח ממשלתיות אמריקאיות בהיקף של 600 מיליארד דולר - תסתיים בסוף החודש. הבנק המרכזי הותיר את הריבית ללא שינוי בשפל הנוכחי של 0%-0.25% וחזר על התחייבותו להשאיר את הריבית ברמה נמוכה לפרק זמן ממושך.

הקצב המתון של התאוששות כלכלת ארה"ב מתקדם מעט יותר לאט משצפה הבנק הפדרלי, נאמר בהודעת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC). עוד נאמר בהודעה כי התנאים בשוק העבודה חלשים יותר מהצפוי.

בחזית המקרו כלכלית בארה"ב: מחירי הבתים בארה"ב עלו באפריל בקצב מותאם עונתית של 0.8% - עלייה ראשונה מאז חודש מאי 2010 - מסרה היום רשות הדיור הפדרלית (FHFA). עם זאת, לעומת חודש אפריל 2010 ירדו מחירי הבתים ב-5.7%, והם נמוכים כעת ב-19.3% מהשיא שרשמו בחודש אפריל 2007.
הפרלמנט של יוון הביע אמש אמון בממשלתו של יורגוס פפנדראו בהצבעה שנערכה לאחר חצות, ואשר תוצאותיה עשויות לסייע לממשלה להצליח לבצע את צעדי הצנע הנדרשים כדי להימנע מחדלות פירעון. על רקע הצבעת האמון של הפרלמנט בממשלה, קרא ראש הממשלה פפנדראו לפרלמנט לאשר תוכנית צנע והפרטה נוספת בהיקף של 28 מיליארד דולר על פני תקופה של חמש שנים, אשר עשויה לסלול את הדרך להמשך הסיוע האירופי ליוון. ההצבעה על התוכנית צפויה בשבוע הבא.

פדקס, חברת השילוח השנייה בגודלה בארה"ב, דיווחה על רווח רבעוני של 1.75 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.72 דולר למניה.

חברת התוכנה אדובי דיווחה אמש על עלייה של 54% ברווח הרבעוני והכנסות של מיליארד דולר, אולם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

שווי השוק של RIM, יצרנית הבלקברי, נפל בשיעור חד כל כך, עד כי היא עשויה להיות יעד מבוקש לרכישה עבור חברות כמו מיקרוסופט או דל, העריכה חברתBMO  האריס פרייבט בנקינג. RIM זולה כל כך עד כי חברה שתרצה לרכוש אותה תוכל לשלם פרמיה של 50% - ועדיין להשיג אותה במכפיל נמוך בהרבה מכל חברה אחרת בתעשייה, כך על פי ניתוח של אנליסטים לבלומברג.

ישראליות בוול סטריט

יצרנית מערכות הנשק אלביט מערכות דיווחה כי במהלך הסלון האווירי בפאריס, זכתה בחוזה בהיקף של למעלה מ-15 מיליון דולר מחברת אלקטרוניקה איטלקית. המערכות של אלביט ייקחו חלק בפרויקט מיגון של פלטפורמות שונות של חיל האוויר האיטלקי.

מדד דאו ג'ונס
גרף נאסד"ק
S&P 500

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker